problem s brzdami

Více
13 roků 11 měsíců zpět #1 od paatres11
problem s brzdami vytvořil uživatel paatres11
mam taky problem na 1.7d ze ked casto stupam na brzdu(hlavne v meste) tak brzda stvrdne ako by vypol posilovac auto nebrzdi.uz sa mi to stalo aj ked som si tak pijanko dobrzdoval do zakruty a brzda stvrdla a zase to nebrzdilo.vzdy ho potom musim nechat nastartovane a zacne po chvili brzdit.

Patres11
1.6dohc r.v.89 digital palubka

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 11 měsíců zpět #2 od mk-tec
Odpověděl mk-tec pro téma Re: problem s brzdami
tipoval bych to na posilovač. Zkontroluj podtlaky - všechny hadice a hlavně tu silnou k posilovači, jestli dobře těsní a není někde načatá. Pokud je to v pořádku, tak je v háji vakuová pumpa na vačce, což je dost častá závada u těchto motorů...

...jen tak ze zvědavosti, neměl jsi náhodou HBV a posilovač rozdělaný, že...?

FIAT TIPO - 1,6 MPI, r.v 1994 ...zatím

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 11 měsíců zpět #3 od jumbo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #4 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: problem s brzdami
Tak se mi to včera stalo taky - auto přestalo z ničeho nic brzdit, pedál jak šutr, prostě posilovač přestal posilovat. Dojel jsem domů s pravou nohou jak Rambo. Kde začít hledat, posilovač je někde za motorem, leze se k tomu zespoda? Pokud je prasklá nějaká hadice, mělo by to třeba někde syčet při nastartovaném motoru? Pokud je to pumpa, jak se k ní leze, resp. co je potřeba demontovat?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #5 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: problem s brzdami

Předseda napsal: Tak se mi to včera stalo taky - auto přestalo z ničeho nic brzdit, pedál jak šutr, prostě posilovač přestal posilovat. Dojel jsem domů s pravou nohou jak Rambo. Kde začít hledat, posilovač je někde za motorem, leze se k tomu zespoda? Pokud je prasklá nějaká hadice, mělo by to třeba někde syčet při nastartovaném motoru? Pokud je to pumpa, jak se k ní leze, resp. co je potřeba demontovat?


u Tempry je tuším docela dobrý přístup k posilovači,no začal bych asi u hadice a to je :při nastartovaném motoru ucpat hlavní hadici odpojenou od talíře posilovače,mělo by ti to poměrně hodně sát prst do vnitř(hadice),něco jako vysavač,možná silněji,kontrola silné hadice a její odbočky,slabá hadice(bývá často zpuchřelá a zde se strácí síla podtlaku.
pumpa je poměrně krásně přístupná k demontáží...
talíř posilovače bude upevněn na šroubech ze vnitř pod palubkou kolem brzd.pedálu,před demontáží talíře,bych sundal HBV

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #6 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: problem s brzdami
tento počin mě čeká také,auto mi brzdí normálně,ale při rychlém dupnutí na pedál mi okamžitě ztvrdne pedál na beton a mám problem zastavit auto,také při volnoběžných otáčkách motoru mi dvaktát jde měkce a po třetí již musím větší silou jakoby už nebyl podtlak v posilovači.

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #7 od TooM-As
Odpověděl TooM-As pro téma Re: problem s brzdami
klucí naftový , prvně si zkontrolujte vývěvu.

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #8 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: problem s brzdami
Můžeš to upřesnit? Kde jí najdu, jak jí mám zkontrolovat a co jí vlastně může být?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #9 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: problem s brzdami
vtvém případě,vývěva je na boku hlavy motoru(je hnaná vačkovou hřídelí),je kní celkem jednoduchý přístup na dvou-třech šroubech,vede z ní jedna jediná silnější hadice:)
v podstatě je to podtlaková pumpa,kdyš sundáš tu hadici při běžícím motoru a dáš na ní prst tak ti ho přisaje k vývodu.

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #10 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: problem s brzdami
No supr, to jsem potřeboval vědět.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #11 od joki
Odpověděl joki pro téma Re: problem s brzdami
Podtlak ktorý som nameral pri spravane fungujucej vyveve je -0,9atm tak pri volnobehu ako aj pri pridatom plyne.

---ak to dakomu pomôže

jj

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #12 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: problem s brzdami
To nemám čím změřit, ale díky. Kruci, ale hlavně venku je deset pod nulou a nemám vůbec chuť se v tom vrtat.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #13 od ivobr
Odpověděl ivobr pro téma Re: problem s brzdami
zložte vývevu dole a pozrite ci nieje vydratá drázka na vacke ktorá tocí s vývevou. mne sa to stalo už dvakrát. trochu zavarit,obrúsit a už to ide

fiat tempra 1.9 tds ,fiat punto 1.2 mk2 8v,peugeot boxer 2.5 d

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #14 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: problem s brzdami
Tak jsem lokalizoval opletenou hadici od vývěvy k posilovači a potřebuju poradit. Na vývěvě je chycená normální stahovací páskou, ale na posilovači drží jinak - je tam nějaká bílá objímka, na kterou je nasunutá nebo co. Jak jí mám stáhnout - jenom za ní vzít a tahat nahoru? Bojím se abych něco třeba neulomil, ta bílá věc vypadá křehce.




Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 měsíc zpět #15 od joki
Odpověděl joki pro téma Re: problem s brzdami
Ta biela vec je len strčená v posilovači cez gumobé tesnenie a je v nej aj spätná klapka. Hadička ide z nej dost tažko zložiť.Teraz v zime asi ešte horšie. Ja by som to pred tahaním trochu nahrial teplovzd,pištolou

jj

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.555 sekund
Powered by Kunena fórum