přezouvání na zimu

Více
14 roků 5 měsíců zpět #31 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: přezouvání na zimu
Mám dvě čínský gumy, goodride, byly vzadu jenže mi ve čtyřiceti ustřelil na mokru v zatáčce zadek, a auto skončilo v příkopě. Tak jsem je dal dopředu, přeci jen je předek těžší a já jezdím pořád sám, protože maj solidní vzorek, a výsledek je ten, že auto normálně na mokru hrabe i na dvojku, a předek má tendenci nedotáčet, smeká se taky. Ty gumy jsem koupil z nouze, měli je tady lidi co tahaj gumy z Německa, a chtěli dvě stovky za kus. Neměl jsem jinou možnost, ale po tom co jsem to sundal v pondělí už tam příští sezonu nejdou. Jsou to letní gumy. Už nikdy více.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #32 od Tonny Tempra SW
Moj nazor na tie Chinske gumy je taky ze radsej ako Chinske zimne gumy nechat v zime letne.Tie Chinske gumy su totalna hroza.Tie gumy su snad robene s pet.flias :lol:

Jirko drzim ti palce aby si sa niekde nevybural. :wink:

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #33 od swoop01
Odpověděl swoop01 pro téma Re: přezouvání na zimu

já jsem se asi rozhodnul, že nějaké koupim, ale teď nevim jestli matadorky a nebo naše barumky....barum mám na druhym autě a zatim po 2 sezony s nimi nebyl problém, pěkně seděly na sněhu....
Taky si nejsem jistej, jestli dát 185ky nebo 165ky....co mi poradíte spíš mistři?


Co jsem slysel od lidi co jezdi Rallye tak siroka pneu na snehu je horsi - vic snih uvali, zato uzsi prorizne stopu a mela by auto vest lepe. Nicmene je to kazdeho volba - ja jezdi s tipkem stale na letnich rok co rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #34 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: přezouvání na zimu
swoop01,
čo bolo to bolo...
dneska doporučují širší, jiný materiál, jiné vzorky atd..
nejezdí se rallye na sněhu s hřebama?
www.pneu-sport.cz/pneumatiky-bfgoodrich-...n/rallye-snih-a-led/

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #35 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: přezouvání na zimu
od třináctého v útery odpo.přezuto.....přez noc napadlo snad metr sněhu(však ste to slišeli na Jablonecku od středy ráno kalamita),takže sem do práce jezdil zrova tam,kde kde stihli zrovna na chvilku odklidit spadlé stromy..vlak nejezdil tři dny a autobusy měly několikahodinové spoždění a i třeba púl dne...

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #36 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: přezouvání na zimu
vztah mezi šířkou gumy a ujetým sněhem je všeobecně známý, ale argument proti je hlavně to jak často budeš jezdit na neujetém sněhu??? 90% času se jezdí v zimě na mokré resp. suché silnici, takže tam nastává pozitivum široké gumy s větší adhezí.
Já často jezdil na hory, kde se vždycky jezdí na sněhu, proto mám úzké (165) a důraz jsem kladl na chování na ledu a sněhu proti třeba kilometrovému výkonu!
Každoročně dělají zahraniční autokluby testy gum, dá se podle toho vcelku slušně zoreientovat (ADAC, OAMTC). Letos mě překvapil propad některých nových modelů renomovaných značek. které byly před 2-3lety v absolutní špičce...

http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #37 od pegas77
Odpověděl pegas77 pro téma Re: přezouvání na zimu

vztah mezi šířkou gumy a ujetým sněhem je všeobecně známý, ale argument proti je hlavně to jak často budeš jezdit na neujetém sněhu??? 90% času se jezdí v zimě na mokré resp. suché silnici, takže tam nastává pozitivum široké gumy s větší adhezí.
Já často jezdil na hory, kde se vždycky jezdí na sněhu, proto mám úzké (165) a důraz jsem kladl na chování na ledu a sněhu proti třeba kilometrovému výkonu!
Každoročně dělají zahraniční autokluby testy gum, dá se podle toho vcelku slušně zoreientovat (ADAC, OAMTC). Letos mě překvapil propad některých nových modelů renomovaných značek. které byly před 2-3lety v absolutní špičce...

http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php


takze co by jsi radil do mesta a max. 2 výlety na hory, 165 nebo 185 ? (jo v tom měste jezdím domů do krátkého ale prudkého kopečku , silnice se v zimě neudržuje)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #38 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: přezouvání na zimu
já bych dal širší nebo kompromis 175ky , vlk se nažere a koza zůstane... šak to znáš :lol:

Já mám taky garáž ve zlomu cca 3 metry docela zostra nahoru, když to neuklidím tak prostě do garáže nevyjedu...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #39 od Tonny Tempra SW
A ja mam presne tie Continentaly T830,Ony sa dlhodobo drzia na spici tabulky.Su sice dost masnejsie-za 195/65 15 som dal 65 € za kus.

TEMPRA SW 1,9 tds 66Kw 303000km
r.v:96
5l na 100km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #40 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: přezouvání na zimu
Tak už i já jsem dneska nahodil zímní...sice jsem ještě nechtěl..ale vzhledem k tomu že jsem kola sundaval kvůli jiným věcem, tak jsem tam rovnou ty zimáky hodil... :-))

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #41 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: přezouvání na zimu
a kolik kdo foukáte? na zimu se prej fouká víc?

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #42 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: přezouvání na zimu
Já tam fouknul stejně jako do letních..nijak jsem neštudoval jestli má být víc nebo mín.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #43 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: přezouvání na zimu
Tak od vcerejska uz mam i ja prezuto. Koupil jsem si Pirelli, vysly me v akci na netu jen asi o 130Kc na gumu draz nez Barumky a loni byly mezi tremi nejlepsimi v testu ADACu.

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #44 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: přezouvání na zimu
já sem je fouknul stejně jako letní, takže víc, letní michelinky při natlakování podle předpisu (2,0/1,9) jsou viditelně podhuštěný, takže je foukám 2,5/2,2 a stejně jsem dal do zimáků, asi trochu upustím je to jak na ještěrce... :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • vilímek petr
14 roků 5 měsíců zpět #45 od vilímek petr
Odpověděl vilímek petr pro téma Re: přezouvání na zimu
Taky mám přezuto a letní i zimní foukém na stejno 2,5.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.509 sekund
Powered by Kunena fórum