Swap 1.9 TDS za 1.7D

Více
14 roků 3 měsíců zpět #16 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
Kájo,bratře :lol:,dám ti jednu otázku .....o atmosféře nebudu mluvit,ale u turba při 3000otáčkách motoru a teoretickém tlaku ve válci 1bar,zústává kompresní poměr motoru stejný :?:
nevím,spoustu už sem toho zapoměl a hlavně už srárnu :twisted:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #17 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
Ano je stejný, právě že to je počítané na ten tlak 1Bar v sání a tomu je uzpůsobeno vrtání, tvar pístu a hlavy. Když je KO turbo, tak ten motor vůbec nejede, protože tam je v něm málo vzduchu a hodně nafty.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #18 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
Tak jsem to teď hledal a dokonce 1.7D má KP 22-23:1 a 1.9TD má KP pouze 19-20:1 :) takže tolik ke kompresi

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #19 od chucky
Odpověděl chucky pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
turbo motory maji snad dycky mensi kompresni pomer nez atmosfery pri stejnym obsahu :-/

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #20 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
Ahoj přátelé, zdravím po dlouhé době.

Ze záměny 1,7 na 1,9TD mám osobní zkušennosti. Bloky motoru jsou rozdílné, 1,9 se liší výškou zdvihu a má trochu rozdílné mazání. Vývod na mazání turbodmychadla snad u 1,7 vůbec není (nejen zaslepený). Rozdílné jsou kliky, písty, jiná je i hlava. Měl jsem to bez chladiče oleje a žádný problém s tím nebyl.

Převodovka má jiné zpřevodování. První až třetí stupeň je asi stejný, čtyřka a pětka je delší, delší je ale i celkový převod. Úplně jiné jsou poloosy. Těhlice pasují i z 1,7, kdyby se chtěli zanechat 13" kola. Musí se jen vyměnit ložiska s ...(nevím jak se to jmenuje - je na tom zvenku ložisko, uvnitř drážkování na poloosu a šroubují se k tomu kola :D ) Pokud se zanechá malá těhlice, pak musí zůstat i s brzdičem a kotoučem 240 mm. Musí se vyměnit pružinotlumič. Jiný je samozřejmě i výfuk a to po celé délce.

Je dobré dát si i servo, zase je to volně zaměnitelné, ale pozor! Musí se vyměnit i sloupek od volantu (na servu je jiné dtážkování).

Legální to není. Odhalení hrozí na emisích, tam to chce mít podchycený. Technická je v pohodě, číslo motoru je stejně schované pod hlavou, překryté hadicemi a nevím, jak by se dalo přečíst :D Ještě se mi nestalo, že by to technik nějak zvlášť zkoumal.

Praktické zkušennosti: Měl jsem to na 13" kolech, takže s menšími brzdami. Žádné uvaření nehrozí, pokud s tím nehodláte závodit. Zastavení ze 170 km/hod naprosto bez problému. 1,9TD je určitě lepší na dálniční provoz, ale i předjíždění je úplně o něčem jiném.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #21 od Dohy
Odpověděl Dohy pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
omlouvám se ze pisu sem ale mam 1.9TD a nevim jestli mohu dat pruziny a tlumice na 1.9TD z 2.0 16v ... cerveny pruziny asi aj nizsi nevime o kolik pry to byl vyvoz do anglie bo kam ... pujde mi to tam ? ... mohu to tam dat ? TD motor by mel byt asi cca stejne tezky co myslite mam obavy abych nesedl na vanu prosim napiste dekuju

Fiat Tipo 1.9TDsx pořád plné sil : )
Fiat Punto 1.3isx show car : )
www.puntotuning.eu/fotky/thumbnails.php?album=73

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #22 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D

Kájo,bratře :lol:,dám ti jednu otázku .....o atmosféře nebudu mluvit,ale u turba při 3000otáčkách motoru a teoretickém tlaku ve válci 1bar,zústává kompresní poměr motoru stejný :?:
nevím,spoustu už sem toho zapoměl a hlavně už srárnu :twisted:


Skypane sestro :lol: nepleteme si tak nahodou kompresni pomer s tlakem ve valcich :?:
Nevim spoustu jsem toho uz zapomnel a hlavne ja uz starnu to co delas ty neznam :lol:

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #23 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D

Kájo,bratře :lol:,dám ti jednu otázku .....o atmosféře nebudu mluvit,ale u turba při 3000otáčkách motoru a teoretickém tlaku ve válci 1bar,zústává kompresní poměr motoru stejný :?:
nevím,spoustu už sem toho zapoměl a hlavně už srárnu :twisted:


Skypane sestro :lol: nepleteme si tak nahodou kompresni pomer s tlakem ve valcich :?:
Nevim spoustu jsem toho uz zapomnel a hlavne ja uz starnu to co delas ty neznam :lol:

:lol: ano Rs brácho,spletl sem se a po té uvědomil(vystřízlivel sem :D )a dál sem se k tomu nevijádřil.člověk nemá někdy psát věci,kdyš příjde nabytý vědomostmi z hospody :stupid: :lol:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #24 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
Vidis to se mi stat nemuze neb nepiji nic co ma i jen trosinku alkoholu ve svem obsahu.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #25 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D

Vidis to se mi stat nemuze neb nepiji nic co ma i jen trosinku alkoholu ve svem obsahu.

a to je škoda,až půjde tvoje tělo do hrobu,budeš na sr***anej,že tělu vlastně nic není,a spálej tě jenom kůli banalitě-stáří :twisted:
do hrobu má jít tělo zhuntovaný.
neber to nijak osobně,nechci se tě nijak dotknout :D :god:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #26 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D

Vidis to se mi stat nemuze neb nepiji nic co ma i jen trosinku alkoholu ve svem obsahu.

a to je škoda,až půjde tvoje tělo do hrobu,budeš na sr***anej,že tělu vlastně nic není,a spálej tě jenom kůli banalitě-stáří :twisted:
do hrobu má jít tělo zhuntovaný.
neber to nijak osobně,nechci se tě nijak dotknout :D :god:


Neboj nejsem urazlivy.
A kdo mne zna vi ze me telo nepujde do hrobu nezhuntovane je jen otazka kdy tam pujde. Neb jak se rika nevis dne i hodiny jak jsem minuly rok poznal na vlastni kuzi.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #27 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D
Jo Radek zhuntuje tělo jiným zlozvykem, že? Taky kouří jako darebný kamna, ale aby v tom nebyl sám, tak Dresik je na tom stejně, ne-li i hůř :)

Jinak Radku, prosím Tě, mohl by jsi se mi ozvat na icq nebo tak? Potřeboval bych s tebou něco probrat...díky

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #28 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D

Jo Radek zhuntuje tělo jiným zlozvykem, že? Taky kouří jako darebný kamna, ale aby v tom nebyl sám, tak Dresik je na tom stejně, ne-li i hůř :)

Jinak Radku, prosím Tě, mohl by jsi se mi ozvat na icq nebo tak? Potřeboval bych s tebou něco probrat...díky


I ty brepto. A tento zlozvyk jsem zrovna nemyslel, mam jiny rika se mu prace, ale pochopim ze todle nekteri neznaji. :lol:
ICQ je aktivni pokud teda u neho zrovna jsem.
Koukam se a nic jsi nepsal.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #29 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Swap 1.9 TDS za 1.7D

Jo Radek zhuntuje tělo jiným zlozvykem, že? Taky kouří jako darebný kamna, ale aby v tom nebyl sám, tak Dresik je na tom stejně, ne-li i hůř :)

Jinak Radku, prosím Tě, mohl by jsi se mi ozvat na icq nebo tak? Potřeboval bych s tebou něco probrat...díky

no naposled,nedá mi to ještě OT neodpovědět,koukám každý máme nějaký zlozvik,někdo kouří ,někdo si občas přihne a k tomu kouří a někdo koukám docela pěkně práská,že :?: Kájo :twisted: :lol: :lol: :lol:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.464 sekund
Powered by Kunena fórum