Mate nekdo zkusenost s Unem?

Více
14 roků 10 měsíců zpět #1 od sendador
Mate nekdo osobni zkusenosti s Unem? Me drahe se nejak nechce jezdit Stilem, ze je to moc veliky a ze by ho nekde nabourala, tak me napadlo, ze bych ji poridil treba na rok mozna na 2 Uno, litrovej motor 33kW. Ale mam trochu obavy, ze se to bude sypat jak Tempra, ne-li vic. No a jeste je tu ta pitoma ekodan. Splnuje tenhle motor nejaky EURO normy? Ono koupit auto treba za 5000 a k tomu dat desitku za prepis je silenost.

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #2 od Michael!!!
no o tom to motor mooc nevím já mám malinkou zkušenost s tou 1.5
nevím jakej je to držák nebo jak se sipe takhle co to mají známý nebo kámoši tak je to jak moje tempra furt něco!!!

a záleží an roku výroky když moje ritmo z r.1989 splovalo normu EURO 1 tak uno to bude mít určo taky!!!

Fiat Tempra 1.6i.e cat.kombi 1992!!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #3 od vvoky182
nechceš cinquecento?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #4 od Michael!!!
cinquecento?

To ej hustá kára!!!:)...ta jede jak blázen ale je to malej kotrmelec no!!!:)

Fiat Tempra 1.6i.e cat.kombi 1992!!!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #5 od Dresik
Uno jsem mel :) je to fajn vozitko, ale vetsinou je problem koroze.
Kdyztak budu davat v sanc svou Ynku. Je to rok 97, 1.2 bez eko dane, hezka vybava, plno veci novych

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #6 od čenda

Mate nekdo osobni zkusenosti s Unem?


No jéje, a jen tu nejlepší - měl jsem dvě, obojí 1. řada, 45 Fire ještě s karburátorem.
Ohledně ekodaně Ti neporadím, takže jen co do techniky:
V Unu je nejlepší volit motor Fire 1. generace (999 a 1108 ccm). Tyto motory jsou prakticky nezničitelné, v obou Unech jsem měl ten první, v Puntu teď mám ten druhý. Obě Una zrezavěla dřív, než jsem na motoru musel měnit něco jiného než olej/filtr, svíčky, kabely, víčko rozdělovače a rozvodový řemen s kladkou (záležitost na 800 Kč a 20 - 30 minut práce). První měl 250 t. km, druhý 230 t. km. Na 1108 ccm v Puntu jsem zatím měnil jen kabely, svíčky a ten rozvoďák jen preventivně, abych někde nezůstal stát v nejméně vhodnou chvíli. Tyto motory jsou navržené tak, že když prdne rozvoďák, nic se neděje - ventily se nepotkají, jen to nejede 8)
Další motorizace, kterou můžu směle doporučit, je 1372 ccm, stejný motor jako v Tipu, na tak malé a lehké auto je to ale už trochu "overkill" se zbytečně velikou spotřebou při provozu ve městě.
Una 1. a většinou ani 2. řady nejsou zinkovaná, takže je třeba dát pozor na podlahu u řidiče a spolujezdce a uchycení zadních tlumičů, zadní podběhy, podlahu, prahy vzadu, dolní stranu dveří - tam to velmi často hnilo naskrz.
To auto nemá žádné záludnosti, jestli se vyznáš v Tipu, nic Tě na něm nemůže nepříjemně překvapit. ND jsou za pár šupů, leckdy levnější než na Favorita.
Celkem bych to shrnul - pokud člověk nemá smůlu na 4x vybouraný a 3x vobastlený střep, je to za málo peněz hodně muziky.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #7 od nuni
Odpověděl nuni pro téma Re: Mate nekdo zkusenost s Unem?
Moc hezká recenze,ale souhlasím s tím co jsi napsal,jen nemám vlastní zkušenost,pouze co jsem na tom spravoval druhým.

tipo 1,6DOHC najeto 180000km
....a prece se toci!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #8 od skypan
přesně tak,já se na chvilku potkal s Lancii Y,tam byl motor 999ccm,taky to hnilo i přez den a v noci si slyšel(kdyš bylo ticho)jak ta rez chroupe a padá na zem,ale motor fire-je opravdu podle názvu ohenˇ jede to jako blázen a je docela nenáročnej na údržbu a se spotřebou za pár kaček....,chvilku sem ho honil na trase Jičín-Liberec.

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #9 od Dresik
tyhle motoru jsou opravdu nenarocne..litry,1.1,1.2 8v..parada.
Malo zerou, jsou nenarocne na udrzbu a jsou i hezky svizne. Jedine co se da vytknout je, ze na delsi cesty treba na dalnice to neni nic extra. Ale takhle na jezdeni kratkych tras a do mesta uplne ideal.

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #10 od rs
Odpověděl rs pro téma Re: Mate nekdo zkusenost s Unem?

přesně tak,já se na chvilku potkal s Lancii Y,tam byl motor 999ccm,taky to hnilo i přez den a v noci si slyšel(kdyš bylo ticho)jak ta rez chroupe a padá na zem,ale motor fire-je opravdu podle názvu ohenˇ jede to jako blázen a je docela nenáročnej na údržbu a se spotřebou za pár kaček....,chvilku sem ho honil na trase Jičín-Liberec.


Jen mala vsuvka nepletes si Y s Y10?
Y se delala tusim az od roku 95 a nehnila standartni rychlosti Fiatu a motor 999 se do ni nedaval.

Quod licet Jovi,non licet bovi.
Persona non grata.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #11 od sendador

Uno jsem mel :) je to fajn vozitko, ale vetsinou je problem koroze.
Kdyztak budu davat v sanc svou Ynku. Je to rok 97, 1.2 bez eko dane, hezka vybava, plno veci novych

Kolik za ni?

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #12 od Dresik
Mas Sz:)

Jj, Tam se daval 1.1, 1.2 a vys a s puvodni Ynkou to uz nema nic spolecnyho. Tohle je na platforme Punta

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #13 od zula
Odpověděl zula pro téma Re: Mate nekdo zkusenost s Unem?
já měl uno 1,3d a byl jsem docela spokojenej a řek bych,že to co jsem měnil na unu už jsem měnil i na tipu.prostě bych řekl auto jako každé jiné

Live to ride
Tipo 1,6dohc 66kw,dgt-bývalý mazel
Brava 1,6 16v

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #14 od skypan

přesně tak,já se na chvilku potkal s Lancii Y,tam byl motor 999ccm,taky to hnilo i přez den a v noci si slyšel(kdyš bylo ticho)jak ta rez chroupe a padá na zem,ale motor fire-je opravdu podle názvu ohenˇ jede to jako blázen a je docela nenáročnej na údržbu a se spotřebou za pár kaček....,chvilku sem ho honil na trase Jičín-Liberec.


Jen mala vsuvka nepletes si Y s Y10?
Y se delala tusim az od roku 95 a nehnila standartni rychlosti Fiatu a motor 999 se do ni nedaval.

jo myslím že to byla Y na Y10,tehdy přítelkyně neměla :P
no a s obsabem motoru mě až zas tak neber zaslovo,taky už nejssem nejmlatší a nemůžu si pamatovat všechno,ale vým že ten motor měl něco málo přez devětset kubíků,tak promin že sem nebyl přesný,vým že seš větší znalec a tak si zjistíš přesný obsah žéééé :P :P :P
jo a upřesním byla to Lancia Y Fire

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 10 měsíců zpět #15 od Dresik
Tak to bylo spise naopak :D Ze to byla Y10 a na Y nemela..ta Y je drazsi a novejsi a u Y se uz oznaceni fire myslim tak moc nepouzivalo

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.512 sekund
Powered by Kunena fórum