Vytaceni 1 a 2 co to jde,stane se neco?

Více
14 roků 2 měsíců zpět #1 od neohoney
Zdar,dnes jsem zkusil kolik se da vytocit na 2.stupen pri 45kmh se to zastavilo a zacalo to vydavat takovy divny zvuky,dokonce mi pripadalo,ze auto zpomaluje,zacalo to jakoby cukat....cas od casu je pry dobry to poradne vytacet,co myslite,ze bylo to cukani,prislo mi jakoby prestala zabirat spojka....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #2 od BlackJack
No nemělo by se stát nic, já snažil uštvát motor Favorita na dvojku a nešlo to ani po x pokusech. Celkem to sypalo 90km/h a motor nad 5tis. už ztrácel schopnost točit víc. Pokud ti to nechce jet, musí být někde chyba. Tak když písneš víc, možná zjistíme závadu, ale uveď i motorizaci, jinak bychom tu měli hádankářský kroužek :wink:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #3 od Dvoři
já jsem jednou zkoušel co moje bývale Tipo 1.8 dá na 3ku a dostal jsem se kousek nad 160 km/h...

bývalé--Tipo 1.8 GT r.v.93 77kw
nyní--Alfa Romeo 2.0JTS r.v. 2002 125kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #4 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma otáčky
no sice to není tipo ale punta na 2 při 90km/h-6500 ot. zapne omezovač a konec. každopádně 45km/h na dvojku je dost málo, možná i ta spojka by to mohla být

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #5 od majster
a otacky pri 45?

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #6 od jipaf
jj, u benzínu odpojí řj přívod paliva při max odáčkách,.. ale u ropáků to je trochu jiné, tam by se max otáčky měly nastavovat šroubem..
neměly by se držet déle jak 5 sec a pohybujou se od +-50 ot od 4900 až po 5160 ot/min, to záleží od toho, je-li turbo či jaké vstřik.čerpadlo... tolik když auto stojí a máš otevřenou kapotu..
a teď k věci.. záleží, jakých otáček jak u 1 tak u 2 dosáhneš tak by měla být i maximálka, pokud teda dosáhneš max otáček...
jinak pokud je motor zahřátý a ještě v jakotaké slušné kondici, tak při krátkodobém vytočení to musí vydržet... teda měl by to vydržet..

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #7 od čenda
Odpověděl čenda pro téma Re: otáčky

no sice to není tipo ale punta na 2 při 90km/h-6500 ot. zapne omezovač a konec.


Což je škoda, protože motory FIRE snesou bez následků vytočení na 12000 ot./min.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #8 od Předseda

Zdar,dnes jsem zkusil kolik se da vytocit na 2.stupen pri 45kmh se to zastavilo a zacalo to vydavat takovy divny zvuky,dokonce mi pripadalo,ze auto zpomaluje,zacalo to jakoby cukat....cas od casu je pry dobry to poradne vytacet,co myslite,ze bylo to cukani,prislo mi jakoby prestala zabirat spojka....


Nestane se nic, jen asi todle...


8)

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #9 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: otáčky

Což je škoda, protože motory FIRE snesou bez následků vytočení na 12000 ot./min.


Zase je tolik nepřeceňuj, snesou hodně, ale tyhle točky se seriovými střevy vydrží jen velmi velmi krátce...

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #10 od Charles
té tempry je škoda, docela pěknej motor 1.8 8V, teda podle zvuku mu 2x nic nebylo, dokud ho nezadřely. Teda nejdřív se podělal ventil na některym pístu.
Ale kdyby s tim jeli, tak i když to budeě takhle točit na každej kvalt, tak se tomu nic nestane, je to rozdíl stát a mít plnej ceres a nebo se s autem pohybovat...

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #11 od Jenda
Když už je tu tahle jakoby anketa,tak s mím tipkem na druhej stupen 82Km/h Ale kolik otáček tam bylo to už si nepamatuju.Jen vím,že omezovač se nějak neráčel projevit.Asi spal.

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #12 od michal_tipar
omezovač auto zarazí spolehlivě, to je ten pokles po dosažení maxima, ale kdybys takhle roztočenej motor podřadil na nižší stupeň = vyšší točky, tak je po něm, žádný omezovač ti nepomůže :wink:
Na Tipu sem s omezovačem problém neměl ale na Fabii HTP je to každou chvíli v omezovači, při předjíždění se snažím ten slaboučkej motor vytočit aby se trochu pohnulo auto a když to nechám o vteřinu dýl tak už umře na omezovač, prostě vychytaná kára :roll:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #13 od michal_tipar
jo a stát se může cokoliv, ani ne kvůli funkci motoru, ale spíš vzhledem k jeho stáří...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #14 od Charles

Jen vím,že omezovač se nějak neráčel projevit.Asi spal.


on tam někde bude, ale kde, to nikdo neví. Já jsem v Radimi na letišti zkusil dvojku do plnejch, bylo tam otáčkoměrových 8000ot. a omezovač nic, ale on ten otáčkoměr při těch točkách kecá. Ale kolik to bylo km/h nevím, to jsem se nepodíval :?

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 2 měsíců zpět #15 od neohoney
Ahoj,mam Tipo 1.7D a opravdu to nevytocim vic,mozna na tech 50km/h.Motor slape jak hodinky a spojka zabira taky bezvadne nahore.Jednicka a dvojka se strasne rychle vytoci do otacek,opravdu to zacne rychle rvat,az potom kdyz tam dam 3 tak ta uz se toci celkem plynule a da se z ni vyzdimat i 90.Je to normalni,ze tihle diesly jdou pri 1 a 2 tak rychle do otacek?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.500 sekund
Powered by Kunena fórum