Uz zase a s převodovkou a spojkou

Více
18 roků 2 týdnů zpět #16 od lubosbrno
Když se tam teda nic už nešteluje,tak proč mi to teď tak blbě řadí :evil: Vždyť jsem měnil jen ty vyčvachtaný táhla.Tam bude ještě nějaká jiná zrada.Před tím to bylo v pohodě.Prostě to nedrží zařazenou jedničku a trojku.Dost často se stane,že když je zařadím,tak ta rychlost sama vypadne,jako by se nezařadila úplně :( .Prosím,prosím co s tím.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #17 od mmarek
promaž si konkorem ty kloubky ne tom soutyčí co převádí pohhy z páky do převodovky. je to tím.

Fiat Tipo 1,4 AGT
karburátor, 78HP, rv. 91

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #18 od lubosbrno

promaž si konkorem ty kloubky ne tom soutyčí co převádí pohhy z páky do převodovky. je to tím.



To jsem už udělal.Mám zkontrolovanej ten kloub pod řadičkou / konzola řazení /,promazána soustava vratných tyčí,úchytný čep.Všchno jsem to prošplích,namazal.Už to pomalu vidím,že bude v háji něco v převodovce.Dneska se na to ani nemůžu podívat,protože máme blokový čištění a mám autí daleko od baráku :evil:

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #19 od michal_tipar
Konkor není zrovna nelepší mazadlo na tyhle materiály, wdčko je lepší, ale nejlepší je asi vazelina ve spreji ta není těkavá, takže tam dlouho drží.
Ještě dotázek, ta horní tyčka je na konci trochu zahnutá, připadá mi to nepřirozené, máte to taky tak nebo ji máte rovnou???

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #20 od lubosbrno
Jo,používám WD,tu vazelinu ve spreji jsem ještě neviděl :? ,kde to mají ?


.....Ještě dotázek, ta horní tyčka je na konci trochu zahnutá, připadá mi to nepřirozené, máte to taky tak nebo ji máte rovnou???....
Toho zahnutí jsem si nějak nevšiml a podívat se momentálně nemůžu.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #21 od michal_tipar
Já jsem to někde viděl, ale nevzpomenu si na značku ta vazelína byla rozpuštěná v něčem aby to šlo sprejovat, rozpuštědlo vyschne a zvyde vazelína. Jatímco WDčko a ostatní jsou těkavé oleje, které se poměrně brzy odpaří...
Sakra ta značka je známá, podívám se v garáži mám tam od stejné značky pikslu s "povolovačem šroubů"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #22 od MichalW
Já jsem měl problém v tom, že mi šly blbě řadit rychlosti 1-3-5, tak jakoby gumově a ani jedna z těchto rychlostí nedržela. Neměl jsem náladu se v tom hrabat a tak jsem to dal do servisu, kde mi zjistili, že je zatuhlá ta "trojpacka", která je na čepu na nápravnici a z které vychází ta táhla, jak jsem již výše psal. Po rozhýbání té trojpacky to řadilo jak samet. Měl jsi ji staženou z toho čepu na nápravnici? Jenom tak nějak ji promazat nepomůže, ta musí ven, ve svěráku rozhýbat, vyčistit a až potom promazat.

Michal Tipař - jak jsem rozdělával tu 1,4 karbec, tak tam všechny táhla byly rovný, žádné zakřivené. Rozdělával jsem 3 Tipa, 1,4 - 1,7D - 1,9TD a všechny měly táhla naprosto shodné.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #23 od lubosbrno
Tak jsem se na ty táhla díval taky a jsou rovný,žádný zakřivení nemají.

Tu trojpacku jsem nerozdělával,no ale asi to budu muset udělat.To zase bude zábava.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #24 od podry
zdravim,tak mám stejný problém,řazení jde hrozně ztuha,tak jakoby gumově hlavně 2. a 4. stupeň,promazal jsem vazelínou ty kloubky na táhlech a je to pořád stejný,myslíte,že to může být teda tou trojpackou?
TO MichalW:Píšeš,že je jedno táhlo k ní napevno,jak ho tedy demontovat uplně abych ho mokl dát do svěráku?
TO lubosbrno:Už jsi to opravil,napiš jak díky moc

Fiat Tipo,1.4ie,r.v.91,naj.102000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #25 od MichalW
Můžeš to vyrazit z toho kloubku, to ale pujde asi blbě a já osobně bych to nedělal, protože by sis tam zbytečně udělal větší vůli. Můžeš to táhlo odšroubovat na převodovce a nechat ho na té trojpacce, akorát na to táhlo budeš muset potom dávat trochu pozor, abys ho nějak moc nezmasakroval.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #26 od lubosbrno

TO lubosbrno:Už jsi to opravil,napiš jak díky moc




Zatím jsem dal jen nový dvě táhla,tu trojpacku jsem ještě nesundal a zatím s tím jezdím tak.Teď v sobotu si jedu pro pneu na druhý auto a teprve až ho přezuju,tak odstavím fiata a budu se tomu věnovat.Pak dám vědět jestli to pomohlo.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 11 měsíců zpět #27 od lubosbrno
Takže oprava dokončena :lol: .Trojpacku jsem vyčistil,ale bylo to stejný,tak jsem za 351,-Kč koupil silenblok na převodovku a dneska jsem to konečně dodělal.Když jsem vyndával ten starej,tak se mi pomalu rozpadl v ruce.Teď už je to O.K.,rychlosti drží.Jen to budu muset ještě doštelovat tím silenblokem,ale dneska se mi do toho už nechce.
Zrovna jsem se díval,že mi odchází ta ,,železná,, trubička na brzdící kapalinu co vede od hlavního válce k levýmu přednímu kolu,ale to už bude zase jiná kapitola.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 11 měsíců zpět #28 od michal_tipar

... Ještě dotázek, ta horní tyčka je na konci trochu zahnutá, připadá mi to nepřirozené, máte to taky tak nebo ji máte rovnou???

Tak mám taky příspěvek, koupil jsem novou tyčku místo té "zahnuté" a vyměnil, je to o dost lepší než předtím. Jinak tyčky mají být naprosto rovné od čepu k čepu, já jsem ji měl už vařenou a ta koncová ploška byla tak divně zahnutá, připadalo mi to nepřirozené, když jsem to ukázal v servisu, tak říkal mechanik, že to tak nemá být, nová stála skorem 500. Výměna byla hotová za 15minut. Nejhorší bylo nasadit tam novu matku mezi hadicema od posilovače, chlazení a asi miliónem dalších...

Luboši tu trojpacku myslíš vehykl, co převádí pohyb od šaltru na tři tyčky k převodovce? Prosímtě jak se to rozdělává, já na to vůbec nevidím, přes tu spousty kabelů v motoru???

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 11 měsíců zpět #29 od lubosbrno


Luboši tu trojpacku myslíš vehykl, co převádí pohyb od šaltru na tři tyčky k převodovce? Prosímtě jak se to rozdělává, já na to vůbec nevidím, přes tu spousty kabelů v motoru???



Jo to je ono ta trojpacka.
Musíš odmontovat ty dvě táhla z té trojpacky / to třetí nejde / a potom zhora té trojpacky je matka,tak tu taky odmontovat a pak jsem to povytáhl směrem nahoru / neměl jsem ji komplet celou venku /.Jenže když na to nevidíš,tak se Ti to bude blbě dělat.I když mám v motoru dostatek místa,protože nemám klima a další serepatičky,tak jsem si taky trochu poškrábal pracky jak jsem to odmontovával.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 11 měsíců zpět #30 od michal_tipar
jo dík, já mám problém, že tam mám posilovač a ABSkové hadice, takže je to mazec, na dvě tyče se dostanu třetí nevím, uvažuju, jestli by nebyl lepší přístup odspoda... V té trojpacce vidím poslední a nejzávažnější problém v řazení, protože je hrozně nepřesné, potřebovalo by to trochu vymezit a asi by to šlo, nevěřím, že je to převodovkou...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.480 sekund
Powered by Kunena fórum