Elektricke stahovanie okien

Více
16 roků 6 měsíců zpět #1 od kanko00
Elektricke stahovanie okien vytvořil uživatel kanko00
Zdravim Tipari.
Mam problem s elektrickym stahovanim okna na soferovej strane. Po rozobrani dveri som zistil, ze v plastovom vodici je taky slimak, ktory sa posuva hore dolu a otvara okno.
Z jeho spodnej strany trcalo ocelove lanko s takou zaistovacou hlavickou. :D Najhorsie asi je to, ze to lanko sa dalo vytiahnut von :( . Na konci bolo rozstrapatene - teda asi odtrhnute.
Ako to vlastne funguje? To lanko je uchytene niekde v motorceku, alebo prechadza cez motorcek az na druhu stranu?
Ako to opravit? Bol som v servise a tam, ze cele vymenit a tak podobne blaa blaa blaaa.
Da sa to riesit aj inak?
Ako vytiahnem ten jazdec zo skla dveri? Je tam s niecim zaisteny a nemozem ten mechanizmus vykuchavat na stole....
Vdaka za info a rady

Fiat TIPO 1.9 TD GT, 305.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #2 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma okno
nevím jakým způsobem ten motorek tahá to lanko, ale jestli jsi ho vytáhl a nejde dát zpátky tak je to v pytli. dole ten jezdec musí jít vycvaknout. buď je tam taková spona nebo něco jiného. jo to lanko by možná šlo v nouzi vyměnit za plynové nebo brzdové z motorky,kola nebo auta. jestli bude pasovat délka a průměr

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #3 od doomik
Odpověděl doomik pro téma Re: Elektricke stahovanie okien
To lanko podle mne brani roztahnuti te vinute dratene spiraly, ktera vlastne
zveda a spusti okno. Ten vinuty drat (snek) prochazi motorkem a na osce
motorku je plastovy bazmek, ve kterem jsou naskladany kulicky a ty otacenim osky posouvaji snek nahoru a dolu.
Pokud ti okno jde lehce tak by to nemuselo vadit, ale v zime, kdyz mas treba primrzle okno tak asi k nejakemu roztahnuti muze dojit a pak se ti muzou kulicky seknout mezi zavit sneku a pak jsi v haj...lu :-)
Muzes protahnout nove lanko a na konci zajistit treba jednim spojem z cokolady (vylomeny kousek z elektro svorek)

Fiat Tipo 1,6 DOHC - PRODANO, slouzi dal
Lancia Delta Nuova 1,6 16V
Lancia Delta 1,6 GTie
Fiat Multipla 1,9JTD

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #4 od kanko00
Ved prave to. Lanko ma na jednej strane gulicku aby sa neposunulo hore. Ale ako je to na opacnej strane pri tom plastovom bezci ktory je uchyteni na spodnom okraji okna?
Staci to lanko (nove) prevliect cez toho oceloveho slimaka, co prechadza cez motorcek az na opacnu stranu a zaistit ho? Podla toho ako som to pozeral, to lanko by malo byt zaistene prave v tom plastovom bezci, co je na spodnej casti okna. To je moj dojem. Spravny - nespravny?
Menili ste uz niekto to lanko?

Fiat TIPO 1.9 TD GT, 305.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #5 od kanko00
Takze konecne som opravil elektricke stahovanie okna na mojom TIPE r.v. 1992.
Pri probleme popisanom vyssie bola oprava nasledovna.

1. Demontaz calunenia dveri a ciernej folie proti vlhkosti. Pozor na elektricke vodice pripojene na ovladacie tlacitka okien.

2. Demontaz vystuhy dveri na ktorej je namontovany cely mechanizmus otvarania dveri a mechanizmus elektrickeho otvarania okna.
a.) klucku na otvoreni dveri sa vysunie tahom von. Opatrne, aby neprislo k poskodeniu kovoveho tiahla a centralu vo dverach.
b.) povolenie skrutiek, matic upevnujucich ram na dvere a plastovych stuplov drziacich ram na zamku dveri.
c.) Uvolnenie spodnej a vrchnej matice upevnujucich mechanizmus spustania okna.

3. Odpojenie plastoveho jazdca z zo skla okna. Pri dobrom svetle uvidite na poistke na strane od plechu dveri moznost jej rozpojenia a vysunutia. Stlacenim usiek na plastovom cape sa vysunie cely jazdec zo skla. Nie je to take jednoduche ako sa to pise a cita. :twisted:

Nasledna oprava spocivala, nakolko bol motorcek a struna (slimak) neposkodeny vo vymene oceloveho lanka.
Jeho celkova dlzka je cca 115 cm a hrubka 2 mm. Pouzil som plynove lanko z motorky, ktore som kupil aj s boudenom za cca 100 Skk. Boudem je zbytocny, pouzil som iba lanko. :lol: :lol:
Ako nahrada sa da pouzit aj lanko z brzd bicykla, ale odporucam nakolke je hrube 1,5 mm, pouzit kvalitne cyklo lanko. Urcite nie 15 korunove z dakej Esky....
Po nasunuti zo strany od plastoveho jazdca, kde lanko zaistil povodny ukoncovaci clen na lanku, som ho na opacnej strane zkratil a pouzil tu na fore odporucene zaistenie elektrikarskou svorkou bez plastu.
Po doladeni ukoncovacich casti pre lahky pohyb som zmontoval dvere opacnym postupom.
Okno funguje, tymto pozdravujem tych, co odporucali opravu cca za 2500-300 korun. (toto si asi neprecitaju lebo sem nechodia)

p.s. Vdaka kto si to precital do konca. :lol: :roll: :lol:

Fiat TIPO 1.9 TD GT, 305.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #6 od kanko00
Napadlo ma: Chcelo by to mozno blizsi popis a nejake foto. Sorry. fakt ma to v tej garazi a zime v nej nenapadlo.... :evil:

Fiat TIPO 1.9 TD GT, 305.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #7 od doomik
Odpověděl doomik pro téma Re: Elektricke stahovanie okien
Parada, zase jendou vyhraly zlate "slovenske" rucicky :-) nad zbytecnou
utratou.

Fiat Tipo 1,6 DOHC - PRODANO, slouzi dal
Lancia Delta Nuova 1,6 16V
Lancia Delta 1,6 GTie
Fiat Multipla 1,9JTD

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 6 měsíců zpět #8 od kanko00

Parada, zase jendou vyhraly zlate "slovenske" rucicky :-) nad zbytecnou
utratou.



No, vyhral som - tak to vyzera. Este dufam, ze to aj vydrzi... :lol:
Fakt ma stvali rady: Kup to nove, ja ti to vymeni. Jaaaj, ty nechces nove. Tak chod na vrakovisko a potom ti to vymenim.

Lanko za 100 Skk je rozdiel dat za to 1000-2000-3000 Skk. Hold tie nase auta uz nie su vhodne na taketo investicie. Ale okna by mali fungovat. :twisted:

Fiat TIPO 1.9 TD GT, 305.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #9 od PetoGT
Odpověděl PetoGT pro téma Re: Elektricke stahovanie okien
sa máš, ja som zohnal toto stahovnie horko tažko a ked mi poslali tak som zistil, že mi je úplne na nič, pretože sa nedá narvať do dverí, chcem sa ta opýtať, aký systém si tam mal, cez 2 kladky a motorček napevno spojený s bildenmi, alebo len motorček a jeden bilden bez ukončenia ... prikladám foto toho čo mi je na nič a foto dverí, nenafotil som to predošlé, lebo bolo úplne zničené..... takto vyzerajú dvee, zajtra sem hodím foto toho zlého stahovania


http://upnito.sk/imggal.php?viewGallery=9682b5f0139ceb8fc7698f590da18fc1

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #10 od kanko00
Toto elektricke otvaranie, ktore si odfotil som videl na Fiate Punto....
Ja som tam mal asi uz meneny mechanizmus. Eletromotorcek, cez ktory prechadza kovovy slimak (taka struna) na jednej strane ukoncena plastovym drziakom, ktory je uchyteny do skla dveri.
Motorcek posuva ten kovovy snek a tym padom aj okno. Aby sa to nevyvlieklo, tak to stredom toho sneku zaistue ocelove lanko, co som mal roztrhnute.
Nemam foto, neviem ci ti takto pomozem....


PetoGT mas podla tapaciru dveri novsi model Tipa ako ja..... Aj novsi mechanizmus....

Fiat TIPO 1.9 TD GT, 305.000 km

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #11 od PetoGT
Odpověděl PetoGT pro téma Re: Elektricke stahovanie okien
viem, ja som si objednal presne to stahovanie čo si tam mal ty, ale mne je na nič, tak to idem vrátiť a hladať dalej, ked som im povedal, že chcem stahovanie z bravy dať do tipa tak sa len začali smiať, aj ked je to skoro to isté.... upraviť boldeny nie je až tak problém.... tak to je zatiaľ vše :) dík za odpoved
PS: ja mám 3 dverové Tipo, tak možno aj v tom bude rozdiel, aj ked som myslel, že to bude to istsé stahovanie

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #12 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma stahování oken
rozdíl tam je jak v tvaru té plechové konstrukce tak v umístění motoru stahování, myslím že u pětidvířek je ten motor uprostřed dveří, teda aspon u mě je(mimochodem za nový motorek chtěli v mototechně 4500kč)

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #13 od PetoGT
Odpověděl PetoGT pro téma Re: Elektricke stahovanie okien
u nás chceli za celý set asi 6000Sk, som sa s chuti zasmial, spolujazdcovu stranu som si zohnal prispôsobil za 200Sk, len teraz zohnať vodičovu stranu už je problém

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #14 od petr1978
Tak jsem se snažil stáhnout přomrzlé okénko u spolujzde abych viděl :(
Něc tam ruplo a když jsem se ho snažil zavřít spříčilo se mi, tak že nejde zavřít. Musím ho při zavírání držel ve správné poloze abych ho mohl zavřít :(
Nevíte co mohlo upadnout, nbo vyskočit? Včera jsem to rozebíral, ale nebyl čas to celé rozebrat. Jen jsem nakouknul, ale nic jsem nenašel :(

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #15 od michalkulistak

Tak jsem se snažil stáhnout přomrzlé okénko u spolujzde abych viděl :(
Něc tam ruplo a když jsem se ho snažil zavřít spříčilo se mi, tak že nejde zavřít. Musím ho při zavírání držel ve správné poloze abych ho mohl zavřít :(
Nevíte co mohlo upadnout, nbo vyskočit? Včera jsem to rozebíral, ale nebyl čas to celé rozebrat. Jen jsem nakouknul, ale nic jsem nenašel :(


zkus tady http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1349

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.608 sekund
Powered by Kunena fórum