tipo 1.6ie 88 rok, 20litrů na 100Km

Více
16 roků 5 měsíců zpět #1 od vachi
zdravím hoši, možná nadpis zní neuvěřitelně, ale bohužel tomu asi tak je :!:

svítila mi rezerva, tak jsem natankoval 17litrů béňa, říkal jsem si, že mi to vydrží tak 200km (brácha s octavkou 1.6 najede 250km) ....

No jenže po 80km, co se nestalo, opět začala svítit rezerva, takže to připadá na nějakých 20 litrů na 100km :!:

Nevíte čím to může být? Zdá se mi že bych měl dirku ve výfuku, ale pochybuji že je to kvůli tomu!

Potom mi nějak blbne čidlo teploty, nastartuji a hne mi to vyhodí teplotu ke 100°C víc sice nejde, ale ani méně, třeba i když je ráno zima, tak hned vyleze na 100°.......

Nebo jsem myslel že mě blbne plovák, nevíte jak zjisti, jestli je v pořádku? Myslel jsem že prostě budu jezdit dokud mi to nechcípne a potom natankovat znova .......

prosím POMOC, nechce se mi do něj dávat 20litrů na 100km :-D .... to si můžu pořídit tank :-D a bude to žrát stejně :-D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #2 od hovi
no já bych tu spotřebu zjistil tak , že bych natankoval plnou , ujel 100km a pak dotankoval a vydíš hned spotřebu a to že ti to ukazujuje 100°C to bude asi špatný čidlo pro palubku , je na hlavě motoru zhruba uprostřed , když koukáš ze předu ¨, vede z něj jeden kablík :wink:

tipo 1.6 ie decent tuning - 14"alu , sportovní filtr,prahy,leddiodove neony,blinkry fabia,mračítka, M3 zrcátka ...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #3 od vachi
oki dík, zítra na to mrknu. :lol: Jsem zvědavej fakt jestli mi to žere 20litru na 100 :-D to by byl malej masakr :roll:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • vilímek petr
16 roků 5 měsíců zpět #4 od vilímek petr
Odpověděl vilímek petr pro téma Re: tipo 1.6ie 88 rok, 20litrů na 100Km
No jestli máš pocit že to tolik žere tak sundej airbox a mrkni při nastartovaném autě jestli to jenom roztřikuje benzín nebo to tam teče jak z kohoutku,asi by to mohlo takto jít zjistit.Nebo mě ješte napadá čidlo na teplotu vody,mě to taky kdys odešlo a přechlastávalo se to a pak už to ani nejelo,jenom to střílelo do sání.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #5 od Criton
se spotřebou mám velký zkušenosti.. když sem koupil tipo, tak sem měl spotřebu taky kolem 15-20l/100km. Spíš si myslim, že ti blbne ukazatel paliva... Já když třeba natankuju za 600 - zhruba necelých 20l, tak mi ani rezerva nepřestane blikat. Jezdím tak, že si počítám kilometry... Kdyby si měl v prdeli vstřikovač (to sem měl já), tak je tahle spotřeba reálná, ale měl by si brutální výkon. Lambda ti takovouhle spotřebu neudělá. Díra ve výfuku taky ne... a popravdě ani nevěřim tomu, že by to dokázalo jakýkoliv čidlo....

Už je pryč: Fiat Tipo 1.6 DOHC r.v. 1989
Nyní: Škoda Octavia 1.9TDi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • vilímek petr
16 roků 5 měsíců zpět #6 od vilímek petr
Odpověděl vilímek petr pro téma Re: tipo 1.6ie 88 rok, 20litrů na 100Km
No já jsem takovou spotřebu neměl,ale když odešlo to čidlo na teplotu vody tak to žralo jak tank a potom se to uchlastalo jak jsem psal.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #7 od Jenda
Když sem koupil tipo,tak sem nalil plnou a ujel sem 200Km a blikala rezerva,dotankoval sem znova plnou a zjistil sem,že tam chyblo jen 17L.Vymnil sem plovák a bylo to OK. Spotřeba na mojí 1.6DOHC je 7,7L/100

1.6 DOHC r.v.89,naj.220 000Km,spotř.8.2L/100
Šlape jako hodinky,ale nemá STK,spinká v depozitu.
Opel AstraF 1.7TDs,momentálně plně využito.
Fiat 127, spotř.5.2L/100 ,spinká v garáži.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 5 měsíců zpět #8 od MAXO1973
Aj si skontroluj palivovú sústavu, či ti niekde nekape, alebo priamo netečie za jazdy....
Čidlo teploty pre palubku to neovplyvňuje určite - to je len pre palubku :D , to je len kozmetika :lol: , s tym sa možeš zaoberať až potom, keď vyriešiš spotrebu (si myslím, že termická časť NTC termistora odišla a zoskratovala sa v tom čidle, takž minimálny odpor....vysoká teplota na palubke)
A skús skontrolovať čidlo nasávaného vzduchu, otáčok atď, ale to všetko by si určite cítil na výkone. Možná je ale aj kombinácia viacerých chýb, takže systematicky - najprv si over, či máš skutočne takú spotrebu...

Fiat 600D bol môj prvý \\\\"Fiacik\\\\" ktoreho som rozobral do šrubky a poskladal - jazdil!
Tipo 1,6 DOHC 1989 - už je v novej stajni
Ford Focus combi 1,8TDdI

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #9 od johnyklec
no chci se zeptat kdyz ho vymeni za motor ktery je ok bude po problemu se spotrebou?? nebo to nema nic spoelecneho s motorem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #10 od Charles

no chci se zeptat kdyz ho vymeni za motor ktery je ok bude po problemu se spotrebou?? nebo to nema nic spoelecneho s motorem


tohle je problém elektriky a čidel, ne mechanická závada na motoru :)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #11 od tommy
Plovaky u těchto Fiatu nejsou vubec spolehlivé,ja na rezervu najedu přes 200km


1.6ie 93"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #12 od fildaas
mě to žere na 100km 8 litrůů :lol:

fiat tipo 1.6 i.e rok v. 1993
hudba: zesik: 1200 w, 2x 500W starbass delany kufr,2x 150W dexon dvoujpasmove,interier i podvozek neony modre,predni podspojler,spor vyfuk,kola 14ky Enzo O,gumy 195/60,

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #13 od Ram512
Mě taky žere 8l 100 kombinované. Na dálku 6l a to mám ještě diru na konci výfuku. :oops:

Fiat Tipo 1.4ie ,1989 ,190000 km. STK 5/2012 :)

Soubor přílohy:
[/URL

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #14 od Předseda

Plovaky u těchto Fiatu nejsou vubec spolehlivé,ja na rezervu najedu přes 200km


Je to tak, palivoměry Tipo / Tempra jsou fakt katastrofa.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #15 od Charles

Plovaky u těchto Fiatu nejsou vubec spolehlivé,ja na rezervu najedu přes 200km


To je pravda, nedávno jsem vzal benzín za 1300,- (cca 45litrů) páč mi blikala už hodně dlouho kontrolka a neukazoval nic, bál jsem se, protože jsem s tim už ujel 80km co neukazoval nic. No a jaké bylo moje překvapení, že mi to na digitální palubovce ukázalo asi 3/4 nádrže. Tak jsem s tim něco najezdil a ukazovalo mi to půlku nádrže, když se jelo, tak občas jedna čárka nad půl. Teďka jsem si dal analogovou palubku a ta mi ukazuje 3/4 nádrže (oproti půlce digitálu)...takže teď nevim jestli zase analog neukazuje více :?

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.549 sekund
Powered by Kunena fórum