Fotka přímo do fóra

Více
15 roků 11 měsíců zpět #1 od boubik
Fotka přímo do fóra vytvořil uživatel boubik
Jak mám probůh vložit fotku přímo do fóra? Potřebuju třeba s něčím poradit, a všechny musím odkazovat na externí server. Navíc to musím dávat jako odpověď na můj první příspěvek protože to hlásí že vkládám odkaz jinam že asi patří do jiný sekce. To je ale hovadina...

Jen dotaz (v dobrém): Přemýšlel si Max-eli někdy nad už hotovým a jednoduchým, podle mě výrazně uživatelsky lepším PHPBB.cz? Pokud ne, prosím reakci aspoň nad tím uploadem fotek.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #2 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Fotka přímo do fóra
tu fotku co chceš vložit přímo do fora musíš mít někde uloženou (např. na www.ukazto.com ) a pak pomocí BBkodu [img]url obrázku se na něj odkážeš...jinak to bohužel nejde, nefunguje to ani na obrázky ve zdejší galerii :(

jinak toto tu řešilo už ranec lidí :!:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #3 od boubik
Odpověděl boubik pro téma Re: Fotka přímo do fóra
Já vím že to spousta lidí řeší, není to důkaz toho že by to chtělo změnu? :) Někam to ukládat a odkazovat na to, když se to z toho uploadovaného serveru může automaticky smazat třeba za tejden, měsíc podle mě není rozumný. Diskuse je potom pro někoho kdo přijde později absolutně nevyužitelná... :evil:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #4 od Kounect
Odpověděl Kounect pro téma Re: Fotka přímo do fóra
Jestli sis nevšiml tak to na jakémsi phpbb běží...

a k fotce - ono uložení obrázku přímo sem do fóra znamená trochu víc než si dokážeš asi představit. Ono se to rovná mít poměrně svižný server s poměrně velkým úložným prostorem. Navíc k tomu mít spolehlivého providera což stojí dost peněz a k tomu ještě rychlého providera aby ty fotky z onoho serveru stíhal zobrazovat. Vem si, že by odtud sosalo jeden půl megovej obrázek třeba 5 lidí najednou ( 5 lidí se dívá zrovna na příspěvek mt-tuning na dovolené ). To by sis totiž potom najednou stěžoval jak je to pomalý apod. I když teda nevim kde a za jakých podmínek toto fórum běží, tak na obecné úrovni to funguje takto a proto nejjednodušším řešením je ukládat obrázky někam jinam. Když se zaregistruješ na imageshack.us tak Ti odtud obrázky nikdo nevymaže, takže Tebou popisovaná situace rozhodně nenastane.

No a kdybys byl jó fajnšmekr, tak tady nalevo ve sloupečku máš galerii, tak to můžeš nahrávat tam. To se určitě dočkáš uložení obrázku na tento server, stačí si jenom přečíst jak na to :-)

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #5 od Kounect
Odpověděl Kounect pro téma Re: Fotka přímo do fóra

tu fotku co chceš vložit přímo do fora musíš mít někde uloženou (např. na www.ukazto.com ) a pak pomocí BBkodu [img]url obrázku se na něj odkážeš...jinak to bohužel nejde, nefunguje to ani na obrázky ve zdejší galerii :(

jinak toto tu řešilo už ranec lidí :!:

On charlesi myslel, že novější verze PHPBB mají přímo možnost při odesílání příspěvku uploadnout a uložit i obrázek. Ten engine ho rovnou uloží do připraveného adresáře na serveru a je to uživatelsky paráda...na to asi kolega naráží.

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #6 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Fotka přímo do fóra
aha to je teda super, to může, ale vim že Max-el to neudělá určitě, jelikož tohle jsou slabá místa stránek a šlo by proniknout a nadělat škodu, ale on se k tomu max vyjádří sám...já jsem se s nim o tom nahrávání souborů už bavil, tak asi vim jaká bude odpověď :P

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #7 od boubik
Odpověděl boubik pro téma Re: Fotka přímo do fóra
Jeden kamarád třeba dělá tohle a nemá s tím žádný problémy (ani práci).

http://hundertgang.spc-net.cz/phpBB2/index.php?sid=df4fc37b9e3e71d226cb7cf860679a33

Jen připomínka jak to taky může fungovat a ze zkušenosti musím říct že když jsem přišel sem, byl jsem dost zmatenej z toho jak a kam a proč atd. :D

Čeřím vodu zámerně, ne abysme se tady hádali, ale aby se všechno stalo jednodušším a uživatelsky příjemnějším 8)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #8 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Fotka přímo do fóra

Jestli sis nevšiml tak to na jakémsi phpbb běží...
atd. atd. atd.


sám bych to lépe nenapsal
ale přesto i vysvětlení ode mne:
1) fiattipo.net je portál, ne diskusní fórum - z toho vyplývá pár odlišností od ostatních klubů co se vyskytují na netu (nemůžu za to, že ostatní neumí, nebo nechtějí nainstalovat složitější redakční system). Hlavní odlišnost je v tom, že celý web již od založení řadím do kategorií. To znamená že máme články, máme sekce odkazy, download, galeii a také diskuzní fórum (samozřejmě nejnavštěvovanější).

2) z bodu jedna vyplývá to, že se v tom snažím udržet nějaký systém a také pořádek. Proto jsem zavedl drobné opatření, blokování jakéhokoli BBcode v prvním příspěvku. Mohou za to ostatní "neukáznění" uživatelé, kteří nechtějí spolupracovat a vkládají soubory ke stažení, nebo důležité odkazy přímo do fóra (jsme portál a tam ty odkazy prostě nebudou)

když do diskuzního fóra někdo dá odkaz na nejlevnější náhradní díly, nebo na autoservis, kde se opravuje zdarma a to jen z toho důvodu, aby to všichni hned viděli, tak se po měsíci jiných diskuzí stane, že téma bude na konci a už si ho nikdo nevšimne. Kdežto v sekci odkazy bude hned vidět...

3) diskusní fórum skutečně je phpBB, pouze je přizpůsobené pro komunikaci s celým redakčním systémem (btw. vděčím za to systému United Nuke)

4) za to, že nelze vkládat do fóra přímo fotky z galerie se omlouvám, ale tato galerie je zatím nejlepší co jsem našel. (Hodnoceno z mnoha pohledů. Od množství nabízených funkcí až po kvalitu zabezpečení před hackerskými útoky)

5) Kounect má naprostou pravdu s přetěžováním serveru. Minulý týden návštěvnost tohoto webu přetížila hostingový server a došlo ke krátkému výpadku. Toto přetížení jsem následně musel "vysvětlovat" poskytovateli hostingu. Byly jsme přesunuti na méně zatížený server, ale nevím jak dlouho tam vydržíme. (v současné době se pohybujeme okolo 20000 zobrazených stránek za den a 700 jedinečných přístupů)

6) s touto možností budete do fóra vkládat "kde co" a za chvíli budu muset hledat nový hosting. Už takhle zabíráme asi 1,5 Gb


případné dotazy rád zodpovím a určitě se vylepšením nebráním :wink:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #9 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Fotka přímo do fóra

Jeden kamarád třeba dělá tohle a nemá s tím žádný problémy (ani práci).


no, to je přesně to, co popisuju v bodu jedna :lol:

promiň, ale mě to opravdu přehledné nepřijde. Co je tady složité? Podívat se do leva do menu a tam dohledat potřebnou věc? 8O

ale jsem rád za konstruktivní diskuzi :wink:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #10 od boubik
Odpověděl boubik pro téma Re: Fotka přímo do fóra
Max-eli, díky za vysvětlení. Z tvého popisu chápu že se jedná o trochu jiný přístup a proto už tomu víc rozumím. Nemůžu říct že se s tím ztotožňuju protože mi to přijde jako lehce "dinosauří" projekt na jednoho člověka, ale o to víc si poklepej na rameno :D

Díky za odpověď, věřím že se tohle neztratí a budeš na to myslet do budoucna při vývoji...

Za mě vše, přečetl jsem si odpověď na to na co jsem se ptal.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #11 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Fotka přímo do fóra
do redakčního systému se čas od času implementuje novější verze phpBB, takže časem se možná tato možnost také objeví. Pak už to bude záviset jen na rychlosti serveru

a dík za pochvalu, už si klepám na rameno :wink:

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 7 měsíců zpět #12 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Fotka přímo do fóra
A to je přesně ono - už je tu spam, takže safety first a mně linkování fotek z jiných serverů nevadí.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 7 měsíců zpět #13 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Fotka přímo do fóra
no jo, ale jak odfiltrovat tenhle spam? ten je značně nepovedenej... těžko říct, podle čeho ho jednoduše identifikovat. Snad jediě podle doby psaní příspěvku

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 měsíců zpět #14 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: Fotka přímo do fóra
A copak nam jeste povite tupci? :lol:

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 měsíců zpět #15 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Fotka přímo do fóra

A copak nam jeste povite tupci? :lol:


nevim co to je, ale tohle téma je nějaký divný, smazal jsem za dnešek asi 30 těchhle spamů a už jsem rezignoval :evil:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.529 sekund
Powered by Kunena fórum