Dotaz na REPRO.

Více
17 roků 11 měsíců zpět #16 od TomiKormidelnik
Odpověděl TomiKormidelnik pro téma Re: Dotaz na REPRO.
odkaz nejak nefunguje.. :-X

Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT .. vymazlený.. :-D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 11 měsíců zpět #17 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Dotaz na REPRO.
musíš si to najít na nové adrese...
www.tipa-czech.com/

repráků tam mají fakt výběr a nejsou špatný, vzhledem k ceně...

je to v sekci elektronika / ozvučovací technika

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #18 od jimird
Odpověděl jimird pro téma Re: Dotaz na REPRO.
tipa má repro na hovno,ale za tu cenu ti nic lépe nezahraje,pokud chceš kvalitu a výkon,vol značku.Nejlepší ceny maj na
www.hifiauto.cz/

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #19 od puls
Odpověděl puls pro téma Autoefekty
Ted jsem se dival a slevnili tam razantne nektere autoefekty, predevsim trubice a led. http://www.tipa.eu/Default.asp?EXPS=efekt+auto

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #20 od jimird
Odpověděl jimird pro téma Re: Dotaz na REPRO.
když jsme u těch oválů v přístrojovce,tak dávejte bacha na velikost cívky,já tam měl nějaké korea repro,tak jsem tam dal stejný rozměr oválu od Philipse a musel jsem je tam pěkně namáčknout násilím a rychle utáhnout,protože magnet je vetší,u repráků hrate totiž taky magnet(čím větší magnet,tím více watt)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #21 od mt-tuning
Odpověděl mt-tuning pro téma Re: Dotaz na REPRO.

když jsme u těch oválů v přístrojovce,tak dávejte bacha na velikost cívky,já tam měl nějaké korea repro,tak jsem tam dal stejný rozměr oválu od Philipse a musel jsem je tam pěkně namáčknout násilím a rychle utáhnout,protože magnet je vetší,u repráků hrate totiž taky magnet(čím větší magnet,tím více watt)

zalezi aj z akeho materialu ten magnet je;..

mt-tuning
fiat tipo 2.0 16v
vw passat 1.8t 20v sport
skoda 110r

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 2 týdnů zpět #22 od kolinek68
Odpověděl kolinek68 pro téma Re: Dotaz na REPRO.

to chcete říct, že když nemám repráky o průměru třicet centimetrů tak to nemůže dobře hrát??? To je teda pěknej blábol, já mám vyměněný repro v původní zástavbě tj. původní rozměry ovál 4*6 a komponenty 4" vzadu a kraje to výborně, výkonově je to sladěné se zesilovačem a doplněné basákem v kufru. Nevyhraju s tím db Drag, ale hraje to suprově a když to trochu oroštuju, tak se v autě nedá být...
Teď už se jen poohlížím po lepším autorádiu, mám Clariona asi dva roky a už bych chtěl něco lepšího...



4x6" ve předu a 4" vzadu a v jakým výkonu jsi to tam nacpal???Zajímá mě jmenovitý výkon RMS a maximální zatížení.Dlouho přemýšlím co tam nacpat a do repra chci dát maximálně 2500Kč do celého auta a to bez zesilovače.
Umí někdo poradit?!-Nebo doporučit něco co je odzkoušené?!

Ps: A těm zadním reprákum co jsou v plastu,nedalo by se to upravit tak že by se koupily třeba taky 4x6" a vyříznul by se zadní plast na míru ,svrtaly by se dirky na uchycení,které by se vyvložkovaly gumovýma podloškama (aby se odstranila rezonace)No a zakrytovat origo krytama a mohlo by to bejt.je jasný že se musí vypárat ta výstuha a vykrojit to blíž k navyjákum pásů.Co vy na to???

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #23 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Dotaz na REPRO.
Výkon co dá autorádio, tj nějakých 4*40W rámusu. Poslouchat se to dá tak do 20-25W. Zesilovač je jen pro SW. Vyřezat můžeš do plastů cokoliv, jen počítej s tím že zespoda jsou všude výztuhy, tak to těžko přiděláš jinak než z vrchu...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #24 od kolinek68
Odpověděl kolinek68 pro téma Re: Dotaz na REPRO.

Výkon co dá autorádio, tj nějakých 4*40W rámusu. Poslouchat se to dá tak do 20-25W. Zesilovač je jen pro SW. Vyřezat můžeš do plastů cokoliv, jen počítej s tím že zespoda jsou všude výztuhy, tak to těžko přiděláš jinak než z vrchu...



Tím chceš říct že nemá cenu kupovat repro třeba 80/200 co udává 80RMS 200 maximální zátěž?někde jsem slyšel že čím víc tím líp!!!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #25 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Dotaz na REPRO.
NE nic takovýho sem neřekl... Kup třeba 4*2000W když ti to udělá radost, mě dělá radost to co sem popsal, já chci poslouchat hudbu nepotřebuju urvat střechu :lol: :wink:
:idea: Základní pravidlo každého systému je mít repráky a zesilovač (nebo třeba rádio) ve stejné výkonové "třídě" pokud poddimenzuješ repráky, můžeš je jednou až se zapomeneš a otočíš volume nadoraz vypálit a silný repráky slabým zesíkem zase nevybudíš. Repráky sem kupoval podle výkonu co mi dávalo zařízení a na moji potřebu to stačí...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #26 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: Dotaz na REPRO.
Pokud chceš solidní audio bez zesilovače, tak ber repra s vysokou citlivostí. Bral bych tedy dozadu ovály HERTZ DCX 690. Předek bych vybavil buď 10cm nebo 4x6" reprákem a je téměř jedno jaké kvality, protože ti ve předu stejně nebudou basovat, pouze hrát výšky a středy (což není na škodu). A doplnil bych rádiem od Pioneer, protože mají vysokou hodnotu RMS oproti jiným výrobcům (Sony a Panasonic rádi zkreslují informace).

Ale když už chceš dosáhnout výkonnější sestavy, bude třeba pořídit subwoofer a zesilovač.
Mám v autě uděláno, že repráky nehrají frekvence nižší jak 80Hz a tím se dostanu na vyšší hlasitost do které repráky stíhají zahrát středy a výšky bez chrčení. Basy už jsem doplnil subwooferem. Sečteno podtrženo, neslyšíme se v autě při plné hlasitosti.

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #27 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Dotaz na REPRO.
No chtěl bych vidět jak bys 9x6 nacpal do bočních plastových lišt na to se totiž kolinek68 ptal (chtělo by to číst všechny příspěvky) :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #28 od kolinek68
Odpověděl kolinek68 pro téma Re: Dotaz na REPRO.

No chtěl bych vidět jak bys 9x6 nacpal do bočních plastových lišt na to se totiž kolinek68 ptal (chtělo by to číst všechny příspěvky) :lol:



Hele lidi,nechci tady vyvolat nějakou hádku,jde mi o to aby mi někdo řekl že -když budu mít autorádio s výkonem 4x50 tak je dobrý dopředu nacpat třeba repro 4x6" o výkonu 40/150 nebo 80/200 a.t.d.No a zadek třeba nacpi na plato a ve výkonu ...........Tohle já potřebuju vědět :roll: :roll: :roll:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #29 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: Dotaz na REPRO.
Já bych spíš použil 40/150 aby se rádiem dost vybudily... 80W taky není zase tak daleko aby se to nedalo použít ale třeba 150/500 to bys nevybudil do kloudného zvuku ani náhodou - těma 4x50w z rádia, ale takové výkony se snad ani v tak malým rozměru jako je 4x6 palců nedělá...
Já mám v předu skleněný dvoupásmovky kolem 40W, origo tam byly 15W a živil sem je stejným rádiem, jen sem musel hlídat volume, ale ty repráky dali vědět, že jsou přebuzený, daleko dřív než je zničíš se to už nedá poslouchat, když ti zkreslení přeleze nad 10% tak to pozná i hluchej...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 1 týden zpět #30 od kolinek68
Odpověděl kolinek68 pro téma Re: Dotaz na REPRO.

Já bych spíš použil 40/150 aby se rádiem dost vybudily... 80W taky není zase tak daleko aby se to nedalo použít ale třeba 150/500 to bys nevybudil do kloudného zvuku ani náhodou - těma 4x50w z rádia, ale takové výkony se snad ani v tak malým rozměru jako je 4x6 palců nedělá...
Já mám v předu skleněný dvoupásmovky kolem 40W, origo tam byly 15W a živil sem je stejným rádiem, jen sem musel hlídat volume, ale ty repráky dali vědět, že jsou přebuzený, daleko dřív než je zničíš se to už nedá poslouchat, když ti zkreslení přeleze nad 10% tak to pozná i hluchej...



Díky za zájem,ale aby jsme si rozuměli tak zkusím naházet odkazy a ty mi řekneš že by to takhle mohlo být,nebo mě opravíš .

Radio:Vybírám ze dvou kousků co se mi líbí
www.autoradia.eu/e-shop.php?akc=detail&a...teg=3&idvyrb=518
av.itek.cz/autoradia-s-mp3/88623-Autoradio-s-CD-MP3

No a repro na předek:
www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/4x6?vyrobce=crunch
a zadek-asi 10cm
www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/crunch-gp-42cx
Nebo na zadní plato a to by bylo třeba
www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/crunch-bmx-63

Jak vidíš potřebuju poradit,protože s tím nemám žádne zkušenosti a opravdu nevím jak ty repráky zněj.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.513 sekund
Powered by Kunena fórum