Jak dopadla technická

  • jumbo
12 roků 9 měsíců zpět #46 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Jak dopadla technická
Black Jacku, jak jsi přesednul do Mišybuši, tak jsi sem i přestal chodit. To je taky dost, že jsi dal o sobě vědět.:silly:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 9 měsíců zpět #47 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: Jak dopadla technická
Na Tipo stále však nezapomínám. Když si uvědomím, že má už 19 let a je stále "svěží" musím smeknout klobouk dolů.
Minulý rok na technické mi ani korozy nenapsali do závad ;) Samozřejmě že se nějaká najde, ale v mém případě to není koroze typu prožrání prahů apod. spíše různé otvory v podlaze po šroubcích a nějaké ty výztuhy typu papírový plech, kastle je docela slušná. Možná to bude i tím, že jsem patlal tlumex plast všude a poctivě + jedna extra výhoda je, že Tipo má poměrně tvarově jednoduchý spodek auta a tak jej lze dobře ponatírat a zbavit rzi!

No a motor kapitola sama o sobě. Nevím, jestli jsem zde už psal, že Tipo mělo nejspíš stáhnutý tachometr. I přesto k stávajícím 220.000km motor nevykazuje závady a velkou míru opotřebení. I kdyby se něco mělo porouchat, mám ve sklepě prakticky od každého dílu na motor ještě 2 náhradní.

Co však Tipo trápí ...

- tlumiče - už by chtěly vyměnit, zatím žádné drama ve stylu hopacích kočárů, ale do nových se nejspíš investovat nebude
- stahování okýnek u řidiče a spolujezdce - časem unavené motorky; je třeba pročistit kontakty na rotoru, což bude fungovat, ale je to spíše chvilkové řešení
- spojka už na tom taky není vesele
- silentbloky na motoru - jsou vytahané jak staré piš'tůry, při řazení a náhlém přerušení výkonu motoru spojkou motor hodí dynamický ráz
- brzdy - i přes prakticky všechny nové díly brzd, auto nebrzdí jak by mělo; zadní regulátor pujde pryč a gumový pedál - budu muset rozhonit bublinky ve vedení
- pravé zadní kolo do A - sada nového uložení koupena, avšak k výměně není prostor, chuť ani čas. A i když si chuť najdu, není čas a prostor.

Nakonec ještě drobné kosmetické závady, což u tohodle auta toleruji, např popraskaný čirý krycí lak na kapotě. :cheer:

Když to ale shrnu, tak TIPO mě mile překvapilo svou výdrží. Za tu dobu nějaký peníz za servis auto spapalo, ale nejou to závratné sumy.

PS: koupil jsem si před půlrokem chytrou knihu, takže to ještě nevzdávám ! :woohoo:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Ediffenia
12 roků 7 měsíců zpět #48 od Ediffenia
Odpověděl Ediffenia pro téma xanax
just think of all the non-baseball fans that woudl have been in an uproar had they not give this man 30 million. ahah cardinals paid way to much for a human meat bag.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Wercoicle
12 roků 7 měsíců zpět #49 od Wercoicle
Odpověděl Wercoicle pro téma xanax
The rate of random mutations among humans is pretty well understood. Some mutations are harmful; some are beneficial and some are neutral

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
12 roků 7 měsíců zpět #50 od Brda
Odpověděl Brda pro téma Re: Jak dopadla technická
Technickou jsem udělal před čtrnácti dny.Stav auta bez větších závad,ale emise by asi neprošly.Mám v tipku měsíc nasazený druhý motor a nevěděl jsem jak to s ním vypadá,ale olej ani voda zatím nemizí a zatím nekouří.Tak snad za dva roky...

fiat tipo 1.9 td

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • jumbo
12 roků 7 měsíců zpět #51 od jumbo
Odpověděl jumbo pro téma Re: Jak dopadla technická
Z taktických důvodů jsem to nechal na paní Jumbové a je na 2 roky klid.:P

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
11 roků 8 měsíců zpět #52 od Skyline
Odpověděl Skyline pro téma Re: Jak dopadla technická
tak moje Tipo turbo bylo dnes na STK + EK
emise bez problémů
technická jen pár lehkých závad jako je povrchová koroze rámu a závada na výfuku ale jinak vyhovuje a mám zas na další 2 roky pokoj :)

Fiat Tipo 1.8 swap 2.0 16v Turbo, 3dv., bílé - ve výstavbě
Fiat Tipo 1.4, 3dv., černé
Fiat 500 BlackJack 1.4 100HP
Alfa Romeo 156 sw 2.4 10v 110kw
bejvalé:
Fiat Tipo 5dv. 1.4, 1.6, 2.0 8v, 2.0 16v
Fiat Tipo 3dv. 1.4, 1.6

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 10 měsíců zpět #53 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: Jak dopadla technická
Tak a je to jasný .. Tipo půjde do měsíce zvrakovat :cheer:

Další technická už nebude .. už by rozhodně neprošlo.

Udělám tomu pořádnou poslední jízdu :silly: a pak pápá :kiss:

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.399 sekund
Powered by Kunena fórum