Možná záchrana ložisek kol - co vy na to?

Více
15 roků 11 měsíců zpět #46 od stiglitz
Dopadlo to tak že se nám po demontáži nábojů nepovedlo stáhnout přes veškerou relativní opatrnost litinové odečítací kroužky pro ABS. To jednoduše znamená to, že jsou v hajzlu, praskly. Dělali jsme to přesně tak jak bylo popsáno výše. No, kroužek se stahováním deformoval. Tak teď se ptám: nemáte někdo doma dva kusy nepotřebných ložisek s těmito kroužky? Zkusil bych ještě jinou metodu. Jestli by mi je někdo za nějaký bakšiš poslal...
Jinak se to kamarád pokusí sehnat nový, a když ani to, pak se to nechá vyrobit z hliníku. Zas tak náročnej výrobek to není. Další dojmy jsou: Svítící kontrolka ABS - stále, a boží klid ve voze, slyším jenom pneumatiky, když jsem teď na neutrál sjížděl táhlej kopec, a poslouchal. Ložisko za spolujezdcem bylo totálně vysypaný a rezavý. Takže, stahování terčíku ABS je dost riskantní.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #47 od stiglitz
Ale to ticho je neuvěřitelný. 8O :D

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 11 měsíců zpět #48 od stiglitz
Protože mám prasklý oba impulsní kroužkya ABS, tak jsem je srovnal ve svěráku, seženu si teď kotlák, udělám si kroužky kterejma vypodložím - nazvu to tak - rubový strany a nalepím je tam lepidlem na kov, je to lepší než tu litinu vařit a riskovat že se to roztrhne, takhle se to neroztrhne.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #49 od Theor
Ja jsem ted menil lozisko zadni takze me zbylo a mam ho jeste v kufru,muzeme se domluvit jestli to furt potrebujes

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #50 od stiglitz
Jestli na něm je ten litinovej impulsní kroužek ABS tak co za to?

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #51 od petr1978

Dopadlo to tak že se nám po demontáži nábojů nepovedlo stáhnout přes veškerou relativní opatrnost litinové odečítací kroužky pro ABS. To jednoduše znamená to, že jsou v hajzlu, praskly. Dělali jsme to přesně tak jak bylo popsáno výše. No, kroužek se stahováním deformoval. Tak teď se ptám: nemáte někdo doma dva kusy nepotřebných ložisek s těmito kroužky? Zkusil bych ještě jinou metodu. Jestli by mi je někdo za nějaký bakšiš poslal...
Jinak se to kamarád pokusí sehnat nový, a když ani to, pak se to nechá vyrobit z hliníku. Zas tak náročnej výrobek to není. Další dojmy jsou: Svítící kontrolka ABS - stále, a boží klid ve voze, slyším jenom pneumatiky, když jsem teď na neutrál sjížděl táhlej kopec, a poslouchal. Ložisko za spolujezdcem bylo totálně vysypaný a rezavý. Takže, stahování terčíku ABS je dost riskantní.


Hlavně ty kroužky nedělej z hliníku. Kroužek musí být ze železa aby se ho chytl magnet co je v tom sensoru ABS.
Co to zavařit? Neznáš někoho kdo dělá litinu?

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #52 od stiglitz
Je problém aby to zavařil tak, aby se to nezkroutilo. Nesmí to házet. Ale pracuje se na tom.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #53 od Theor
jo jo je tam ten krouzek,co nabidnes?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #54 od petr1978

Je problém aby to zavařil tak, aby se to nezkroutilo. Nesmí to házet. Ale pracuje se na tom.


Nedá se ten kroužek koupit zvlášť ?
Když tak se zkus zeptan v ADH Ostrava. Často tam aji víc a levněji než v ADH jinde. Máil je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 724 859 995, 596 622 353.

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #55 od stiglitz
Díky za tip. Napsal jsem tam. :?:

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #56 od stiglitz

jo jo je tam ten krouzek,co nabidnes?

Prosím, zatím to nevyhazuj. Dám vědět, jak to dopadlo. Kdyby to bylo na prd, tak bych ho vzal, je škoda že nemáš oba.

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #57 od Miki
Se budu modlit aby to nepotkalo i mě. Kluci se mi v práci smáli, že ložiska jsou hrozně drahý v porovnání jejich Octavií a Passatem 8O Vzhledem k tomu že moje rezatá Tempra nemá hodnotu bych radši zrušil abs a koupil normální ložiska pokud by to nešlo jinak.

Fiat Marea Weekend 1.6 r.v 97.
Alfa Romeo 75 1.8ie r.v.91
ex: Fiat Tipo 1.6 r.v.89, Fiat Tempra 1.9TD r.v.91, a další....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #58 od stiglitz
Normální ložiska tam jdou bez jakýchkoli úprav. Jestli se pro ně rozhodneš, tak odpoj kontrolku ABS, když tedy dopadneš jako já, aby tě to neznervózňovalo na palubce. I naprostí laici se ptají co mi to tam svítí. :lol:

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #59 od stiglitz
Jinak až se ti budou tlemit, tak buď v klidu. To je totiž asi jediná drahá věc na naše auta v porovnání s Passaty a Octaviemi. Taky se budeš smát, za to ručím. :twisted:

stiglitz.
/////
TIPO 1.6 i SX, 1993, 55 kW.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 10 měsíců zpět #60 od Miki

Jinak až se ti budou tlemit, tak buď v klidu. To je totiž asi jediná drahá věc na naše auta v porovnání s Passaty a Octaviemi. Taky se budeš smát, za to ručím. :twisted:


Ještě termostaty jsou docela pálka. Jinak do toho nějak nevrážim tak to jde a ty dva roky to snad vydrží :lol:

Fiat Marea Weekend 1.6 r.v 97.
Alfa Romeo 75 1.8ie r.v.91
ex: Fiat Tipo 1.6 r.v.89, Fiat Tempra 1.9TD r.v.91, a další....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.507 sekund
Powered by Kunena fórum