Zajímavý dotaz na REPRO

Více
18 roků 4 měsíců zpět #31 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

Pokud je správně uvedena!!


dexon je značka :wink:

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #32 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
Hmmm to jsem vůbec nevěděl, že za reprákem to chce uzavřenou schránku. Tak teď už vím, proč mi stejné repro hráli ve dveřích perfektně (byla za nimi taková ta silná fólie proti vodě) a pak v zadním platu to bylo slabší.

Myslíte, že když se mi nějak podaří utěsnit repro v palubovce, že to bude lepší? A jak to utěsnit? Napadlo mě právě použít nějakou tu silnější folii, aby byla trochu poddajná, ale zase ne moc. A bude stačit, když pod ovály v platě taky dám nějakou "schránku"? Upozorňuji, že nemám pořád radio "na plný kule", ale mám rád kvalitní zvuk.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #33 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

Hmmm to jsem vůbec nevěděl, že za reprákem to chce uzavřenou schránku. Tak teď už vím, proč mi stejné repro hráli ve dveřích perfektně (byla za nimi taková ta silná fólie proti vodě) a pak v zadním platu to bylo slabší.

Myslíte, že když se mi nějak podaří utěsnit repro v palubovce, že to bude lepší? A jak to utěsnit? Napadlo mě právě použít nějakou tu silnější folii, aby byla trochu poddajná, ale zase ne moc. A bude stačit, když pod ovály v platě taky dám nějakou "schránku"? Upozorňuji, že nemám pořád radio "na plný kule", ale mám rád kvalitní zvuk.


ja to utesnil molitanem narval jsem ho kde to slo

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #34 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
Bednu, maximálně tuhou, zatlumit vatelínem, desky bych kromě vrutů jistil ještě Herkulesem. Bassreflexovej nátrubek kvůli proudění vzduchu - měl by bejt přesně spočítanej ten otvor kvůli "naladění". a nezapomeň ho krmit kabelem o pořádným průměru, já jsem nedávno rozebral bedny od věže a zajel jsem do OBI a koupil tu nejsilnější dvoulinku k repro co tam měli, žena protáčela voči a pohádali jsme se protože za metr chtěli dvacku ale neřekli byste co to udělalo se zvukem. 8O 8O 8O Ve Stereu Videu před lety psali že to je důležitý protože většinu cesty absolvuje signál v ideálním prostředí. Ale ten zvuk ta změna - to bylo jak kdyby s tou baskytarou stál v obýváku. Kus toho kabelu jsem přivedl taky signál k Subwooferu od domácího kina a tam byla taky změna sice menší ale slyšitelná. Výrobci tam dávají takový nitky... Ale ta věž - ta mě dostala to je neuvěřitelný 8O Jo a byl problém nechtěl se mi kabel vejít do svorek, nakonec o chlup ale šel tam :total:

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #35 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

Hmmm to jsem vůbec nevěděl, že za reprákem to chce uzavřenou schránku. Tak teď už vím, proč mi stejné repro hráli ve dveřích perfektně (byla za nimi taková ta silná fólie proti vodě) a pak v zadním platu to bylo slabší.

Myslíte, že když se mi nějak podaří utěsnit repro v palubovce, že to bude lepší? A jak to utěsnit? Napadlo mě právě použít nějakou tu silnější folii, aby byla trochu poddajná, ale zase ne moc. A bude stačit, když pod ovály v platě taky dám nějakou "schránku"? Upozorňuji, že nemám pořád radio "na plný kule", ale mám rád kvalitní zvuk.

Já bych tam udělal a taky přemýšlím o nějakých schránkách, vše musí být jak jsem popsal tuhé a zatlumené. Neřekl bych že fiat má nešťastně řešený to repro v palubce - on totiž každý reproduktor má svůj referenční bod a když někdo dá repro naplocho do zadního plata tak ten zvuk vyzařuje do stropnice. To už byly lepší různé bedýnky protože víceméně ta osa, ten bod referenční mířil tak nějak k uším. Připadá mi úchylný když někdo dá za repro šílený peníze a pak to takhle pose... Přece v bytě si taky nenamířím repro do stropu nebo podlahy. Schválně přecházej kolem bedny a zaměř se na zvuk - tak vídíš ! Jiná je ale situace u subwooferů tam totiž lidské smysly nedokáží rozlišit odkud hluboké tóny přicházejí, je to od jistých kmitočtů a proto jsou i subwoofery které vyzařují do podlahy, a je vždy jen jeden ten subwoofer v tý sestavě, protože člověk prostě nepozná dva identické zdroje pod určitým pásmem. Prostor vytváří střední a vysoké pásmo. Najdou se i takoví blázni kteří vozí v autě dva i víc subwooferů to prosím hraje na dvou metrech čtverečních pro jednoho až čtyři lidi! :roll: 8O

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #36 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
je to pravda i zadn repro je nejlepsi nasmerovat smerem k ridici paklize nehraje jenomspodni pasmo ktere je zhruba do 150 hz nemozne identifikovat odkud hraje tot teorie

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #37 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO




tohle jsou onny 8)

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #38 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
chtel sem vam poslat fotky tech laminatovejch dveri a plata a nejak to tam nemuzu procpat do galerie kva?
:lol: :lol: :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #39 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

chtel sem vam poslat fotky tech laminatovejch dveri a plata a nejak to tam nemuzu procpat do galerie kva?
:lol: :lol: :lol:


posli mi to na mejl a ja to sem hodim

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #40 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
repro je namontováno zatim sice nehraje subwoofr bo nemam zesík ale jinak je to nářez

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #41 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
ok kouknu na to

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #42 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #43 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
tak už tam mam i zesik a zvuk je hodne guuud :wink:

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #44 od bastr
Odpověděl bastr pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
slusnej subwofer pomuze kazdy muzice!!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 4 měsíců zpět #45 od MOTOKUBA
Odpověděl MOTOKUBA pro téma Re: Zajímavý dotaz na REPRO
dneska to nafotim a hodim sem foto

jo a zesík nemám MAGNAT ale zehnal jsem zesilovač SINUS LIVE pro znalce nemusím tuto značku nejak popisovat :wink:

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.599 sekund
Powered by Kunena fórum