Spotřeba

Více
11 roků 1 týden zpět #16 od oBzB
Odpověděl oBzB pro téma Re: Spotřeba
Nejspíš dělaly, jen v roce 92 těsně před faceliftem, s faceliftem dostaly to jiný vstřikování. Ono celkově ty auta z období před faceliftem jsou takový na půl cesty mezi fl a před fl, já jsem měl na tempře z faceliftu výztuhy ve dveřích a stěrače, ale brzdy jak na potvoru byly před fl :-) Teď mám Mareu, taky těsně před FL a je to to samý, u ní to naštěstí vyšlo, že má z FL ty vylepšení a ne ty dle mě zhoršení, tak to je ideální

dříve Tempra 1.6ie.cat 55kW (159A3.048) r.v. 1992
nyní Marea Weekend 1.6 76kW r.v. 1998

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 1 týden zpět - 11 roků 1 týden zpět #17 od crusy
Odpověděl crusy pro téma Re: Spotřeba
Já co jsem počítal, tak mám spotřebu asi dobrou..najeto cca 145tis.km.
dálnice 5,5 - 6,5
město 7,5-8,0..v zimě 8,0-9,0 (spíš ale cca 8,5)
Většinou nějakejch 7,5..
Teď tam dávám Ethanol 1:1, tak uvidím, kam se to hne. Jinak to jezdí super..
Poslední změna: 11 roků 1 týden zpět uživatelem crusy.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 1 týden zpět #18 od Berry
Odpověděl Berry pro téma Re: Spotřeba
No brzdy to je kapitola sama pro sebe. Ono to brzdí.. ale.. Když jsem nedávno měnil destičky tak jsem se divil jak to vlastně mohlo ještě brzdit.. z obložení na předku tam byla tak 1/4 (tim nemyslim že se 3/4 destičky se plynule sjelo, ale že 3/4 destičky prostě odpadlo) a hlavně všechno totálka zarezlý :D Ethanol bych tam opravdu nelil.. podle mě s tim dlouho jezdit nebudeš..ale je to můj názor, třeba se pletu. Jinak spotřeba do těch 8 mi připadá taková adekvátní, ale o tom si v tuhle chvíli můžu nechat fakt jenom zdát. Uvidíme o víkendu jestli bude trochu času, tak na to mrknu, snad na něco přijdu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 1 týden zpět #19 od crusy
Odpověděl crusy pro téma Re: Spotřeba
Myslím, když se to ředí, tak to pujde. Když to může jezdit na plyn..Teď jsem měnil filtry a olej, dal jsem tam jiný svíčky, tak uvidím co to bude dělat. I v mrazech to chytalo dobře.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 1 týden zpět #20 od oBzB
Odpověděl oBzB pro téma Re: Spotřeba
Marea 1.6 jezdí na 1:1 e85 v pohodě, motor vychází z tempry, tak ta by snad taky měla jet, ono i kdyby to zrasilo třeba čerpadlo, tak to stojí párset Kč a to ušetří celkem rychle. S těmi brzdami u tempry byl problém ani ne tak v učinku (ten to nahánělo posilovačem, ale že třeba cinquecento má cca stejně velký brzdy je výsměch, ale má slabší posilovač), ale v tom, jak rychle se daly přehřát (240mm nechlazený kotouče) a pak to přestalo v podstatě brzdit, pár chvil hrůzy jsem si s tím užil. U marey to naštěstí vylepšili (257mm chlazený kotouče a značně větší bubny) a ta se mi upéct nepodařila a to jsem se dokonce i snažil a v úseku, kde jsem tempru uplně upek, jsem nezaznamenal pokles účinku

dříve Tempra 1.6ie.cat 55kW (159A3.048) r.v. 1992
nyní Marea Weekend 1.6 76kW r.v. 1998

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 1 týden zpět #21 od Berry
Odpověděl Berry pro téma Re: Spotřeba
Ano na plyn to jezdí, ale na plyn to musí bejt přestavěný (směšovač, řídící jednotka, prostě hromada serepatiček..) kdežto takhle tam naleješ bez jakýkoliv změny palivo, který má jinej stechiometrickej poměr, výparný teplo, velice ochotně to na sebe váže vodu atd.. čet jsem o tom kdysi docela zajímavej a obsáhlej článek.. ale vlastní zkušenost s tim nemám (a radši ani nechci na svym autě), takže rozhodně nebudu tvrdit že to nejde. Ono to samožřejmě jede, ale za jakou "cenu"..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 6 dní zpět #22 od crusy

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 5 dní zpět #23 od Berry
Odpověděl Berry pro téma Re: Spotřeba
Tak po rychlém proměření obyčejným multimetrem jsem došel k závěru, že čidlo teploty nasávaného vzduchu, které je součástí vstřik. ventilu hlásí při teplotě nějakých + 15°C teplotu cca nějakých -20°C. Dá se tohle čidlo někde sehnat nové ? Popřípadě, není stejné na nějakém jiném vozidle ?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 4 dní zpět #24 od oBzB
Odpověděl oBzB pro téma Re: Spotřeba
Obávám se že u OHC je součástí vstřikování, ale bude to nejspíš odpor, tak by to mělo jít nějak předělat, když to nepujde jinak, tak třeba dát ten rezistor na kabely k tomu čidlu a píchnout ho do airboxu či tak něco

dříve Tempra 1.6ie.cat 55kW (159A3.048) r.v. 1992
nyní Marea Weekend 1.6 76kW r.v. 1998

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 4 dní zpět #25 od remarque
Odpověděl remarque pro téma Re: Spotřeba
Jedině na vrakáči někde vytáhnout z jiného jednobodu. Demontovat se to dá, není to spolu se vstřikem z jednoho kusu ;)

FIAT Tipo 1,6 159A3.046 r.v.91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 4 dní zpět #26 od Pegas77
Odpověděl Pegas77 pro téma Re: Spotřeba

Berry napsal: Tak po rychlém proměření obyčejným multimetrem jsem došel k závěru, že čidlo teploty nasávaného vzduchu, které je součástí vstřik. ventilu hlásí při teplotě nějakých + 15°C teplotu cca nějakých -20°C. Dá se tohle čidlo někde sehnat nové ? Popřípadě, není stejné na nějakém jiném vozidle ?


pokud je stejný s jednobodem u 57kW 1,6 tak za mesíc je volné

Pegas77 Tipo 1.6 1990 asi brzo vrakac :(
Fiat Coupe 2,0 16V broom Yellow

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 4 dní zpět #27 od Berry
Odpověděl Berry pro téma Re: Spotřeba
No vidíš, nejdřiv tu kafrám o podobnosti a pak na to uplně zapomenu :D napíšu ti na email a nějak to pořešíme.. Jinak podle mě to bude stejný, nebo minimálně hodně podobný, koneckonců je to jen blbej NTC odpor, takže jde spíš jen o to "nešikovný umístění" jinak by se to dalo doma zrobit nový...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 dní zpět #28 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Spotřeba
pár lidí si to tu už opravovalo, jak říkáš, jde jen o NTC termistor, jen zjistit kolik kOhmů je jeho odpor, pak už stačí jen trochu tekutého kovu a 10cm drátu :)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 3 dní zpět #29 od Berry
Odpověděl Berry pro téma Re: Spotřeba
Mám někde dokonce staženej návod.Problém je v tom že tady je to takový ťiťerný a je to součástí toho vstřikování. U jinejch modelů to pokud se nepletu bylo normálně samostně a šroubovalo se to kamsi, nevim přesně kam :laugh: . Jedině pak udělat čidlo svoje tímto způsobem a našroubovat ho třeba někam do airboxu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
10 roků 10 měsíců zpět #30 od crusy
Odpověděl crusy pro téma Re: Spotřeba
Tak o ten návod bych projevil též interes..Nebo pokud by bylo funkční na prodej za rozumný peníz..Zkoušel jsem to poměřit podle "chytré" knížky a ohmy nikde, multimetr stále na nule (i při různé kombinaci).
Někde jsem četl, že nefunkční čidlo = cca 20°C
Jinak jsem pořešil saní tak, že mi to nasavá pouze studený vzduch. Úpravu jsem provedl kvůli neodvírající se klapce airboxu furt tam šel horkej vzduch od motoru(viz.můj dřívější příspěvek), filtr mám origo.
Když bych dal funční čidlo, nepojede to furt jakoby se studeným motorem?? Nebo by stačilo odstrojit airbox od hadic?
Díky za radu :blush:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.501 sekund
Powered by Kunena fórum