jaké svíčky

Více
11 roků 11 měsíců zpět #46 od crusy
Odpověděl crusy pro téma Re: jaké svíčky
Což o to, soudruzi by zájem měli... :) No a já měl za to, že se to má podle výrobce svíček..Povětšinou se to shodovalo..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 11 měsíců zpět #47 od cembrit
Odpověděl cembrit pro téma Re: jaké svíčky
takže vysvětlení od bodu A do bodu B je nárust napětí to znamená že kontakty sou rozpojený a roste vysoký napětí není to hned ale právě to chvíli trvá v bodě B je maximální možný napětí a zároven tam dochází k ionizaci vzduchový mezery mezi elektrodama svíčky a v momentě kdy je mezera vodivá práve dochází k průrazu vysokýho napětí a až do bodu C je to takzvaný hoření jiskry a za bodem C se tomu říká dokmit bez napětí a když si dáš dohromady co sem ti tu popsal tak ti dojde jak duležity je mit nastaveno podle výrobce auta protože on ví jaký napětí tam je a podle toho přizpůsobí tu mezeru mezi elektrodama když prorazí dřív tak ti hoří směs ještě než před tím kdy má bejt správně zapalená a když je ta mezera vetší tak to hoří taky v momentě když už mělo bejt třeba 30% směsi spáleno je to všechno v milisekundách ale když si vezmeš že při 3000RPM si každá svíčka zajiskří 100X za vteřinu tak tam není prostor pro takovyhle věci :-)

Fiat Tempra 1.6 SW 1992
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #48 od tipo160
Odpověděl tipo160 pro téma Re: jaké svíčky
zkusil jsem natankovat etanol to je zátah jede jako das. mam tipo 1,4 karburátor svíčky L15YC , ze začátku to dost cukalo tak jsem dal velkej předstih a jede dobře ten výkon tam je. myslím po dálnici by to jelo dost dobře.

tipo 1,4 karbur. 1989 tuzex

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #49 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: jaké svíčky
Prosimtě jakej předstih jsi nastavil?...svicky jsem tam dal ted stejny jako ty...ale furt to nemůžu nějáko vychytat...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #50 od tipo160
Odpověděl tipo160 pro téma Re: jaké svíčky
Povolil rozdělovač a od původní rysky kterou jsem si tam udělal jsem točil do leva v protisměru otačení rozdělovače. motor jsem mel nastartovanej pomalu přidávat až to šlo špatně na volnoběh tak a pak jen kousíček zpátky. etanol ma asi 105okt. tak se musí dát větší předstih. máš taky karbec?

tipo 1,4 karbur. 1989 tuzex

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #51 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: jaké svíčky
jojo mám...a takže ty jsi ho ani neměřil ten předstih?...a já právě ted natankoval tak pul napul s benzinem...a vyměnil svicky...ale neni to to prave orechove....tak jsem rikal že bych si natankoval plnou ethanolu a predelal ten predstih...ale nevim na kolik ho nastavit...někde jsem snad cet že se ma dat snad až na 8...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #52 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: jaké svíčky
"má se dát až na 8"

co to jako je? 8 čeho? Bobrů? nebo snad třeba kilo jablek? :D velmi přesné informace jako :D

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #53 od tipo160
Odpověděl tipo160 pro téma Re: jaké svíčky
Ja myslím že se tam standartně nastavuje na motor 1,4 10stupnů předstih. Tak ja tam musím mít víc než těch 10stupnů.

tipo 1,4 karbur. 1989 tuzex

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #54 od Vajcusek
Odpověděl Vajcusek pro téma Re: jaké svíčky
No jo ja se do toho budu pouštět asi v přištim tejdnu...musim nejdriv dotankovat E85 =oD

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 7 měsíců zpět #55 od cembrit
Odpověděl cembrit pro téma Re: jaké svíčky
Jenom informace k etanolu působí silně korozivně pro všechny ocelový části na autě a další věc je ta že má o hodně menší energii při spalování než benzín takže spotřebou na tom budete možná stejne za cenu koroze a nebo ješte hůř tušim že ta sračka je 15% z naturalu a zbytek lih a kdo viděl co umí líh tak ví co se tam bude dít :)

Fiat Tempra 1.6 SW 1992

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.425 sekund
Powered by Kunena fórum