Rozleptaná guma na inter. plastech v Sedici

Více
14 roků 10 měsíců zpět #61 od Libor
Odpověděl Libor pro téma Re: Roztejká se palubka
Aby to nebylo olezlý a odrápaný, tak to prostě musí dolů. Já jsem si s tím tu práci dal a jsem spokojený.... vypadá to hned o 100% líp.

F/I/A/T/ Tempra 1,9 TD 1993 250tis.km
Moje hobby www.foto-tapety.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 6 měsíců zpět #62 od ivo_PN
Odpověděl ivo_PN pro téma Re: Roztejká se palubka
Pani ja som tu palubovku oskrabal s denaturakom. Co je technicky lieh. Islo to trochu tazko ale vysledok stoji za to. handra, nozik, spachtla...3 hodiny casu....

Ale este jedna podstatna vec. ked to budete robit. Skuste najprv tu palubku len jemne poutierat s liehovou handrou. mozno ten vrchny povlak zleze a spodny- odolnejsi zostane... a s tym nebude problem. Pokial sa pustite do boja aj s tym spodnym povlakom tak sa pekne narobite....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #63 od Lucas
Zdravím:) sem rád, že fórum oživlo, kór teď když s tipem začínám:D

Měl bych dotaz, jak jistě víte, sedici mělo většinu plastů v interiéru nastříkané nějakou gumovou hmotou jako nadstandartní výbavu. Avšak uběhlo téměř 20let a tahle povrchová úprava vzala za své a to tak, že guma začla být lepivá, jsou na ní vidět pomalu i otisky prstů a tak. Jelikož v našich končinách neni zrovna jednoduché najít tyhle zachovalé díly z interiéru sedici, tk bych se chtěl zeptat jak tento problém řešíte, pokud na něj už někdo narazil. Napadlo mě několik možností:
1. je nahradit všechny poškozené díly nějakými zachovalými díly ze standartního tipa, které tuhle povrchovou úpravu nemělo. Jenže jelikož máme s otcem smysl pro detail a autentičnost:D tak se nám nechce jinak pěkný sedici zruinovat neoriginálními díly...
2. možnost je z itálie z burzy sehnat nějaké díly, oni by se nejspíš našli, jenže opět jde o to, v jakém stavu a zřejmě se nenajdou všechny...otec se u dojáčka ptal na nějaký nový díly, jestli se náhodou neválej někde ve skladu ale samozřejmě už nebyly na skladě ani v čr ani v polsku...
3. možnost je pokusit se nějak tu gumu a ty plasty oživit nějakým přípravkem, ale právě vůbec nemam ponětí kterým...
Nějaké rady/nápady? Děkuji za odpověď

Tipo 2.0 16v Sedicivalvole 1992, 96000km
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
13 roků 2 měsíců zpět - 13 roků 2 měsíců zpět #64 od jumbo
Máš 3 možnosti.
1. Seškrábat ( pomůže natrvalo )
2. Natřít silikonovým olejem ( pomůže jen na 2-3 měsíce)
3. Nechat tak, a přemýšlet nad bodem 1 a 2:woohoo:


www.fiattipo.net/index.php/forum/3-karos...-roztejka-se-palubka
Poslední změna: 13 roků 2 měsíců zpět uživatelem jumbo.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět - 13 roků 2 měsíců zpět #65 od Skyline
nebo je tu i možnost to očalounit a plasty na dveřích přestříkat matnou černou což sem zvolil já, mít špinavý olepený ruce a oblečení není moc dobrý....

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6
Přílohy:
Poslední změna: 13 roků 2 měsíců zpět uživatelem Skyline.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět - 13 roků 2 měsíců zpět #66 od Lucas
to zní dobře no... ale na kolik by to vyšlo to očalounění + nastříkání? de víceméně o celou palubku, přihrádku před spolujezdcem, mřížky repro, madla... teda pokud se tak daj udělat i madla... rád bych to auto dal do co nejvíc originálního stavu, ale zase se mi nechce cpát extra peníze za nový díly z itálie, na kterejch se ta guma rozleptá za pár let zase... co sem čet, tk lidi to řešej nejčastějc že tu gumu daj prostě dolu, ale pak je to prostě obyčejnej tvrdej plast...:/ právě hledám nějak způsob jak se zbavit lepící gumy a aby mi nezbyl obyč plast...

Tipo 2.0 16v Sedicivalvole 1992, 96000km
Poslední změna: 13 roků 2 měsíců zpět uživatelem Lucas.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #67 od TooM-As
1. pokud to budeš čalounit stejně musíš gumu sundat.
2. v jednom příspěvku píšeš něco o smyslu pro detail a ve druhém hned že bys to nechal čalounit , tak si vyber.
3. tuším že tahle guma nebyla záležitost sedici ale prostě obyčejná příplatková výbava, tempry to snad měly skoro všechny.

A za 4. už se to tady minimálně v jednom tématu probíralo takže prosím někoho dejte sem odkaz , a pak tohle téma zamkněte (popř ta témata spojte , jestli to nový systém dokáže)

Bývalé:
fiat tipo 1.6 DOHC 66kw
fiat tipo 2.0 8V 83kw
fiat tipo 2.0 16V 107kw
Současné:
Fiat tipo 4x4 2.0 8VT 130kw

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #68 od Skyline
já to lepil na to pogumovaný :) zatim to drží

jinak cenově, práci si uděláš sám, chemopren malá pixla kolem stovky ale jedna nestačí :) a látka co mám já se menuje alkazar a černá za 220kč/bm a krémová nebo kapučínová bo co to je stála 390kč/bm

změkčovač na plasty a sprej matnej černej cca 200kč

dělat to teď tak se s tim nedělám a nechám to poflokovat :silly:

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #69 od Předseda
Řešilo se to tady, hledej téma "Roztejká se palubka". Tuším jsem ho zakládal kdysi já B)

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 2 měsíců zpět #70 od Max-el

TooM-As napsal: popř ta témata spojte , jestli to nový systém dokáže


témata spojeny

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.495 sekund
Powered by Kunena fórum