Zajímavý dotaz na REPRO

Více
18 roků 4 měsíců zpět #1 od MOTOKUBA
Zajímavý dotaz na REPRO vytvořil uživatel MOTOKUBA
Zdravím všechny z klubu :) tak jsem zainvestoval za repro do palubky a subwoofer vše od DEXONU ale jaxi po namontování do palubky a naslednému hraní jaksi došlo že je to jedno jestli jsou v palubce číňany za 200kč nebo repro za 1200kč v mem případě jelikož jak je již známo repro aby dobře hrálo musí být v bedne a hmmm jako palubka není bedna tzn že hudební efekt je takřka stejný a proto se ptám jak to udělat aby v palubce byla reprobedna ja to zatim vyřešil provizorně molutanem. Utěsnil sem co šlo a zvukový efekt se zlepšil ale jako v porovnání když sem je slyšel hrat ve dřevě tak hmmm tak hrajou tak na 50% toho co umí :).

A dotaz č.2 je na subwoofer, koupil jsem 25cm prumer nadherny pochromovaný a naskýtá se otázka dat ho do bedny nebo do pláta ( krteré bych udělal ) co je lepší ?

a dotaz č.3 nemá někdo navic zesík :) na prodej

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #2 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
pokud chceš aby repro v palubovce trochu basovalo,tam nesmí bejt akustickej zkrat-vyrovnani tlaku pred a za membranou,kterej ma na svedomi ubytek basu) takze to musis nejak utesnit-napada me vyriznout z nejakyho plastu presny podlozky pod repro,aby tam nebyla kolem repra dira ,nej bude laminatova ozvucnicka, jenze ta bude natolik mala ze to nebude ono....

k SW...rozhodne udelat bednu s litrazi doporucenou vyrobcem (tusim ze s uzavrenou kolem 40l - 60l nic nezkazis..)....do plata nedavat,nema to pak zvuk jako z bedny, nevic drazky plata nejsou nic moc, takze ze zvuku bys byl sklamanej, nehlede toho ze zvuk by se menil s mnozstvim veci coma sv kufru (zvetsova/zmensoval by sobjem ozvucnice..)....nehlede na to ze pokud to je reprak urcenej do bedny tak v plate riskujes mozny mechanicky poskozeni diky tomu ze reprak nebude mit odpor,kterej potrebje a mohlo by dojit k vetsim vychilkam membrany nez na ktery je stavenej....

zesík nemám..

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #3 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
PRÁVĚ ŽE TEN REPRO JE VHODNÝ DO PLÁTA PUVODNE JSEM TO ZAMÝŠLEL a prodavač mi doporučil ten co jsem koupil že jsou určené do pláta ale jako bedna jim taky nevadí říkal. Vem v potaz jaký ma kufr litráž takže bedna celkem dobrá ne?

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #4 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

PRÁVĚ ŽE TEN REPRO JE VHODNÝ DO PLÁTA PUVODNE JSEM TO ZAMÝŠLEL a prodavač mi doporučil ten co jsem koupil že jsou určené do pláta ale jako bedna jim taky nevadí říkal. Vem v potaz jaký ma kufr litráž takže bedna celkem dobrá ne?


no to co říká prodavač byhc bral s rezervou... dal byhc mu uzavřenou bedýnku s objemem 6O l.....v platě maj dneska SW už snad jen zoufalci co o hifi moc nevěděj.....

comáš přesně za typ.. to že je chromovej nic neříká..chce to označení....

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #5 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
JAKO PRODAVAČ JE KÁDR TOMU věřím dělá v oboru už 15 let :wink: je to reproduktor DEXON WA 100



FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #6 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
dostal si ho s origo krabicí? pokud jo tak na ní máš všechny ozvučnice co mu můžeš postavit....

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #7 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

dostal si ho s origo krabicí? pokud jo tak na ní máš všechny ozvučnice co mu můžeš postavit....


jasne že dostal :)

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #8 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
Pokud si ho bral rovnou od Dexonu, tak tam dělají opravdu lidi co tomu rozumí, tak Ti kraviny nepoví. A ke každýmu repráku udávají objem ozvučnice, tak si spočítej rozměry bedny.

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #9 od michal_tipar
hele vyřešil jsem problém basů ke své spokojenosti tím, že jsem do kufru zabudoval zesilovač s tubou a 20cm dexíkem řady W ale minulý týden jsme to samé dělali u kamaráda ten koupil tubu s řadou WD a ta je o poznání lepší... Nicméně k tvé otázce - záleží co je to za reprák, do plata se montují tzv. free air basáky, které jsou konstruované tak, že nemusí být v ozvučnici. Pokud chceš tak ti můžu zpočítat jakou bednu na to udělat, aby to hrálo, stačí si zvolit parametry (dolní kmitočet) a pak už jen musím vědět co je to přesně za "mísu na brambory" a výpočet je bez problémů. 60l je sice hezký číslo, jen si uvědom, že to zabere půl kufru a Tipo ho nemá největší. Já mám tubu udělanou na vyjímání a mám pohodu.
Další věcí je výkon, kolik má ten reprák, podle toho to musíš živit, jestli je to 25cm tak to odhaduju tak na 100-150W sin, na to už musí být dost výkonný zesík, takže tam už to nebude za pár peněz... S 8 palcem se dá pořídit kravál do auta za 3500 a není to vůbec špatný 8)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #10 od michal_tipar
:idea: čím to budeš živit?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #11 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
právě že tenhle je jen a jen do bedny a to co mi vypliv basscad je uzavřenka, 60l naladěná na 44,7HZ .......

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #12 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

:idea: čím to budeš živit?


je to ten dole WA 100 http://eshop.dexon.cz/popisy/k45.jpg

budu ho asi dávat do pláta a živit ho budu asi zesilovačem Magnat

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #13 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
no z vlastni skusenosti ti muzu řict ze tu palubku neutesnis na 100% mam tam jenom dva pary vejškovejch repro naklonenejch k ridici a zakytovanejch v kazdejch dverich par 16cm repro v laminatovy zastavbe a to je asi maximum co se da vepredu kolem ridice vymyslet vzadu je laminatove plato kazdy oval ma svuj vlastni objem! podlaha v kufru je zvednuta o 5cm a v ni vyndavaci plato z 30cm dvoucivkovym repro plus bedna impulze z dalsi 30cm repro vsechno to honi dva čtyř kanalovy zesilovace jeden vsechny repro v aute a jeden jenom basačky . a ramus je to docela peknej jeste sem to nenechal změřit ale bhraje to guuuuuuut :fuck:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #14 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

no z vlastni skusenosti ti muzu řict ze tu palubku neutesnis na 100% mam tam jenom dva pary vejškovejch repro naklonenejch k ridici a zakytovanejch v kazdejch dverich par 16cm repro v laminatovy zastavbe a to je asi maximum co se da vepredu kolem ridice vymyslet vzadu je laminatove plato kazdy oval ma svuj vlastni objem! podlaha v kufru je zvednuta o 5cm a v ni vyndavaci plato z 30cm dvoucivkovym repro plus bedna impulze z dalsi 30cm repro vsechno to honi dva čtyř kanalovy zesilovace jeden vsechny repro v aute a jeden jenom basačky . a ramus je to docela peknej jeste sem to nenechal změřit ale bhraje to guuuuuuut :fuck:


to mas v platu?

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #15 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
vsecny repra sou prišroubovany do mdf desky nic lepšiho neni zadni plato je taky z mdf + laminat repro jsou nakloneny dopredu

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.537 sekund
Powered by Kunena fórum