žhavící svíčky

Více
17 roků 2 měsíců zpět #16 od DURI123
Odpověděl DURI123 pro téma Re: žhavící svíčky

Co vím, tak jediná skouška krom toho že to nejde nastartovat je, že ty žhaviče vyndáš a vyzkoušíš na baterce. Já je zkouším startovacima kabelama.je to tak na 30 min. práce a poznáš to hned.


teda ak je zly tak sa nerozzhavy sprirala?? a nemoze sa stat ze zhavy ale slabo??

Fiat Tipo 1.7D, r.v. 1989, 215 000km, zachvilku po smrti... momentalne Tipo 1.9TD, 233tis a stale stupa :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #17 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: žhavící svíčky
Premer je ohmmetrem, ty spatny nedaly ani ranu, proste nekde vevnitr prepaleny.

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #18 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: žhavící svíčky

a nemoze sa stat ze zhavy ale slabo??

Nikdy sem to nevidel, ale treba to mozny je

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #19 od machy1186
Odpověděl machy1186 pro téma Re: žhavící svíčky
když je zkoušíš, tak by se měla do 10s rozsvitit do běla, jak to neudělá tak je špatná nebo brzo odejde.

Lancia Delta HPE HF 2,0 16VT 142kW
Lancia Dedra 2,0T 119kW - EX 3
Lancia Dedra 1,9TD 85kW - EX 2
Fiat Regata 1,7D -EX 1

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #20 od lukee
Odpověděl lukee pro téma Re: žhavící svíčky
Právě jsem zakoupil z Auto Kelly Starline žhavky za 150Kč/kus. Instalovat je budu cca za 14dní. Co jsem koukal do papírového katalogu přímo v prodejně, tak ty žhavky nevypadají zas tak špatně, jak na Starline každý nadává. Ukáže čas jak budou fungovat.

[b:a9d7807562][size=13:a9d7807562][color=red:a9d7807562]Alfa Romeo 155 2.0TD -na PRODEJ,viz: [/color:a9d7807562][/size:a9d7807562][/b:a9d7807562] http://www.fiattipo.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4040

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 2 měsíců zpět #21 od DURI123
Odpověděl DURI123 pro téma Re: žhavící svíčky
No bolo to v v tych zhavicoch,ked som ich vybral a odskusal tak dva boli uplne death. Sa cudujem ze to vobec chytalo :?: Kupil som nove uz su aj dnu a parada to je teraz, ani tak uz nedymi po nastartovani ako pred tym :D
A znacka?? chces som BOSCH ale chlapik v obchode mi odporucil nejake talianske ze to je ta ista kvalita ale to 120sk lacnejsie :D

Fiat Tipo 1.7D, r.v. 1989, 215 000km, zachvilku po smrti... momentalne Tipo 1.9TD, 233tis a stale stupa :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #22 od brumla
Odpověděl brumla pro téma Re: žhavící svíčky
Jak dlouho by měly takové "průměrné" žhaviče vydržet? Já měnil někdy na podzim nebo v zimě všechny 4, nezapsal jsem si kdy :( , a teď už jsem měl problémy nastartovat. 2 už byly úplně černé, a 2 tak ze tří čtvrtin. Ujel jsem na ně nějakých 10, nejvýš 12 tis. km. U Brisků píšou, že jejich žhaviče Exclusive vydrží 160 tis. km.

Nemůže být rychlé opotřebení žhavičů známka nějakého problému s motorem?

Fiat Tipo 1.7d, r.v. 1989, 250.000+ km najeto

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #23 od libenak
Odpověděl libenak pro téma Re: žhavící svíčky
Nevím, jak je to s počtem kilometrů a výdrží žhavících svíček. Ale zpravidla je trend, že by se měly měnit tak po dvou letech. Já tam měl Boschky tři a půl roku (pak už jeden odešel, tak jsem samozřejmě vyměnil všechny 4) a celkem v pohodě.

Ono hodně záleží, jak moc startů se s nimi udělá, hlavně pak v mrazu docela trpí. Každopádně je pro jejich životnost lepší, vždy při startu počkat, až se žhavení ukončí :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #24 od csala
Odpověděl csala pro téma Re: žhavící svíčky

Nevím, jak je to s počtem kilometrů a výdrží žhavících svíček. Ale zpravidla je trend, že by se měly měnit tak po dvou letech. Já tam měl Boschky tři a půl roku (pak už jeden odešel, tak jsem samozřejmě vyměnil všechny 4) a celkem v pohodě.

Ono hodně záleží, jak moc startů se s nimi udělá, hlavně pak v mrazu docela trpí. Každopádně je pro jejich životnost lepší, vždy při startu počkat, až se žhavení ukončí :wink:

Jak to myslis :?:

Fiat Croma TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #25 od libenak
Odpověděl libenak pro téma Re: žhavící svíčky
Počkat se startováním do zhasnutí kontrolky na palubce :wink:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #26 od brumla
Odpověděl brumla pro téma Re: žhavící svíčky

Počkat se startováním do zhasnutí kontrolky na palubce :wink:

Tohle většinou dělám, nebo si počkám na cvaknutí. Jen opravdu výjimečně (obvykle když nenaskočí napoprvé, předpokládám, že už trochu nažhaveno bude) nečekám na zhasnutí.

Říkáš 2 roky a 3 a půl? To byly ty žhaviče asi špatné (tuším AutoLite)? Vydržely asi půl roku. Takže bych měl dát všechny nové? Asi to bude lepší.

Fiat Tipo 1.7d, r.v. 1989, 250.000+ km najeto

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #27 od libenak
Odpověděl libenak pro téma Re: žhavící svíčky
Standardní postup je vyměnit všechny (tedy u Tipa 4) a dát všechny stejného typu. Michat značky, stejně jako staré a nové, se nedoporučuje protože by ti pak žhavily jinou dobu případně na jinou teplotu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #28 od csala
Odpověděl csala pro téma Re: žhavící svíčky

Počkat se startováním do zhasnutí kontrolky na palubce :wink:

No moment zhasnutia kontrolky zhavenia neznamena koniec zhavenia. Zhavicky zhavia veselo dalej, az kym ich nevypne zhaviace rele.
Zhasnutie kontrolky na pristrojovke upozorni vodica na moznost startovat, to znamena ze zhavicky uz dosiahli pozadovanu teplotu.

Fiat Croma TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #29 od csala
Odpověděl csala pro téma Re: žhavící svíčky

Počkat se startováním do zhasnutí kontrolky na palubce :wink:

Tohle většinou dělám, nebo si počkám na cvaknutí. Jen opravdu výjimečně (obvykle když nenaskočí napoprvé, předpokládám, že už trochu nažhaveno bude) nečekám na zhasnutí.

Říkáš 2 roky a 3 a půl? To byly ty žhaviče asi špatné (tuším AutoLite)? Vydržely asi půl roku. Takže bych měl dát všechny nové? Asi to bude lepší.

Start ihned po odpadnuti rele zhavenia ma vyhodu v tom, ze akumulator je odlahceny o prud zhaviciek, co je aj 40 Amper. O to viac zostane pre starter :wink:
Zivotnost zhaviciek by bolo rozumne udavat v hodinach zhavenia a nie v nejakych rokoch. Niekto startuje za rok 5000 krat, niekto 500 krat,...
Niekto zhavi 5 sekund, niekto 15,...
TDi je na tom este horsie - zhavenie bezi aj po nastartovani a v zime aj niekolko minut :(

Fiat Croma TDid

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 9 měsíců zpět #30 od libenak
Odpověděl libenak pro téma Re: žhavící svíčky

Počkat se startováním do zhasnutí kontrolky na palubce :wink:

Tohle většinou dělám, nebo si počkám na cvaknutí. Jen opravdu výjimečně (obvykle když nenaskočí napoprvé, předpokládám, že už trochu nažhaveno bude) nečekám na zhasnutí.

Říkáš 2 roky a 3 a půl? To byly ty žhaviče asi špatné (tuším AutoLite)? Vydržely asi půl roku. Takže bych měl dát všechny nové? Asi to bude lepší.

Start ihned po odpadnuti rele zhavenia ma vyhodu v tom, ze akumulator je odlahceny o prud zhaviciek, co je aj 40 Amper. O to viac zostane pre starter :wink:
Zivotnost zhaviciek by bolo rozumne udavat v hodinach zhavenia a nie v nejakych rokoch. Niekto startuje za rok 5000 krat, niekto 500 krat,...
Niekto zhavi 5 sekund, niekto 15,...
TDi je na tom este horsie - zhavenie bezi aj po nastartovani a v zime aj niekolko minut :(



Jasně, že výrobce bude životnost udávat v provozních hodinách, ale nepředpokládám, že by si někdo z nás dělal přesnou statistiku časů žhavení, takže jako orientační údaj pro výměnu, jsou asi pro řidiče lepší ty roky.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.511 sekund
Powered by Kunena fórum