Divné zvuky od řízení ?

Více
14 roků 5 měsíců zpět #1 od Libor
Divné zvuky od řízení ? vytvořil uživatel Libor
Je to cca 1 měsíc co pozoruji nějaké zvuky o přední nápravy.. dneska jsem to testoval a dělá to když stojím na místě a o cca čtvrt otáčky volantem točím sem a tam. Když jen trochu tak je to spíš cvakání...když opravdu o cca tu čvtrku tak je to spíš takové jako přeskakování.... někde asi budou vůle...ale kde? Ramena mám před cca 10tis Km nové a i stabilizační tyčky.... při té výměně mi mechanik říkal že čepy řízení jsou OK, že ty není třeby měnit. Co by to ještě mohlo být? Vůle v řízení při jízdě nepozoruji..ale ten zvuk bude něco značit. Mám vůle v pozdrech brdičů...ale ty se projevují na nerovnostech cvakáním..ale tohle je když stojím na místě a jen o kousek sem a tam točím volantem. Díky za postěhy.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #2 od Dvoři
Odpověděl Dvoři pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
já měl něco podobnýho a bylo to tím že jsem měnil brzdoví trubky a nějak blbě jsem je naohýbal a ty co šli dozadu mi drhly o gumovou manžetu(housenku) když jsme zatočil tak se napružila a zaklepala o podběh ale nejspíš to s tvím problémem souviset nebude...

bývalé--Tipo 1.8 GT r.v.93 77kw
nyní--Alfa Romeo 2.0JTS r.v. 2002 125kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #3 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
Hm díky za nápad, ale tohle to bude asi něco jiného...něco jako přeskakování a lupání je cítit i v podlaze a vypadá to že má vůli něco masivního..

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #4 od Michael!!!
tak to bude něco v Servořízení...jukni na to ze spoda jak to tak vizuálně vipadá jestli tam není něco ohleho nebo tak :wink:

Fiat Tempra 1.6i.e cat.kombi 1992!!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #5 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
v servu nebo v řízení, moc možností tam asi nebude..
máš při jízdě do předu volant rovně?

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #6 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
Jo jo, volant mám rovně.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #7 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
tak se obávám, že asi bude chyba v řízení, já bych hledal chybu asi tam, servo se točí pořád, nemá na to vliv točení volantem a tím pádem když máš kola rovně kapalina neproudí do řízení, nemá co posilovat - tím pádem to nešvindluje...
ovšem vytočíš-li volant, v převodce řízení, je nějaký řídící ventil, který při vytočení začne propouštět kapalinu na jednu či druhou stranu, posiluje, tak tam se domnívám že bude na 49,9% chyba..

ps: možná že existuje ještě poslední záchrana, pod převodkou řízení je nějaký seřizovací závitový kroužek, nad ním je pružinka a nad ní je nějaké vyrovnávací uchycení, což je takový jakoby váleček s drážkou ve které jezdí samotný hřeben řízení.. ten váleček má tlačit ten hřeben proti pastorku, asi to tam bude vydřené - tudíž to švindluje, tam byl dal dalších 49,9% možné chyby... možná to zkusit nějak dotáhnout.. pokud to ovšem dotáhneš, a při mírném vytočení to bude OK, co to bude dělat při plném vytočení..

jinak nevím, přes kapotu a po drátu no nijak nemohu určit co by to mohlo být
:roll: :roll: :roll:

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #8 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
Jo jasan díky. Je jasné že pod to budu muset vlézt a okouknout a nebo to někomu dám udělat. Jentak mimochodem, dělá to i při vypnutém motoru, takže servo nejede. Ale ten pastorek by to mohl dělat i tak... no uvidím.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #9 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
při vypnutém? to jako když točíš volantem? v tom cvaká?

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #10 od michal_tipar
Dělá ti to při vypnutém motoru? Tím vylouřčíš posilovač, mě to dělalo axiální táhlo, už to dělá zase, vůle v řízení být nemůže protože to je tak malý prostor, že to nejde na volantu poznat. Taky by to mohlo být ložisko na tlumiči...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #11 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
Jo jo i při vypnutém motoru...a dělá to když začne jít řízení pořádně do záběru...prostě jen kousek pootočím, ten zvuk je takové divné zakřupání ... dneska jsem to zase zkoušel (bohužel nemám čas a nikoho abych pod to kouknul) a ten zvuk jde spíš z levé strany, tedy někde od volantu a nebo levého kola. O víkendu pod to kouknu a uvidím (možná) co to je...dám pak info.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #12 od michal_tipar
že pod autem něco uvidíš na to nespoléhej, jestli je to čep tak bez páky se tím lezením pod auto ani nezdržuj. Vezmi nějaké páčidlo a zkus za jednotlivé čepy lehce zabrat, jen tak najdeš ten správný. Vidět na nich je jen když se ulomí :lol:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #13 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
jestli to dělá i bez motora, teoreticky by to mohly být i horní ložisko.. nebo něco kolem těch per a gumového uložení... pokud to není něco kolem hřebenu řízení..
na čepy.. nevím nevím..

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #14 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
Tak jsem byl v sevisu..ale koukal na to jen na zvedáku a tam nikde zádné vůle na nápravě nenašel... no nic tak se ted i víkednu pod to lehnu a někdo mi bude kvedlat s volantem a budu naslouchat odkud ten zvuk jde a uvidím... vypadá to že to bude jen nějaká kravinka.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #15 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: Divné zvuky od řízení ?
stetoskop pane doktore.. :D

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.519 sekund
Powered by Kunena fórum