Pomóc, nevím si rady s výběrem termostatu.

  • jumbo
14 roků 3 měsíců zpět #16 od jumbo
Do mazdy 323 jsem kupoval levnější termostat Starline jen abych ušetřil. Za 2 roky bylo po něm. A tak to bude asi i s ostatníma termostaty od Starlinu. To je můj názor.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #17 od Charles

Karle nemění se na dvouvačce jen vnitřní část termostatu???


Ta mi přijde o dost větší než to co je v domečku toho originálního...


jasně mění se jen ten termostat, nevím proč říkáš "vnitřní část", když tohle stejné je i v tom u tebe, jen to je asi zapertlované, aby to nešlo vyndat...
Ale pokud se chce, všechno jde a věřím tomu, že by to šlo nabouchat i na 1.4, ale třeba by se muselo něco odvrtat odbrousit a šup tam s ním :) přece jen 90Kč je čtvrtina ceny ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #18 od oBzB
Na 1.6OHC z favorita šel, jakorát ta tyčka je tuším o trochu kratší, tak sem do díry v odlitku dal kuličku z ložiska, aby to otvíralo. Taky sem ten termostat z favorita trošku ohnul po krajích, aby se vešel mezi držáky pružiny, tuším.

dříve Tempra 1.6ie.cat 55kW (159A3.048) r.v. 1992
nyní Marea Weekend 1.6 76kW r.v. 1998

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #19 od michal_tipar

jasně mění se jen ten termostat, nevím proč říkáš "vnitřní část", když tohle stejné je i v tom u tebe, jen to je asi zapertlované, aby to nešlo vyndat...
Ale pokud se chce, všechno jde a věřím tomu, že by to šlo nabouchat i na 1.4, ale třeba by se muselo něco odvrtat odbrousit a šup tam s ním :) přece jen 90Kč je čtvrtina ceny ;)

Cena je jasná volba, ale s tím že je to stejné si tak jistej nejsem, dám sem fotky toho co je v mém termostatu, mám to doma nafocený v rozebraném stavu, když jsem to vyměnil a starému jsem se "podíval na zoubek" a zdokumnetoval...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #20 od JohnyPetnik
Přidám svoji zkušenost s termostatem v mojem Tipu, už sem to tu jednou psal. Termostat sem vytáhl a ubrousil tu osku, která se vysunuje s přibývající teplotou. Je to už rok a od té doby nemám problém s teplotou.

www.ulozto.cz/3821235/tipo-termostat-uprava.jpg

kdyby link nefungoval, tak pisněte SZ a můžu to poslat emailem.
YEN

[/img]

TIPO 1.4 OHC - r.v. 1990 - první Tipo a kéž by nebylo i poslední
Začínám Tipkařit a každá dobrá rada nad zlato =)
od května 2010 už néní Tipo, bylo odejito

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
14 roků 3 měsíců zpět #21 od michal_tipar
termostat 1,4ei



ten "perforovaný plech" má být skovaný v gumovém těsnění (moje závada byla, že se ta guma rozpadla a voda tak mohla nerušeně proudit přes velký okruh)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 4 měsíců zpět - 12 roků 4 měsíců zpět #22 od jumbo

Charles napsal: no co je u vás otevírá moc brzo? Pokud otevře při 80°C, tak je to dneska úplně normální, taky jsem takovej termostat koupil a dneska leží někde na skládce, protože to je pěkně na hovno. Takže jsem koupil termostat z favorita za 90Kč, který otevírá při 88°C, udělal drobnou úpravu a je to úplně super :)


Tak jsem si koupil ten samý termostat co ty, ale otevírá při 93-94 stupních, ne při 88 stupních jak píšou. Naplno se otevře při 97 stupních Celsia. Neotvírá pozdě?
Poslední změna: 12 roků 4 měsíců zpět uživatelem jumbo.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 4 měsíců zpět - 12 roků 4 měsíců zpět #23 od SKV

jumbo napsal:

Charles napsal: no co je u vás otevírá moc brzo? Pokud otevře při 80°C, tak je to dneska úplně normální, taky jsem takovej termostat koupil a dneska leží někde na skládce, protože to je pěkně na hovno. Takže jsem koupil termostat z favorita za 90Kč, který otevírá při 88°C, udělal drobnou úpravu a je to úplně super :)


Tak jsem si koupil ten samý termostat co ty, ale otevírá při 93-94 stupních, ne při 88 stupních jak píšou. Naplno se otevře při 97 stupních Celsia. Neotvírá pozdě?


Charles má pravdu, 80°C je málo a dá se nahradit z Fáčka. Včera jsem měnil termostat taky (doba výměny asi 20 min.), teď se dá koupit za 35,-Kč v Autokelly (výprodej) - přivezou ho do druhého dne z centrálního skladu:
www.autokelly.cz/#PATH=3761801;144765;14...T=1|SD=0|ST=0|LNG=0|

K dotazu, zda neotvírá zakoupený termostat pozdě při 97°C - neřešil bych to - v létě v zácpě to jde do daleko větších teplot!

Tipo 1,4 iE, najeto
235 000 km
Poslední změna: 12 roků 4 měsíců zpět uživatelem SKV. Důvod: Nedostatečný zobrazení odkazu na stránky Autokelly

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 4 měsíců zpět - 12 roků 4 měsíců zpět #24 od jumbo
To SKV: Supr cena, ale tvůj typ motoru. :P
Poslední změna: 12 roků 4 měsíců zpět uživatelem jumbo.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.407 sekund
Powered by Kunena fórum