benzín do motora

Více
14 roků 5 měsíců zpět #16 od swoop01
Odpověděl swoop01 pro téma Re: benzín do motora

Ale to není případ co tu uvádíte, vy sice vypnete zapalování, ale jelikož tam máte kvalt a přes kola se vnitřek motoru stále točí a saje, tak podtlak na posilovač jde pořád ;)


Je chalitebne uvazovat veci do dusledku. Prispevkem jsem hlavne chtel odradit sebevrazedne smyslejici jedince, kteri touhle cestou chteji usetrin 00 hovno a ohrozit tak nejen sebe, ale i zivoty ostatnich.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #17 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: benzín do motora
jo já jsem jen napsal to, jak to je, ale taky bych to nevypínal, jelikož to je stejný, jako byste ten motor roztahovali autem a to, jak všem dobře známo, se dělat nemá, aby se nestalo, že skočí řemen. Je to asi méně pravděpodobné, ale náhoda je pěkná svině a za ty problémy pak s opravami to dle mě nestojí. Ušetřím sice deci benzínu v hodnotě 4-5Kč, ale pak oprava potkané hlavy vyjde na 3000Kč při samodoma opravě...

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #18 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma benzín
pánové tak takové kraviny ani nekoušejte. já jsem to udělal jednou z kopce na fáčku, a fakt jsem měl málem nasrané v gatích, bo se mi zamkl volant a nešlo ani nastartovat. takovou horkou chvilku vám nepřeju když vidíte jakou rychlostí se blíží baráky a stromy

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #19 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: benzín do motora
Kdyz uz jste tady nakousli to, co ukazuje palubni pocitac, tak bych mel maly dotaz. Mam neco najezdino s otcovou Oktavkou a kamosovou Vektrou a tam, kdyz jedu na neutral, tak mi pocitac ukazuje okamzitou spotrebu cca 0,8l/100, kdyz brzdim motorem, tak 0,0l/100. Rek bych, ze takhle nejak je to spravne. Stilo mi ale ukazuje v obou pripadech spotrebu 2,0l/100, pod tuto hodnotu se nikdy nedostanu, coz mi prijde jako ptakovina. Jinak si ale myslim, ze mi okamzitou spotrebu ukazuje spravne, navic dlouhodobou mam 5,8l/100, coz sedi. Tak by me zajimalo, jestli takhle ukazujou vsechny Fiaty nebo jen ten muj 8O
Snad jsem to napsal srozumitelne, trochu jsem se do toho zamotal :D

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 5 měsíců zpět #20 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma benzín
bud v klidu P.P. punta ukazuje taky zmatky :lol:

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #21 od michal_tipar
Odpověděl michal_tipar pro téma Re: benzín do motora
potvrdím jen to co už psal Karel, při brždění motorem je ekonomer - měřák podtlaku - v maximu - největší podtlak v prostoru pod klapkou, na volnoběh vystoupá rafika tak do čtvrtiny - je to čistě mechanická záležitost nemůže lhát. Podobné zkušenosti mám i s počítačů na ochcávce nebo focusu...
Je několik možností, jak se řj dozví kdy má dávat palivo. Sleduje otáčky motoru, polohu škrtící klapky a podle toho nastavuje polohu krokomotoru volnoběhu. Na rozdíl třeba od oktávie neumí přidat plyn při podtočení motoru, což mě v začátcích ježdění docela pozlobilo, když si při dojíždění třeba do křižovatky motor z ničeho nic přidal, to vás rychle naučí nejezdit bez plynu nadoraz... :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #22 od Marco
Odpověděl Marco pro téma Re: benzín do motora

... Stilo mi ale ukazuje v obou pripadech spotrebu 2,0l/100, pod tuto hodnotu se nikdy nedostanu, coz mi prijde jako ptakovina... :D


To je tým, že BC v Stile počíta okamžitú spotrebu od 2.0l/100km. Preto je minimálna zobrazená okamžitá spotreba 2.0l, v skutočnosti ale pri brzdení motorom je samozrejme 0l /do minimálnych otáčok/.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #23 od jipaf
Odpověděl jipaf pro téma Re: benzín do motora
to je pokud se brzdí tzv sundáním nohy z pedál plynu..
ale pokud se jede na cca 3/4 plynu mimo obec a jesem v koloně která pozvolny zpomaluje a já tím pádem nemohu dát nohu úplně z plynu, stáhnu ji na cca 1/4 plynu, pak ale není klapa úplně uzavřená, tak i když přibržďuji motorem nemůže mi úplně uzavřít benzín..

TEMPRA 1,6ie soc ....tam kde jiní končí, Fiat začíná...
ALF AR156 2,0TS SW lpg... 155 živých koníků...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #24 od MarianBarton
Odpověděl MarianBarton pro téma Re: benzín do motora
Muj styc ma stilo 1.9 jtd, jezdi jak pos... a kde muze, dava neutral, vyradi 2oo m pred krozovkou, pac dojede. na dalnici max 120. Jezdi pro me strasne, ale za 4l do Švycarska a z5! predtim mel octavku a stejnym stylem jizdy se nedostal pod 8. U tipa sem zkousel jezdit jak na neutralec, tak na brzdeni motorem. Zmenu sem npocitil, pac na to clovek slapne a ty 2dc ktery usetril sou z vejfuku ven...

TIPO 1.6 DOHC 90hp (149.C2.046) - r.v. 1989

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #25 od Jenda
Odpověděl Jenda pro téma Re: benzín do motora
Zdravím,to co psal Karel s odendáním sání a sledování co dělá vstřik je pravda.Sami sme to viděli na mé 1.6 DOHC.Vstřik začíná dávat palivo,pokud klesnou otáčky bez plynu pod 1200/min.Ve vyších otáčkách tam nejde ani kapka.

Taky sme viděli,kolik tam jde když se maličko polochtá plyn,to bych vám nepřál vidět,po tomto shlédnutí by nikdo z vás asi nejezdil a radši chodil po svejch.To co tam teče při sešlápnutí,je asi jako když vylejete naráz 2dc.Od té doby ho po plynu nelechtám bez důvodně a snažím se nechávat tam kvalt s kopce.Samozřejmě vždy není takovej prudkej kopec a radši vyřadím abych získal setrvačnost.

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 4 měsíců zpět #26 od sendador
Odpověděl sendador pro téma Re: benzín do motora

Muj styc ma stilo 1.9 jtd, jezdi jak pos... a kde muze, dava neutral, vyradi 2oo m pred krozovkou, pac dojede. na dalnici max 120. Jezdi pro me strasne, ale za 4l do Švycarska a z5! predtim mel octavku a stejnym stylem jizdy se nedostal pod 8. U tipa sem zkousel jezdit jak na neutralec, tak na brzdeni motorem. Zmenu sem npocitil, pac na to clovek slapne a ty 2dc ktery usetril sou z vejfuku ven...


Ja mam na Stilu JTD 5.8l/100, nijak extra ho nesetrim ani extremne nezatezuji, normalni jizda.
Mozna by bylo vhodny zminit, co mel ten tvuj strejda v oktavce za motor, TDI to asi nebylo. Takze pak nema smysl srovnavat s JTD :wink:

Už je pryč: Tempra 1.6i.e., 1993
Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.483 sekund
Powered by Kunena fórum