Ztráta výkonu motoru

Více
15 roků 10 měsíců zpět #1 od libenak
Ztráta výkonu motoru vytvořil uživatel libenak
V poslední době se mi stává, že při sešlápnutí plynu motor nenabírá na výkonu. Jen rychle vyběhnou otáčky až třeba do 4 tis. (tam už pustím nohu z pedálu), ale auto netáhne. Tlak turba také neroste. Ale pokud povolím nohu z plynu, nechám otáčky klesnout a pak znovu - nicméně hodně pomalu - začnu přidávat plyn, auto se vzpamatuje a opět trošku zabírá, ale není to ono. Tlak turba končí tak ani ne na 0,5 , dříve to chodilo až tak do 0,8. :cry:

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost ???

Děkuji za radu...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #2 od kombajn
Odpověděl kombajn pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
Prokluzuje spojka? Ale to bys asi poznal. :wink:

FIAT TEMPRA 1,9TD SW r.v.94
ALFA ROMEO 146 2,0TD r.v.97
FIAT MAREA WEEKEND 2,4JTD r.v.99

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #3 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
kluci Ti na srazu řeknou co a jak 8) 8) 8) 8) 8)

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #4 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
Tak jestli dobře chápu, tak snad jen spojka. Nic jiného nedělí klikovku od kol. Leda že by ti prokluzovali ozubená kola v převodovce, ale to asi určitě ne :wink:
Jestliže víc zabereš na plyn, spojka nepřenese vyšší - rázový točivý moment a výkon, tak začne prokluzovat. Poté, co začneš ubírat na plynu, si sedne.
Nejel jsem s tím, ale já myslím že spojka :wink:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #5 od skypan
Odpověděl skypan pro téma ztráta výkonu motoru
kucí já to pochopil jináč,myslím že jste mimo mísu,mě poslední dobou to dělá taky:zkusím to popsat trochu jináč:auto jezdí jako z šlaku ,záběr,pískání turba,ale jsou chvíle,najednou to z ničeho nic přestane táhnout,pomalu se to rozjíždí,za mnou oblaka dýmu a turbo nic.pomalu se to rozjíždí do vysokejch otáček a pak někdy,to jakoby vyšumí a zase jede jako zpraku,třeba i týden to taskhle lítá a pak znova.
druhý den to zase třeba tři dny jezdí v poho,prostě jak kdy,mám málo volného času,tak sem zatím stím nelaboroval,tak taky nezdělím postřehy závad,ale dnes sem narazil na toto téma,tak se dělím,taky o problem....
ale je možné že kolega Libenák má podstatu třeba někde jinde,uvidíme co odepíše :wink:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #6 od PavelM
Odpověděl PavelM pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
Nemuze to delat nejaka podtlakova hadicka, nebo prasklej intercooler? Nebo ta spojka, ale to by snad na turbo nemelo vliv..

Fiat Tipo 1.6i.e.kat rv. 91'

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #7 od michal_tipar
Spojka by v první řadě prokluzovala při rozjezdech, hlavně do kopce by se s tím nedalo vůbec rozjet, až pak by začala prokluzovat v plným záběru, to se nedá nepoznat...
Já sice nemám tdčko ale není tam ventil který otvírá až při určitým tlaku??? Když by neotvíral tak nenaběhne turbo do pracovního režimu a auto netáhne...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #8 od Criton
Odpověděl Criton pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
možná mimo mísu, ale co třeba odcházející turbína?

Už je pryč: Fiat Tipo 1.6 DOHC r.v. 1989
Nyní: Škoda Octavia 1.9TDi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #9 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
a co tak podtlak, EGR ventil jestli uz tam je. toto mi delalo taky a pomohlo dycky jen seslapnout spojku,nechat otacky padnout na volnobeh,spojku pustit a auto jelo zas jak drak

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #10 od libenak
Odpověděl libenak pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
Hmm, já bych řekl, že je to turbínou, tedy jako by někdy točila, někdy ne... Je možné, že to bude skutečně jen nějaká netěsnost v přívodových hadicích :cry:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #11 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
...mne robí to isté...a ako som sa dozvedel má to na starosti vylágrované čerpadlo :!:

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #12 od majster
Odpověděl majster pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
moze vam tiez zadrhavat prepustaci ventil na turbine, ak sa nezatvori, prepusti spaliny mimo turbo.

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #13 od skypan
Odpověděl skypan pro téma ztráta výkonu motoru
:-k :-k :-k hmmmm,zajímavé odpovědi,díky zaně,však slište i můj(přestože jsem ještě na to neměl čas kouknout),tak,vidím to na to,že připřidání plinu je někde zdeformovaná hadice do sání a připřidání rychlosti se to jako ztáhne(znemožní to přívodu vzduchu) a tím i se netozročí turbo(respektive roztočí,ale nedostatkem vzduchu,nenatlačí to co má),vím že toto dělali Avie(kteréměly sací hadici dlouhou a hadrovou,vyztuženou ocelovým dráte) a ten hadr se vevnitř časem utrhl a dělal špunta v sání,na vlastní UŠI,¨sem to viděl a opravoval(respektive měnil za nové sání-hrozná práce,bylo to tažené kolem půlky motoru)
no a na Citroenu Xm(2,1ccmTDI),toto sání sem taky viděl a měl stejný problem :twisted:
no a nebo opravdu vstřik.čerpadlo jde do háje :evil: a to je potom blbý
usuzuju z toho že při jízdě nechce táhnout a strašně čudí(valí se dýmy,opravdu jako z komína)=málo vzduchu-hodně nafty :idea:
pokud by to bylo turbem tak to 1)dělá furt,2ten motor nebude přidušenej a přeci jenom půjde trochu lépe do otáček,ale bez přeplnování,prostě by to jelo jako 1.9d bez turba :) ,no tak nevím :roll: asi už půjde ze stáně :lol:

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #14 od bjukemen
Odpověděl bjukemen pro téma Re: Ztráta výkonu motoru
...u mna to tou hadicou nebude bo sú vsetky takmer nové niekto ich už zrejme menil...mne to pride že by to ešte mohol robiť vstrekovač tým že sa začína pomaly pridierať..vtedy to aj dymí a netahá to...

No Smoke no Fan

Fiat tempra 1.9 TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #15 od majster
Odpověděl majster pro téma Re: Ztráta výkonu motoru

V poslední době se mi stává, že při sešlápnutí plynu motor nenabírá na výkonu. Jen rychle vyběhnou otáčky až třeba do 4 tis. (tam už pustím nohu z pedálu), ale auto netáhne. Tlak turba také neroste. Ale pokud povolím nohu z plynu, nechám otáčky klesnout a pak znovu - nicméně hodně pomalu - začnu přidávat plyn, auto se vzpamatuje a opět trošku zabírá, ale není to ono. Tlak turba končí tak ani ne na 0,5 , dříve to chodilo až tak do 0,8. :cry:

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost ???

Děkuji za radu...

tak toto je spojka, turbina nema vykon ak motor nema zataz.

zapečeny fiaťak
marea 1.9 JTD 77/105
tipo 1.9 TDS 66/90-predane-s lutostou spominam
favo-lpg
favo-be - zosrotovane

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.507 sekund
Powered by Kunena fórum