Konektory - šílená směs (a potřebuji radu)

Více
16 roků 4 měsíců zpět #1 od boubik
Ahoj kluci,

Praskla mi pojistka ve starým autorádiu, říkám si, co je? Autorádio vyndám a už se nedivím. Takovou haluz jsem ještě neviděl :D

Fotky jsou v dalším příspěvku (doháje jak se přidají fotky přímo do fóra???) ale dřív než se mrknete prosím o radu:

1) V autě mám konektory které vypadají jako ISO ale nejsou. Jsou bílé, tlustší a na ISO moc velké. Jsou dva. Viz fotky.

2) Sehnal jsem autorádio s 2xISO (standard)

3) Mám dokoupenou i redukci z obyč. kabelů na ISO


Co je pro mě jednodušší? Hledat nějakou redukci mezi těmi bílými konektory které jsou v autě a rádiem s ISO nebo je učmajznout a nahradit kabely do ISO redukcí. Jak potom poznám co a jak zapojit? Nemám schéma orig. instalace jak to Fiat dělal.

Díkes!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #2 od boubik

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #3 od Charles
No nejsem si jist, ale je možné a vypadá to tak, že ty bílé konktory jsou příprava na elektrický zrcátka...uvnitř jsou nastrčeny obyčejné fastony, které jdou bez problémů vyndat...jinak já bych to normálně omrknul, které kabely jsou k repru a napojil to znovu rovnou na ISO, protože dnes už se skoro nic jiného nepoužívá ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #4 od boubik
Jak by to mohla být příprava na el. zrcátka když přes to donedávna fungovalo autorádio :lol: :?:

PS: Klidně to z toho vyrvu ale jak poznám co kam zapojit do té nově zakoupené redukce "KABELY - ISO"?

Taky sem objevil tohle, což si myslím že je moje řešení, jen nevím kde to koupit v ČR a jak se tomu nadává :)

http://www.twenga.co.uk/offer/094234592.html

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #5 od Charles
já jsem tam měl teda tenhle bílej konektor a bylo mi řečeno, že to je el zrcátka.....jinak se tě zeptám, hodláš tam dávat někdy origo autorádio ? Pokud ne, tak to ustřihni a např přes čokoládu napoj na ten ISO nebo do těch bílých konektorů nastrkej samce od fastonů a na ně napoj ty kabely od ISO konektoru

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #6 od boubik
Chci tam dát starší Pioneer s CD changerem. Pokud se mi nebude chtít "fastonovat", myslím že jsem našel řešení:

http://www.levnealarmy.eu/autodoplnky-72/iso-konektory-a-redukce-137/iso-konektory-20-24-konektory-216/konektor-iso-fiat-tipo-tempra-3205.html

Co myslíte?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • vilímek petr
16 roků 4 měsíců zpět #7 od vilímek petr
Odpověděl vilímek petr pro téma Re: Konektory - šílená směs (a potřebuji radu)
Zdar,já to měl podobně,a jak píše Charles tak jsem to ucvakal a od autoelektrikáře koupil za 50kč iso konektory a napojil přez čokoládu a hraje vše super.Pro mě to bylo nejjednoduchší řešení.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #8 od michal_tipar
Tíém autorádiem proběhl nějaký český bastlíř a namatlal tam co našel doma, steré počítačové konektory, repro konektoru a kdoví co ještě, doporučil bych to štípačkama upgradovat a udělat to pořádně na ISO konektor a natahat k reprákům nové kabely a budeš mít klid i do budoucna v případě výměny rádia.
Jo a k té výměně - Iso na Iso si musíš taky zkontrolovat, protože každý výrobce zapojuje Iso konektor trochu jinak, už sem to několikrát řešil...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #9 od scherer012

Jo a k té výměně - Iso na Iso si musíš taky zkontrolovat, protože každý výrobce zapojuje Iso konektor trochu jinak, už sem to několikrát řešil...


ja som myslel, že sú všetky rovnaké............. :?, že sa robia podľa nejakej normy :roll:
preto sa volá ISO konektor :roll:

Fiat Tipo 1.7D
pomaly dávaný dokopy

po tráve sa nechodí- po tráve sa smeje
práca ma fascinuje- dokážem sa na ňu dívať celé hodiny

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #10 od Kounect
ISO konektor je vždy stejný. I jeho zapojení je vždy stejné. Jedině co se může změnit je žlutý vs červený. Jeden je stálé napájení a druhý je napájení z klíčku. Určitě se tam ale nestane, že bys potkal - místo + apod. paskvil. Ne u origo! Ovšem kdo to kdy bastlil je další slovo do pranice...;-)

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #11 od Charles

ISO konektor je vždy stejný. I jeho zapojení je vždy stejné. Jedině co se může změnit je žlutý vs červený. Jeden je stálé napájení a druhý je napájení z klíčku.


No co jsem zatim viděl, tak když se řeklo ISO na rádiu i tak na konektorech to přesně sedělo i na barvy, pokud to je jiný konektor tak to samozřejmě stejné nebude

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #12 od Criton

No co jsem zatim viděl, tak když se řeklo ISO na rádiu i tak na konektorech to přesně sedělo i na barvy, pokud to je jiný konektor tak to samozřejmě stejné nebude

????
ISO sou všechny stejný! Akorá to můžeš zapojit tak, že červený drát je stále na +12, žlutý se dá připojit ke spínačce - tzn. že bez sepnuté spínačky rádio nehraje. nebo ten žlutý můžeš napojit také tak, jako červený, to znamená na +12 nebo je dokonce i spojit a připojit, to je jedno... to ti pak to rádio hraje i bez sepnutý spínačky...

Už je pryč: Fiat Tipo 1.6 DOHC r.v. 1989
Nyní: Škoda Octavia 1.9TDi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #13 od Charles
NEČTEŠ ? psal jsem pokud to je jinej konektor, tak to sedět nebude... ISO sedí vždycky, ani barvy přehodit nejdou jak tu psal Kounect červenej (ze spínačky) se žlutym (stálé napájení-paměť) dál tam je modrej (napájení antény nebo zesilovače signálu po zapnutí rádia) oranžovej a zelenej a na dalšim na repro...prostě když dá výrobce do rádia ISO, musí dodržet pozici i zapojení

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #14 od Kounect
Počkej, barvy přehodit jdou a už jsem potkal jedno Pio který to mělo od nova přehozený. Možná to byl páteční výrobek, ale bylo to tak. Hrálo jenom s klíčkem a vždycky zapomnělo paměti = napájení žlutá červená je naopak. Nikdy více jsem se s tím nesetkal, ale neznamená to že by to nemohlo potkat někdy i někoho jiného. Norma je norma, ale lidi jsou lidi a ty dle tý normy jenom vyrábějí.
Jinak kdyby mi na ISO konektoru někdo přehodil napájení a vodkouřilo by mi to rádio tak bych šel do krámu a hádal bych se tak dlouho až by mi zaplatili celou škodu. To každopádně.

Fiat Tipo 1.7D
Lomítko /--/ :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 4 měsíců zpět #15 od Charles
Tak jako jo proč by se nenašel takovej, vyjímka potvrzuje pravidlo :) v druhym autě máme taky pioneera a ten má zase nějaký svoje speciální konektory, a to jsme čekali přes tejden než přišli redukce přímo od výrobce do autoprodeje a zapojili nám to na klasický ISO :lol: zase nějakej super vynález :P

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.479 sekund
Powered by Kunena fórum