rádio

  • User_69
  • Autor tématu
16 roků 10 měsíců zpět #1 od User_69
rádio vytvořil uživatel User_69
Zdar,
právě se rozhoduji jestli koupit do auta rádio, mimo jiné chci tohle, ale na tom nesejde :
Jde mi o to, že na střeše je taková plastová ucpávka antény, která nejde vyndat, hlavně se bojím, že poškodím lak, když na to půjdu něčím ostrým, protože jinak se pod ten špunt nedostanu. Nevíte jak na to?
Mám v autě přípravu na autorádio, ale nikdy tam žádné nebylo. Pod vyndavacím kastíkem jsem našel 2x ISO konektor a anténí kabel, dále 2x repro v palubce a 2x repro za zadníma sedačkama (ne v platu) Budu přehrávat hlavně MP3, ale rádio bych také využil, tak se ptám jak sundat špunt a potom jakou anténu koupit, nerad bych doma na parkovišti neco rozdělával, tak aby to bylo uživatelsky přívětivé. :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #2 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rádio
ahoj, myslím si že to budeš muset opatrně odloupnout například kreditkou nebo nějakou kartou, taky jsem to tak dělal se špuntama co seděli přímo.....a to rádio ti schvaluji, já mám tohle:
www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=54538
a hraje velmi pěkně, jen si musím ještě koupit zesilovač na signál na anténu, aby mi to nerušily troleje a bude to úplně parádní...navíc pokud máš tam už ISO konektor, tak to tam jen nasuneš a můžeš vesele hrát.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #3 od Freedom
Odpověděl Freedom pro téma Re: rádio
nevim jak s anténou..ale rádio mám dost podobný....a náš trenér má tohle samý v pasatu a hraje mu tam dokonale...

Fiat Tipo 1.7D 88 v karoserii 2.0 z roku 92
Nyní Lancia Delta HPE 1.6 76kW

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
16 roků 10 měsíců zpět #4 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: rádio

ahoj, myslím si že to budeš muset opatrně odloupnout například kreditkou nebo nějakou kartou, taky jsem to tak dělal .

že vzpomínáš tu kreditku :) tak přesně s tou jsem to taky dělal, ale praskla mi :( naštěstí mi v 11 měsíci končí, tak ji vyměním. prostě ničím tenkým, plastovým to nejde. Mám z toho docela strach, protože jsem to zkoušel i malým nožíkem opatrně přes hadr. ale nic. Drží to jak přibité

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #5 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rádio
Hmm tak to je asi něčim přilepený, jinak by to muselo jít lehce dolů....a co zkusit trochu víc násilí a zkusit tim nožem do toho píchnout zvrchu a vypáčit to ? ale to jen zkoušim co mě napadá a jak bych to asi řešil já...přece jen by tam pod tim měla být asi díra

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #6 od nuni
Odpověděl nuni pro téma Re: rádio
Zkoušel jsi se podívat kam ti vede ten kabel od antény?Možná anténu vůbec nepotřebuješ,protože ji máš v zadním okně již z výroby.

tipo 1,6DOHC najeto 180000km
....a prece se toci!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #7 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: rádio
cože? anténa v okně z výroby? 8O

jinak podle mě je tam ta krytka přišroubovaná. Musíš z interiéru vypáčit osvětlení a pak by si jí měl vidět. Pokud neni přišroubovaná, tak jí zevnitř můžeš vyrazit

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #8 od nuni
Odpověděl nuni pro téma Re: rádio
Už jsem to viděl a vypadalo to jako originál z výroby,ale na střeše nebyla žádná díra.

tipo 1,6DOHC najeto 180000km
....a prece se toci!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
16 roků 10 měsíců zpět #9 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: rádio

cože? anténa v okně z výroby? 8O

jinak podle mě je tam ta krytka přišroubovaná. Musíš z interiéru vypáčit osvětlení a pak by si jí měl vidět. Pokud neni přišroubovaná, tak jí zevnitř můžeš vyrazit

tak z toho jsem mel strach, že budu muset něco páčit, nebo vrtat, já se znám, jak začnu do něčeho vrtat, tak už to nikdy nedam dohromady, jsem na takove veci levy. :?
Proto jsem byl rád, že tam mám tu přípravu, že jenom nacvaknu ISO a hraju, ale rádio ještě nepřišlo, tak nemám jak zkoušet. A rozdělávat tapecírung střechy? to bych asi musel sundat i manuální ovládání šíbru, tak to bych asi nechtěl

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • User_69
  • Autor tématu
16 roků 10 měsíců zpět #10 od User_69
Odpověděl User_69 pro téma Re: rádio
A ten kabel od antény, tak to vůbec nevím kam vede. A jak vlastně vypadá ta okenní anténa? je to něco jako vyhřívání zadního okna?
Jak jsem psal, mám strach cokoliv rozdělat. Ale když tam je zátka, tak tam asi musím dát normální prut (ten taky ještě nemám)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #11 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rádio
Já jsem dneska jel kolem autopotřeb a tak jsem zastavil a šel se podívat, když už jsem tam byl tak jsem si koupil jinou anténu, protože tahle co tam mám vypadá už dosti nevzhleně...kdyby vás zajímala cena, tak to bylo 150,-Kč .... jen mám strach, že bude krátkej kabel a budu muset koupit ještě prodlužovák.
btw. nevíte jak dlouhej je ten kabel od antény k rádiu a kudy je taženej dolů ?
díky moc ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #12 od mk-tec
Odpověděl mk-tec pro téma Re: rádio
...nejlepší je koupit anténu na Škodárnu i se zesilovačem - třeba felicie apod. Je velmi kvalitní, ale zase je vhodná pro umístění dozadu. Tzn. navrtat díru dozadu, upravit podle tvaru a zatřít alespoň základem. Kabel je dost dlouhý a vede se výztuhou střechy a v předním A sloupku dolů a pod palubkou k autorádiu... Mohu doporučit

FIAT TIPO - 1,6 MPI, r.v 1994 ...zatím

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #13 od čenda
Odpověděl čenda pro téma Re: rádio

je vhodná pro umístění dozadu.


Proč nemůže být vpředu :? 8O

Pokud se mi to dobře vybavuje, ISO konektor existuje ve dvojím provedení, jsou mezi nimi prohozené kontakty stálého a vypínaného napájení.
Tím chci říct asi tolik, že ISO konektor je sice hezká věc, ale voltmetr je voltmetr :lol: a konkrétní zapojení nezaškodí zkontrolovat.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #14 od mk-tec
Odpověděl mk-tec pro téma Re: rádio

je vhodná pro umístění dozadu.


Proč nemůže být vpředu :? 8O

Pokud se mi to dobře vybavuje, ISO konektor existuje ve dvojím provedení, jsou mezi nimi prohozené kontakty stálého a vypínaného napájení.
Tím chci říct asi tolik, že ISO konektor je sice hezká věc, ale voltmetr je voltmetr :lol: a konkrétní zapojení nezaškodí zkontrolovat.


...může být vpředu, akorát je vpředu jiné zaoblení střechy v místě, kde je origo úchyt...

FIAT TIPO - 1,6 MPI, r.v 1994 ...zatím

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
16 roků 10 měsíců zpět #15 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rádio
Hele jak se dá dostat k anténě, když ji chci oddělat :?: Jde to když oddělám kryt na světýlko v interiéru nebo se musím sundat tapec :?:
díky moc ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.589 sekund
Powered by Kunena fórum