Náhlé mlžení oken

Více
15 roků 4 měsíců zpět #1 od Předseda
Náhlé mlžení oken vytvořil uživatel Předseda
Stalo se mi to už podruhé - venku je pár stupňů, jedu autem a topím si (automatická klimatizace nastavená na 24 stupňů). Najednou se mi během pár minut úplně zamlžily všechny okna, od zadu do předu, částečně i čelní. Nastavil jsem hned vyšší teplotu a silné foukání, za chvíli se zase všechna okna odmlžila. Přepnul jsem zpátky na automat a za chvíli se to opakovalo. A je jedno jestli klimák jede na AUTO nebo na ECON. Dělá to někomu taky? Kde může být chyba? Přitom jsem ujel asi 40 kiláků a v pohodě, udělá to prostě náhle.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #2 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Náhlé mlžení oken
A není to možnost, že bys jel někde, kde dojde k náhlému většímu ochlazení venkovního vzduchu? Moje pozorování tomu nasvědčuje 8) Mě se občas tohle stane taky na zadním a bočních oknech, hlavně když se blížím nebo přejíždím Labe :idea: když v létě jezdim ráno do práce na motorce, taky je poznat dost velký ochlazení v oblasti, kde se nechází nějaká větší vodní plocha :)

Edit: zapomněl jsem podotknout, klimatizace se v mém autě nenachází :?

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #3 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Náhlé mlžení oken
To bych neřekl, benzínová Tempra mi tohle nedělala (vybavená jenom topením). Myslím že to bude mít s tím klimákem souvislost, a je to docela nebezpečné, pár minut a nevidím ven!

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #4 od Augustin
Odpověděl Augustin pro téma Re: Náhlé mlžení oken

To bych neřekl, benzínová Tempra mi tohle nedělala (vybavená jenom topením). Myslím že to bude mít s tím klimákem souvislost, a je to docela nebezpečné, pár minut a nevidím ven!

Netece Ti vymenik tepla? Muze to delat.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #5 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Náhlé mlžení oken

To bych neřekl, benzínová Tempra mi tohle nedělala (vybavená jenom topením). Myslím že to bude mít s tím klimákem souvislost, a je to docela nebezpečné, pár minut a nevidím ven!

Netece Ti vymenik tepla? Muze to delat.


Jak bych to zjistil? Byla by někde louže nebo tak?

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #6 od Augustin
Odpověděl Augustin pro téma Re: Náhlé mlžení oken

To bych neřekl, benzínová Tempra mi tohle nedělala (vybavená jenom topením). Myslím že to bude mít s tím klimákem souvislost, a je to docela nebezpečné, pár minut a nevidím ven!

Netece Ti vymenik tepla? Muze to delat.


Jak bych to zjistil? Byla by někde louže nebo tak?

To asi nemusi, staci kdyz to prolina u tech spojek anebo je praskly. Vetsinou to poznas, kdyz ubyva chlad. kapalina. Pokud se to bude opakovat, tak pak sup do demontaze cele palubky a to je pekny opruz :?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #7 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Náhlé mlžení oken

To asi nemusi, staci kdyz to prolina u tech spojek anebo je praskly. Vetsinou to poznas, kdyz ubyva chlad. kapalina. Pokud se to bude opakovat, tak pak sup do demontaze cele palubky a to je pekny opruz :?


A kua, to jsou pěkné vyhlídky. Zas ale na jednu stranu si myslím, že kdyby to bylo tím, začalo by se to dít hned jak to začne topit, a ne po hodině ježdění. No, klimatizaci chci stejně nechat zkontrolovat a doplnit, třeba taky na něco příjdou (jestli teda topení má s klimákem něco společného).

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #8 od stiglitz
Odpověděl stiglitz pro téma Re: Náhlé mlžení oken
Sezónní dotazy jsou tu!

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #9 od Toncek
Odpověděl Toncek pro téma Re: Náhlé mlžení oken
a nezapne se ti vnitřní cirkulace?to měl kamoš zaplé na marei,a měl na tom vypinači spalenou kontrolku a nevěděl o tom,a okna semu mlžili jako svina

seat ibiza 1,9tdi,power plus 764
Lancia kappa 2,4jtd,pjetihrnek:-),už je pryč
fiat brava 1,9td,prodáno
tempra 1,9td,jede jak z praku,olej už nebere,ve stadiu oprav a úprav

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #10 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Náhlé mlžení oken

a nezapne se ti vnitřní cirkulace?to měl kamoš zaplé na marei,a měl na tom vypinači spalenou kontrolku a nevěděl o tom,a okna semu mlžili jako svina


To ne, vnitřní cirkulace mi funguje jak má a tu automatika vůbec nezapíná.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #11 od Dresik
Odpověděl Dresik pro téma Re: Náhlé mlžení oken
A co takhle vyměnit filtr? :wink:

AR 156 1.9 JTDm
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
Lancia Delta HPE HF Turbo
Piaggio NRG Salit Sport
www.lanciaklub.cz
eSHOP-vybavení dílen, nářadí,nástroje.Pište co potřebujete:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 4 měsíců zpět #12 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Náhlé mlžení oken
Jj, kamarád mi mezitím poradil že to je na 95 procent pylový filtr, takže to zkusím. Ví někdo rozměry toho filtru? Případně jestli by šlo koupit třeba jeden z těhle a pak ho oříznout?

www.aukro.cz/search.php?string=pylov%C3%...0&personal_rec=0

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 měsíců zpět #13 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Náhlé mlžení oken
Takže dneska jsem vyměnil pylový filtr (jde tam přesně filtr pro Alfu 146), vystříkal celou klimatizaci sprejem proti plísni a bohužel to nepomohlo. Jel jsem s tím domů 30 kiláků a okna se mlží pořád. Možná míň, ale taky to může být tím že je menší zima :(

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 měsíců zpět #14 od skypan
Odpověděl skypan pro téma Re: Náhlé mlžení oken
tak s tímto jsem měl problém na podzim,přesně jak píšeš,jde o to,že totiž,že vyměník asi zněnou nastavení se orosí,lépe,rychleji se skondenzuje voda a tá pak vlítne do kabyny a orosí se ti komplet přední a boční okna a to tak že to nejde ani utřít :evil: taky sem myslel že je výměník v háji,ale je to tím že sem se to učil ovládat,je to prostě tím že se ho musíš naučit ovládat,nejde asi razantně takhle měnit režimy,páč s toho důvodu se právě ten výměník rychle orosí a vrazí ti to na plno do kabyny,v létě jestli sis všiml pokud ti auto stálo na slunci a běžela klima,tak se pod autem dělala loužička na urč. mistě a to je něco podobného,prostě se kondenzuje voda a někudy musí jít ven
neumím to nějak lépe vysvětlit,taky se ještě učím to ovládat,ale vím že razantně měnit režimy prostě nejde,dělá to problemy,a od té doby mám pokoj :D

Tempra 1.9TDs-už je pryč,měl sem jí pět let,nebylo to nudné auto,jako tedˇvlastním
TedˇŠvedské Audi,s obsahem pěti pivních půllitříků

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 3 měsíců zpět #15 od Kůrkyn
Odpověděl Kůrkyn pro téma Re: Náhlé mlžení oken
dělá to klapka recirkulace, resp. servomotorek, který ji ovládá

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.532 sekund
Powered by Kunena fórum