Problémy s el. instalací

18 roků 2 týdnů zpět #1 od Anonymní
Ahoj pánové, neví někdo o dobrém autoelektrikáři na Blanensku nebo Brněnsku? Mám Tempru 1,6 i.e. , nějak se mi postupně zbláznila elektrika. co se týče motoru ten funguje v pohodě, ale horší je to s ostatní instalací. Zadní mlhovky, centrál, brzdovky, blinkry atd. Pokuď víte, poraďte prosím. díky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #2 od MOTOKUBA

Ahoj pánové, neví někdo o dobrém autoelektrikáři na Blanensku nebo Brněnsku? Mám Tempru 1,6 i.e. , nějak se mi postupně zbláznila elektrika. co se týče motoru ten funguje v pohodě, ale horší je to s ostatní instalací. Zadní mlhovky, centrál, brzdovky, blinkry atd. Pokuď víte, poraďte prosím. díky



jo to sy ty :) hele jak to tak popisuješ neteče ti nahodou do pojistkové skřínky ? je to veliký problé u vozu tipo a tempra. A mam pocit že ti teče přes tesnení u předniho okna a to v levem dolním rohu ve smeru jizdy sundej ten plats a mrkni jak tam vypadá to tesnení ja ho mel komplet uhnité a rozpraskané tak sem to vyresil ze sem tam nacpal hdne kvalitní silikon a mam pokoj a projevovalo se to tak že mi začly sviti samy svetla palubka svitila atd no olektrina byla celá pobláznená jo a od moji holky rodice maji taky tipo a tem to dosla tak daleko že když zastavili a vyndali klíček tak auto jelo dál proste nereagovalo na to že ma vyndaný kliček ze spínačky :)
Je to bezná porucha oprava cca 200kč za tmel a jedem dááál :) taky sem stoho byl prepadlý :)

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

18 roků 2 týdnů zpět #3 od Anonymní
Pojistkovou skříňku jsem měl celou venku a zkoušel jsem tam dávat jinou, bylo to naprosto stejné. Je pravda, že nedávno kolem ní bylo pár kapek vody, světla se taky rožínala sama, sem tam si sama zatroubí. pokusím se sehnat ještě jednu pojistkovou skříňku, a ještě to vyměnit, ale myslím si, že to bude jinde.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #4 od MOTOKUBA

Pojistkovou skříňku jsem měl celou venku a zkoušel jsem tam dávat jinou, bylo to naprosto stejné. Je pravda, že nedávno kolem ní bylo pár kapek vody, světla se taky rožínala sama, sem tam si sama zatroubí. pokusím se sehnat ještě jednu pojistkovou skříňku, a ještě to vyměnit, ale myslím si, že to bude jinde.


a delá to jen když je mokro? nebo když prší? zkus se mrknout na to tesnení

FIAT MAREA 1,8 16V HLX Když bůh tvořil auto tak první jeho slova byla MAREA....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 2 týdnů zpět #5 od kuba
Odpověděl kuba pro téma Re: Problémy s el. instalací
Motokubo, dělaválo to spíš většinou když pršelo, nebo bylo vlchko, teď to stojí už asi 9 dní v garáži kde je kolem 18 C a dělá to pořád. Zkusím ještě nějakou další pojistkovou skříňku a mrknu na to těsnění. pošli mi to, jak jsme se domluvily, snad mi to pomůže.Díky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #6 od kuba
Odpověděl kuba pro téma Re: Problémy s el. instalací
Pánové, tak jsem vyzkoušel dvě jiné pojistkové skříně v četně relátek a pojistek, a nic. Je to pořád stejné. nevím už, kde by to mohlo být. Neměl jste někdo něco podobného? poraďte, dík.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #7 od petr1978
Jestli to není pojistkovou skříní, tak asi budeš muset jít pokabelecha hledat. Zkus se nejprve podívat jestli nemáš přelomené dráty do dveří od kufru. Často se to stává :( Pokud to není ani tam, mussíš hledat. Zkus včechny kabely v motorovém prostorujestli náhodou nejsoupřepálené nebo vlhké.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #8 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Problémy s el. instalací
To "postupně" je jak rychle přidávali se další věci během několika minut, nebo třeba za týden začali blbnout další?

Napiš sem co to přesně dělá

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #9 od kuba
Odpověděl kuba pro téma Re: Problémy s el. instalací
Pánové, začalo to asi loni na podzim. Sem tam nešly zapnout stěrače, potom občas nešli zapnout, nebo vypnout. Prostě jely furt na plno. Tohle potom nějak pominulo. Potom se obšas stávalo, že se auto za jízdy samo zamklo nebo zatroubylo. Jednou večer začaly sami svítit parkovačky v zamčeném autě.Tohle jsem všechno připisoval vlchkosti, protože jsem s ním jezdil jen občas. Asi v lednu to začalo špatně startovat, ale to se po sléze vyřešilo novým víčkem rozdělovače. Koupil jsem nové víčko, odhrnul s auta sníh, dal tam baterku, v pohodě to chytlo, tak jsem to převezl ke známému do garáže, a potom se projevilo naráz několik závad. Připojím baterku, tak se rožnou zadní mlhovky včetne kontrolky na palubce. Když otočím klíčkem tak se pustí i parkovačky. Když šlápnu brzdu tak svítí v zadu světla a zároveň to funguje, jako kdybych otočil klíček. Nastartuji, šlápnu brzdu a můžu vypnout klíček, pokud drřím brzdu, tak to normálně vrčí. Pustím ji a zdechne to. Když dám blinkr, tak to bliká podivně a zároveň lítá centrál. Teď to stojí už 14 dní v teple, takže vlchkost to asi nebude. Už si stím nevím rady. Pokud víte, kam šahnout, budu rád za každou radu. Díky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #10 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Problémy s el. instalací
Vytahej všechny pojistky a při vypnutym klíčku změř na všech proud.

BACHA NA ROZSAH (ale tolik by tam téct nemělo) ABY SI NEODPÁLIL MULTIMETR

a napiš na jakých všech si něco naměřil (nejlépe napiš kolik si tam naměřil). Já pak kouknu do schématu zapojení, co všechno mají ty okruhy společnýho a čím by to mohlo být.

Koukal si na ty dráty do 5. dveří?

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #11 od kuba
Odpověděl kuba pro téma Re: Problémy s el. instalací
Max-el, tak jsem vytahal všechny pojistky, měřil. Nikde neteče nic, kromně osvětlení kabyny, když jsem ji spojil, tak tam bylo asi 1,79 A, po dvou minutách, nebo za jak dlouho zhasíná světlo v kabině, tak se to snížilo na 0,74 A. U pojistky na centrál to bylo asi 5 A, když klapnul a pak nic. Zadní mlhovky přitom svítily neustále, i bez pojistek. Navíc svítily neustále zadní mlhovky, i bez pojistek.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #12 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: Problémy s el. instalací
to musí být snad opravdu jen ta pojistkovka měl jsem jirozdělanou jsou tam takové slabounké destičky a může být třeba propálená zkusil bych na vrakáči koupit za 300 kč jinou a uvidíš
a navíc si myslím že za 14 dní nevyschne já jsem v ní měl tenrát 1 litr vody a musel jsem ji celou rozdělat šlo to dost blbě ale vyplatilo se vysušil jsem ji a prostřík kontaktolem :wink:

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #13 od kuba
Odpověděl kuba pro téma Re: Problémy s el. instalací
JirkoR, já měl dvě naprosto totožné skříňky půjčené, které byly ve skladu a v teple, a chová se to pořád stejně. Co se týče kabelů pod koberci do zadu ke světlům, tak ty se zdají v pohodě. Fakt už nevím. Mám slíbené schéma, tak to mi snad pomůže.Ahoj

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #14 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: Problémy s el. instalací
tak to musíš mít někde proseklej kabel zkusil bych se podívat pod ten kryt u páček na stěrače atd.. sundej pod palubkou ty plasty a tam je plno koster třeba tam je něco špatně z izolovany

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 týden zpět #15 od jirkaR
Odpověděl jirkaR pro téma Re: Problémy s el. instalací
ted mě ještě napadlo
+ ti vede do pojistkovky a ta to rozvádí dál když vytaháš všechny pojistky tak ti to určitě už nesvíti zkus je tam ze zapnutým klíčkem postupně zasouvat a možná že zjistíš při kterém obvodu se ti právě rozsvíla ta mlhovka atd :!: :idea:

Fiat Tipo
2.0.Ie Po GO Motoru r.1990 zel.metal

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.490 sekund
Powered by Kunena fórum