nejde nastarovat - sání?

  • User_69
  • Autor tématu
11 roků 3 měsíců zpět - 11 roků 3 měsíců zpět #1 od User_69
nejde nastarovat - sání? vytvořil uživatel User_69
Ahoj borci,
v pondělí normálně jezdím, v uterý ráno po nočním stání nenastartováno, prostě točí, točí až to vybilo baterii ( už má 5let) po 20ti hodinách nabíjení je zase OK ale auto už se mi nepodařilo nastartovat.
Otočím klíček do první polohy normálně se rozsvítí kontrolky, vstřikování po chvilce zhasne, prostě vše jako obvykle, také sllyším zvuk benzínového čerpadla, všechny pojistky jsem zkontroloval, kostry prosříkal kontaktolem a WD40
laickým pohledem na motorový prostor nanecházím žádný vypadlý konektor, ani překousaný kabel, jen mě překvapila vypadlá hadice asi od sání?
nezdá se mi ale, že by to byl ten problém, kvůli kterému nemůžu nastartovat.
Přikládám fota kde je hadice vypadlá, prostě je to tlustá hadice od AIRBOXU a vede pod krytem motoru někde mezi "parohy" opravdu nevím na co to mám napasovat, protože i když tam tu hadici nasadím, tak stejně ta kovová koncovka má v sobě už z výroby otvor, takže si nemyslím, že to bude hlavní sání vzduchu do motoru.
Prosím můžete mi ještě říct, kde je čidlo nasávaného vzduchu?
prosím mrkněte na fotky



tady je první fotka kdy jsem auto kupoval, hadice vede pod krytem motoru
Poslední změna: 11 roků 3 měsíců zpět uživatelem User_69.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět #2 od Pegas77
Odpověděl Pegas77 pro téma Re: nejde nastarovat - sání?
to tlusty od airboxu byva normalne sani tepleho vzduchu k motoru na rychlejsi zahrati, u parohu by mela byt nejaka koncovka s drzakem (ja tam mam chobot na volno u 1,6) v airboxu je klapka ktera se prepina v zavislosti na teplote (bimetalem ovladana)

to ze to nestaruje by mohlo byt cidlem otacek motoru (snima i polohu klikoveho hridele) to me potrapilo uz 2x, jednou cidlo odchazelo postupne, nestartoval teply motor, podruhe odeslo z nicehoz nic, chciplo to za plne jizdy,

Pegas77 Tipo 1.6 1990 asi brzo vrakac :(
Fiat Coupe 2,0 16V broom Yellow

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
11 roků 3 měsíců zpět #3 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: nejde nastarovat - sání?
Tak nevím odtáhl jsem auto do servisu a tam ho normálně nastartovali, nechali si to tam přes noc a ráno to zase normálně nastartovali.
prostě na nic neřišli, odjel jsem asi 20km od bydliště a když jsem se chtěl vrátit, tak auto zase nic.
Takže cesta vlakem zpět domů a teď čekám na kámoše až bude mít čas, že to zase někam zatáhnem.
Už mě to fakt s*e*r*e*
Jěště mi pár lidí říkalo o možnosti, že je v palivové soustavě voda, že jsem možná natankoval špatný benzín, nevím , každopádně jsem měl asi půl nádrže od jedné pumpy a pak jsem dotankoval do plna, když jsem jel okolo benzinky, kde byl benzín za 33,6, tak jsem to nafutroval doplna.
opravdu nevím, ale je to možné, že tam mohla být voda.
Kažopádně teď koupim Velfobin a dám do nádrže, teda jestli se mi zase někdy podaří nastartovat.
čau

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 měsíců zpět #4 od Pegas77
Odpověděl Pegas77 pro téma Re: nejde nastarovat - sání?
ale presne tak se chova to cidlo otacek , studeny OK a jak se zahreje tak konec, je to na magneticke bazi a magnet v teple konci, cidlo je sikovne na miste kde se blbe chladi , kdyz to zrovna blbne da se zmerit jeho odpor (cca kolem 700Ohmu, u me pri poruse nekonecny odpor)

Pegas77 Tipo 1.6 1990 asi brzo vrakac :(
Fiat Coupe 2,0 16V broom Yellow
Poděkovali: Brda

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
11 roků 3 měsíců zpět - 11 roků 2 měsíců zpět #5 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: nejde nastarovat - sání?
Ahoj, dík za reakci.
No právě, že to stálo před barákem celý týden, ale nikdo s tím nechtěl vyjet, protože nevěděl jestli se vrátí...
vlastně bylo pořád studené, jen jsem to po 2 dnech stání (než se nabila baterka) skul jen tak protočit a chytlo to na poprvé, nikam jsem ale nejel.
A druhý den ráno zase studené tak to nechytlo.
Pak další ten to zase nechytlo, následovalo odtažení do sevisu, kde to ale nastartivali bez problémů (auto bylo studené)
uvidíme jestli bude zase někdy dobře tak nastartuju a hned to odvezu k nějakému odborníkovi, já si na autě vyměním akorát žárovky, nebo filtr.... :-)

Tak doplňuji, že jsem nastartoval pomocí startovacího spraye a odvezl auto k odborníkovi.
Jestli to spraví, tak se podělím s výsledkem

čau
Poslední změna: 11 roků 2 měsíců zpět uživatelem User_69.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
11 roků 2 měsíců zpět #6 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: nejde nastarovat - sání?
Tak jsem tady naposledy s vysvětlením jak to dopadlo, bylo to prý relé, které ovládá vsřikování. Asi nějaká kostka v pojistkové skříni?
Tak asi tak no, snad to někomu pomůže při diagnostice, když mu nepůjde nastartovat auto
ahoj

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 2 měsíců zpět #7 od Pegas77
Odpověděl Pegas77 pro téma Re: nejde nastarovat - sání?
to rele je v motorovem prostoru na prepazce mezi motorem a kabinou cca uprostred , je pravda ze to rele me taky jednou zlobilo, nepomohlo ani kontakty ocistit , proste novy rele a byl klid

Pegas77 Tipo 1.6 1990 asi brzo vrakac :(
Fiat Coupe 2,0 16V broom Yellow

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 2 měsíců zpět #8 od remarque
Pokud se bavíme o jednobodu, tak ty relé jsou tam dvě, jedno pro palivové čerpadlo a druhé pro výhřev lambdy. Takže by mě zajímalo, jak to mohlo mít vliv na starty, když User_69 jasně píše,že čerpadlo slyšel bzučet.

FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 2 měsíců zpět #9 od jarinelli
Přesně tak, relátka jsou tam dvě. Občas mi blbne to na palivové čerpadlo, poznám to, že není slyšet před startováním bzukot. Stačí s ním zavrtět nebo relátka mezi sebou prohodit a vše je zase cajk.
Tohle mi připadá, že by mohlo souviset s TÉMA: tipo 1,4IE náladovka. Kde bych našel to čidlo otáček, možná by mi to vyřešilo ty starty, které popisuju v tomto tématu.

1,4 ie, r.v.92

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 2 měsíců zpět #10 od remarque

FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 2 měsíců zpět #11 od jarinelli
Dědkuju :silly:

1,4 ie, r.v.92

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.415 sekund
Powered by Kunena fórum