zesilovac

Více
17 roků 10 měsíců zpět #31 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: zesilovac
Zulex? To slysim poprvy

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #32 od romikcz
Odpověděl romikcz pro téma audio
z me vlastni zkusenosti doopravdy nedoporucuju neznackovy a levny komponenty...mel jsem zesik 4 kanal magnat Xcite 561 ktery se prodava za 6.500 Kc krmil jsem s tim woofer noneme Jensen - naprvni poslech parada, casem hruza des...znamim se to libilo, ale byla to fakt hruza !!! brzo sel do kolen, nebyly to cisty basy...pak sem woofer vymenil za DLS woofer s bassreflexem - celkem dobry, casem se mi to vsak taktez prestalo libit, tak jsem zesik vymenil za 6-ti kanal Rodek 680A a to je jina liga...na prvni poslech to bylo znat, ale woofer porad nejak nebylo ono. Woofer jsem tedy vymenil za dvoucivkovy SinusLive s uzavrenou ozvucnici a to je to prave...ted to hraje solidne (u nas stioji kolem 2500 Kc)...jinak predni repro DLS (4t) a v platu TVM :-) za ty se trochu stydim, ale hraji dobre. Jo a zdroj signalu je nejvyssi rada od JVC (15t). Co tim chci rict, ze mega SHIT kick nebrat ... brat pouze osvedceny znacky, tim se usetri spousta trapasu a penez ...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #33 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: zesilovac
...a v platu TVM, za ty se trochu stydím...

Proč??? Vždyť to jsou lepší repráky než nějaké Sony! Měl jsem v předchozím autě dvoupásmové průměr 16 mm a hráli úplně super. Teď nedávno mne kamarád posadil do Favorita, má tam právě ty dvoupásmové 16mm průměr - jeden pár ve dveřích a druhý v platu je to s přímo z rádia bez zesilovače - nechápal jsem. Pouze si vyhrál s ukotvením, aby nerezonovaly i s čalouněním.

Podle mne v dnešní době je zesilovač a woofer v autě na nic. Dneska i ta nejlevnější rádia dávají 4x50W a když k tomu dáte kvalitní repro, tak v tom autě stejně nejde vydržet :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #34 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: zesilovac

Podle mne v dnešní době je zesilovač a woofer v autě na nic. Dneska i ta nejlevnější rádia dávají 4x50W a když k tomu dáte kvalitní repro, tak v tom autě stejně nejde vydržet :D

No tak to bych zase netvrdil. Kdyz vezmes vykon RMS kterej se u kvalitnich radii pohybuje kolem 4x20W a vykon slusnyho zesilovace 4x100W tak je to pomerne rozdil a navic sebekvalitnejsi reproduktor velikosti 16cm nemuze zahrat solidni basy. Popravde sem nikdy neslysel, ze by se nedalo vydrzet v aute bez zesilovace, ale nekdo ma asi citlivejsi sluch :D .

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #35 od romikcz
Odpověděl romikcz pro téma Re: zesilovac
oni nejsou spatny, ale na tu techniku co tam mam, tak je to nejslabsi clanek v celem retezu, ale na kufr to staci ...
a jestli si myslis ze je 50W jako 50W tak se sakra mylis...ja mam toho rodeka 6x100W a Magnat byl 4x90W a jak jsem psal rozdil byl nehoraznej...
radia nehraji spatne, ale neni to HiFi a tady ta rubrika je o HiFi sakra...a mimochodem, sony opravdu do HiFi povetsinou nepatri vyjma mozna tech nejvyssich modelu...a kdo pise ze TVM hraji super, tak nikdy s HiFi do styku neprisel...
neda vydrzet pri vykonu autoradia? to se opravdu vzdycky da, maximalne neda, protoze to vydava takovy pazvuky, ze musis odejit...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #36 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: zesilovac
Ale Hi-Fi v autě nebudeš mít nikdy! Na ozvučení je to totiž ten nejdebilnější prostor. A 16 cm reprák už má velice dobré basy, pokud je teda kvalitní. Tam je ale největší problém s uchycením toho repráku, aby to nevytvářelo akustický zkrat, aby to nevibrovalo i s čalouněním, atd.
Já ty zesilovače pokládám za jednu z "tuningových povinností", tak jako třeba hliníková kola. V běžném provozu je to v podstatě na nic. Jestli je zesilovač 4x100W nebo 4x20W reálných v rádiu je úplně jedno, když od řízení odpoutává úroveň hlasitosti na rádiu dejme tomu na 2/3 volume. Dávat na rádio zesilovač má smysl jenom u předváděcích aut jednotlivých výrobců komponentů, tam je ale celá soustava napájena zvenku.

Schválně, jak nahlas posloucháš muziku za jízdy? Nepotřebuješ zesilovač náhodou jenom na vyhrávání po parkovišti?
Kdysi jsem se tady zasmál nad jedním příspěvkem, kdy pisatel psal, že repro v palubce jsou na hovno, protože to není slyšet venku :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #37 od romikcz
Odpověděl romikcz pro téma Re: zesilovac
rozhodne s tebou musim souhlasit, ze udelat poradnou hudbu v aute je slozita vec, ale jde to, i kdyz to stoji hodne penez...zesilovac je podle me jeden z nejdulezitejsich prvku, jak jsem se sam presvedcil...na jakou hlasitost posloucham je tezko rici, protoze mam zesilovac kvuli slabym repro nastaven na cca 1/2 vykonu a radio mam cca na 2/3 hlasitosti, coz je pro bezny provoz dostacujici...samotny vykon zesilovace autoradia opravdu NESTACI, aby to trosku hralo, tak je zapotrebi kvalitni zesilovac a lepsi repro+samozrejme vytlumeni a woofer bez BR!!! (osobni zkusenost). Kazdy ma latku HiFi nekde jinde, jednomu staci reprak z televize ve dverich a je to pro nej dost HiFi, nekdo to ma trosku lepe vyresene ... zalezi na kazdem ... jak se rika, proti gustu zadny ... ja mam latku tam kde jsem , dal uz nepujdu, protoze se za o mnoho vic vynalozencyh penez dostanes jen o malinkaty kousek dal...ale nutit nekomu ze je neco "mega kick" perfektni a lepsi nez znackovy komponenty ... ... Tot vse...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #38 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: zesilovac
Tak ja ti klidne povim, ze dost casto posloucham na nejvyssi hlasitost bez zkresleni. Zesik Crunch 4x100W rms, v platu magnaty traveller 20cm, trochu upgrade chce este woofer Kenwood 30cm a predni repro GZ. Skladal sem to podle toho co sem sehnal za slusnou cenu, takze to neni nic extra, ale rozhodne se to uz neda srovnavat s tim jak hraje radio i se slusnejma repro. A vo to jak je to slyset venku mi fakt nejde, pres mesto to spis seslabuju. Hold nekdo rad posloucha muziku nahlas a na to radio nestaci. Hlavne at me romik nekritizuje co to mam za slataninu, ale me fakt zalezelo dost na cene. Komplet sem v tom 7000 vcetne radia i kabelaze, takze nemuzes chtit zazraky :)

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #39 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: zesilovac
A co se tyce ty ozvucnice, tak s tebou musim souhlasit. BR na bordel a uzavrena na kvalitu :wink:

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #40 od tipo
Odpověděl tipo pro téma Re: zesilovac
Všechno je to o tom na co to potřebuješ.Ted jsem kupoval zesák dal jsem za něho 9000,a to je ohranej a aji za nižší cenu jak polovic.Kabeláž přes známýho 2500.

db Drag Racing
DRUHÝ VÍCEMISTR ČR 2007
Street A
www.ahifi.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #41 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: zesilovac
tak jestli s tim chces soutezit, tak to sou pak investice nesmyslny, bratr ted kupoval napajeci kabel z zesiku s prurezem 50mm a to uz je pak palka

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 9 měsíců zpět #42 od tipo
Odpověděl tipo pro téma Re: zesilovac

tak jestli s tim chces soutezit, tak to sou pak investice nesmyslny, bratr ted kupoval napajeci kabel z zesiku s prurezem 50mm a to uz je pak palka

Přesně tak,o tím mluvím.

db Drag Racing
DRUHÝ VÍCEMISTR ČR 2007
Street A
www.ahifi.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #43 od jimird
Odpověděl jimird pro téma Re: zesilovac
tak už mám v autě 2x Magnat Xcite 801 monoblok,ale stahuje mi to baterky,jinak totální nářez

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #44 od mt-tuning
Odpověděl mt-tuning pro téma Re: zesilovac

tak už mám v autě 2x Magnat Xcite 801 monoblok,ale stahuje mi to baterky,jinak totální nářez

co takto pouzit kapacitor

mt-tuning
fiat tipo 2.0 16v
vw passat 1.8t 20v sport
skoda 110r

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 8 měsíců zpět #45 od JohnnyTD-GT
Odpověděl JohnnyTD-GT pro téma Re: zesilovac

tak už mám v autě 2x Magnat Xcite 801 monoblok,ale stahuje mi to baterky,jinak totální nářez

co takto pouzit kapacitor

No kapacitor jenom vyrovnava rozdily v napeti aby neproblikavaly svetla atd. Samozrejme kratkodobe dokaze pomoct, ale jestli se vybiji baterie, tak je asi jedina moznost poridit lepsi.

Fiat Tipo 1.9TD granturismo

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.615 sekund
Powered by Kunena fórum