prestavba na olej

Více
17 roků 4 měsíců zpět #1 od paldous
prestavba na olej vytvořil uživatel paldous
nazdar lidi,nevite nahodou jaky vyrobce a typ cerpadla se pouzival do 1.7d?premyslim o prestavbe na olej a pry ma celkem velkej vliv taky typ cerpadla,prej s Bosch sou mensi potize,nma to nahodou nekdo z vas udelany na olej? jestli jo budu vdecnej za kazdou radu,jak na to, kam s tim,na co si dat bacha a pod....

Fiat Tipo 1.7D, r.v.:1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #2 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: prestavba na olej
Existují firmy, které upravují auta pro spalování oleje.

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #3 od paldous
Odpověděl paldous pro téma Re: prestavba na olej
nemas nahodou nakej kontakt pripadne web adresu na nakou z cech resp. slovenska?

Fiat Tipo 1.7D, r.v.:1988

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #4 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: prestavba na olej
Jasně, že se něco dá sehnat ... nedávno jsem viděl, že do ČR s úpravami pro osobní auta nějaká anglická firma. Pak s tím začali němci.
Rostlinné oleje mají o řád vyšší viskositu, takže hůř tečou, více namáhají čerpadlo a s tím související části vozu. Vtip je tedy v tom, že se auta upravují o předehřívač oleje. Rostlinný olej se nahřeje na cca 70-80C, kdy získá stejnou viskozitu jako nafta a bez problémů teče, kam je potřeba. Pak je možno jezdit na normální rostlinný olej (třeba řepkový, je momentálně nejlevnější) v krámské ceně cca 15 Kč/litr. Zajímavé je, že podle zkušeností řady lidí je spotřeba mírně menší (5-8%), než při jízdě s naftou, motor se tím nijak nepoškozuje, jen je třeba brát čistý olej.
Jestliže se nebude olej dobře spalovat, bude se usazovat v motoru.

Němci .. www.diesel-therm.de/
Slovenská teorie ... www.bioauto.sk/teoria.html
Český experiment .. web.quick.cz/goldwafer/domek/Pohon_Repko...rive_your_diesel.htm
+ odkaz na automotive.europecon.net/

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 4 měsíců zpět #5 od csala

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #6 od michal
Odpověděl michal pro téma Re: prestavba na olej
Podle mího bude problém v zimě, protože stuhlej olej všechno tzv. zalepí.

/T/I/P/O/ 1.9 DS r.v.1992 najeto přes 275000km
SCANIA R420 tandem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #7 od bobik43
Odpověděl bobik43 pro téma re
Nevim jak vsechny, ale 1.7D co jsem videl mela Lucas coz neni na olej moc vhodny. Poznas to podle te casti u vystupu z cerpadla jestli je kulata, nebo hranata. Hrnata=Bosh. Ja s 1,9Td jezdim a zatim dobry

Prodej použitých dílů Fiat Tipo 1.9TDS. Malý bazárek na www.bazarekfiat.wz.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #8 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: re

Nevim jak vsechny, ale 1.7D co jsem videl mela Lucas coz neni na olej moc vhodny. Poznas to podle te casti u vystupu z cerpadla jestli je kulata, nebo hranata. Hrnata=Bosh. Ja s 1,9Td jezdim a zatim dobry

nooo,jak dlouho???

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #9 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: prestavba na olej
na RO se da jezdit v pohode do zech 5 st,pak uz to tuhne a neni to ono :lol: jinak jak jiz psabno vyse,nedoporucuji lukas na olej,ale ja voplu s lukasem jezdil a jelo to taky a problem jsem nemel

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #10 od DonSalieri
Odpověděl DonSalieri pro téma Re: prestavba na olej
Setrit se musi at to stoji co to stoji :lol: :lol:
Co ja vim tak i do Tip se davali bosche...Na olej se da jezdit,ale jen za tepla a jeste je lepsi to redit naftou..Ale idealni to neni..Chce to udelat prestavbu na dvounadrzovej system s predehrevem..Olej se musi zahrat aspon na 70 stupnu aby mel vlastnosti jako nafta pri 0 stupnich..Jestli to tam chces lit bez prestavby tak v lete a redit 70%nafty 30%oleje..Jinak bys mohl najet treba 2 nebo i 10tisic km a pak konec..Premyslejte vsichni o te prvni vete 8)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #11 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: prestavba na olej
jenomze i ten dvounadrzovej system ma jeden hacek.kdyz jsem se ptal firmy co to montuje ne jednu otazku jak v mrazu to cerpadlo nasaje z nasdrze ztuhlej olej do toho vymeniku aby se zahral,tak mi nikdo nedokazal odpovedet :lol: tim padem ho puziji jen za teploty vyssi nez 5 st. :wink:

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #12 od jarda3
Odpověděl jarda3 pro téma Re: prestavba na olej
Vyhříváni nádrže+ sací potrubí,vyhřívané elektricky+vodou.
Potrubí řešit kolaxiálně-trubka v trobce s odporovým drátem vestředu....

Fiat Tipo 1,9tD,66kW

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #13 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: prestavba na olej
no jo ,ale to uz si to auto pekne zbastlim abych vedl vsude ohrevy,proto radeji budu jezdit v zime na naftu ,nebo bionaftu a pres leto v pohode na olej.

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #14 od DonSalieri
Odpověděl DonSalieri pro téma Re: prestavba na olej

no jo ,ale to uz si to auto pekne zbastlim abych vedl vsude ohrevy,proto radeji budu jezdit v zime na naftu ,nebo bionaftu a pres leto v pohode na olej.


Kolik km jsi na ten olej uz ujel bez prestavby..a s jakym autem????

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #15 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: prestavba na olej
co jsem mel lancii dedru 1,9 td .mel sem ji asi pul roku ,naftu ode mne nevidela,najeto cca 15 tis. pak ji koupil machy.
v autoskole jsem mel tipo 1,7 d s tim jsem najel na veskery ridky oleje co jsou na trhu redeny s bionaftou cca 40 tis km /rok. ted mam kappu 2,4 TDS a do te liju co je po ruce,kdyz neni nafta,ani separ tak pouziju rostlinu. auto mam uz 33 mesicu a najel jsem s nim k dnesnimu dni 89500km. :wink: a jinak jsem s kappou byl na benzince jen 4x za tu dobu co ji mam,z toho 2x v chorvatsku a 1x pro bio a 1x pro RO pred mesicem :wink: :lol: staci?

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.516 sekund
Powered by Kunena fórum