Rezonátor

Více
17 roků 10 měsíců zpět #31 od tipo
Odpověděl tipo pro téma Re: Rezonátor
Já za svůj výfuk už mám jeden pohár z tuning srazu,a to jsem porazil aji CAMARO :lol:

db Drag Racing
DRUHÝ VÍCEMISTR ČR 2007
Street A
www.ahifi.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • TripleX
17 roků 10 měsíců zpět #32 od TripleX
Odpověděl TripleX pro téma Druhy

Já za svůj výfuk už mám jeden pohár z tuning srazu,a to jsem porazil aji CAMARO :lol:


Tak by si to nahral a dostal by si druhy mozno e-mailom.... :D Ale mozno by to nakoniec vyhral nejaky deravy diesel 1,7D :D :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 10 měsíců zpět #33 od IceTipo
Odpověděl IceTipo pro téma Re: Ale...

pokud vím tak se rezonátor dává před první tlumič nebo místo něj (místo katu typicky u benzínu) za první tlumič se dává laděný výfuk, pak získáš takový decentní podbarvení, pokud chceš rachot tak se dává jen jeden laďák na konec a před něj případně rezonátor, ale to je mazec...

jj presne to mam a mohu jen chvalit a kyvat na to pravdou je to fakt mazec.svody-lambda-trubka-rezonator-trubka-ladeny tlumic-trubka-tri koncovky oval dtm a ten vysledny zvuk je :D


Ale co by sa stalo keby tam boli iba ladene zvody bez katalyzatora plus ladene potrubie teda rury a tlmic ladeny sportovy plus elektronika a lambda... Teda bez rezonatoru. Okrem toho zvuku islo by auto horsie alebo ako? Inak zvuk to ano to ma dobry...

to nevim neskousel jsem to takto.ja jsem si nejdrive koupil tlumic a koncovky to mi rovnou ve firme namontovaly a potom jsem si koupil rezonator v jine firme navarily a tak to mam jinak nic jineho jsem nezkousel


Ja nic ja len sa zastavam nazoru ze rezonator pomoze iba tomu zvuku ale vykonu nie...

no to mas pravdu na vykonu asi nepridalo ale zvuk je super


No ale zvuk by som taky chcel aj ja... :D Kolko ta to cele stalo? Ozaj nemozes poslat nahravku :D


Tak Triple X tak jsem ti poslal toho meila sice ne zadna kvalita poslechu ale slyset neco je mas to v meilu tak potom napis reakci 8O

2.0 ie V 83Kw cca 120Hp
Ice Tipo RamuS Tuning Club - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • TripleX
17 roků 10 měsíců zpět #34 od TripleX
Odpověděl TripleX pro téma Re: Ale...

pokud vím tak se rezonátor dává před první tlumič nebo místo něj (místo katu typicky u benzínu) za první tlumič se dává laděný výfuk, pak získáš takový decentní podbarvení, pokud chceš rachot tak se dává jen jeden laďák na konec a před něj případně rezonátor, ale to je mazec...

jj presne to mam a mohu jen chvalit a kyvat na to pravdou je to fakt mazec.svody-lambda-trubka-rezonator-trubka-ladeny tlumic-trubka-tri koncovky oval dtm a ten vysledny zvuk je :D


Ale co by sa stalo keby tam boli iba ladene zvody bez katalyzatora plus ladene potrubie teda rury a tlmic ladeny sportovy plus elektronika a lambda... Teda bez rezonatoru. Okrem toho zvuku islo by auto horsie alebo ako? Inak zvuk to ano to ma dobry...

to nevim neskousel jsem to takto.ja jsem si nejdrive koupil tlumic a koncovky to mi rovnou ve firme namontovaly a potom jsem si koupil rezonator v jine firme navarily a tak to mam jinak nic jineho jsem nezkousel


Ja nic ja len sa zastavam nazoru ze rezonator pomoze iba tomu zvuku ale vykonu nie...

no to mas pravdu na vykonu asi nepridalo ale zvuk je super


No ale zvuk by som taky chcel aj ja... :D Kolko ta to cele stalo? Ozaj nemozes poslat nahravku :D


Tak Triple X tak jsem ti poslal toho meila sice ne zadna kvalita poslechu ale slyset neco je mas to v meilu tak potom napis reakci 8O


No napisal som ti je to dobre alebo velmi dobre ... :D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

17 roků 9 měsíců zpět #35 od Anonymní
Odpověděl Anonymní pro téma Re: Rezonátor
Já před týdnem dodělal na 1,9TD výfuk.Nejprve tam byl první tlumič a rezonátor,ale to byl tichý zvuk na ho...,ikdyž se to truchu podobalo mé představě.Konečná fáze je totálně bez tlumičů a rezonátor místo posledního tlumiče. MUžu doporučit jako jedinou cestu u TD motorů=žadné výfukové tlumiče a máš zvuk skoro jak benzín s dobrým laďákem. Zvuk je nahlas ,ale ne jako když mi to upadlo hned u svodů.A rezonátor to doladí,když přidáš ply za jízdy.Podle mě tlumí u TDmotorů hluk i samotné potrubí.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #36 od TDGT
Odpověděl TDGT pro téma Re: Rezonátor
kluci jeste takovej malej dotaz, pokud se nemylim tak katalizator je soucasti prostredniho tlumice, a zajima me, kdybych nechal jen vlnovec a pak misto stredaku trubku nedelalo by to bordel? na moji 1.9TD mam zatim odstranenej predposledni tlumic a nahrazenej trubkou a pak mam zadni sportovni tlumic, takze me zajima jestli to nemuze mit nejakej vliv pak na funkci vubec, kdyz nahradim ten stredak s katem trubkou, a co lambda?

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #37 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma výfuk
stejný dotaz jako TDGT :oops: taky by mě zajímalo co se stane když vyhodím katalyzátor a středový tlumič?a od vlnovce půjde nerez trubka až ke koncovému tlumiči. zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit co na to lambda :?: už ted mi to punto žere aj trávu kolem cesty, ale zase jede :)

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #38 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Rezonátor
To TDGT: tobě to udělá lepší zvuk a lambdu tam přece na dieselu nemáš ;) Podle mě je katík na dieselu na nic a jen brzdí plyny a tím omezuje turbínu. švagrovi teď dělal zanesenej katík na Merc. Benzovi bordel a nejelo to, tak ho vyhodili pryč, navařili trubku (v originál servisu, protože jinak novej výfuk s katem stojí 30 tisíc) a libuje si, jak to jde pěkně za plynem a jak slyší turbínu ;)

to michalkulistak:
já to mám takhle taky od vlnovce trubku a spotřebu mi to nezvýšilo, katík pryč a místo něj ta trubka. Má to takovej hlubokej zvuk, na srazu v Radimi jsi ho mohl slyšet. Ale teď to chci předělat tak, že kde byl katík bude rezonátor. Jsem zvědavej na ten zvuk, jestli bude ještě tak hlubokej a nebo bode více agresivní :twisted:
Já mám lambdu hned na svodech, takže té to asi nijak nevadí, ale pokud by byla dole, nevím jak by se na to tvářila, ale asi by to taky nemělo vadit.

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #39 od TDGT
Odpověděl TDGT pro téma Re: Rezonátor
jj kamo ted sem si rikal ze tam asi hodim trubku pac sem sehnal moc peknou nerez 8)

/F/I/A/T/ Tipo 1.6 DOHC (krásnej začátek)
/F/I/A/T/ Tipo 1.9 TD GranTurismo . . . my first big love . . .
Alfa Romeo 145 1.9 JTD Limited Edition 500 (461 kus této pouze 500 kusové série) chip 100kw a 306 NM :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #40 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma rezonátor
no mě nejde ani tak o zvuk jako spíš o pocit přidaných poníků :D . lambdu mám taky před katem.

to Charles: ty tam máš ale laďák ne? já bych tam chtěl zatím nechat origo koncák, bo nésó kéke. navíc nevím jestli se dostanu k té nerezové trubce, zavedli u nás v práci těžké ůspory :x :evil:

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #41 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: Rezonátor
jasně, mám laďák, teda teď ne, teď je tam obyč výfuk a katalyzátor, kvůli tomu, že jsem s tim šel na tu STK. Ale po srazu to zase přehodím jak to bylo. Teď je to tipo tak ošklivě tichý, neslyším vůbec motor, musim pořád koukat na otáčkoměr a skoro jsem cestou do Brna usínal...no prostě hrůza a děs :lol: ten motor na mě musí "mluvit" :twisted:

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #42 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma rezonátor
a teda můžu tam nechat ten origo výfuk nebo ne?
na mě motor mluví až moc :D , mám deravou trubku :cry:

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #43 od Funman
Odpověděl Funman pro téma Re: rezonátor

a teda můžu tam nechat ten origo výfuk nebo ne?
na mě motor mluví až moc :D , mám deravou trubku :cry:

Tak to jsi na tom stejně jako já... Ale ber to z té lepší stránky. Někdo dává za to prachy a my máme ten "pěkný" zvuk zadarmo... :lol:

Robert
Bývalé: FIAT TIPO 1.6ie DGT DOHC 90ps r.v.90 - zůstane mi v srdci hodně dlouho...
Současné: Mazda 323F BA 1.8i DOHC 16V 85kW 115ps r.v.97 - jezdí fakt dost dobře...
www.fiattipo.net/modules.php?name=gallery2&g2_itemId=22522

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #44 od Charles
Odpověděl Charles pro téma Re: rezonátor

a teda můžu tam nechat ten origo výfuk nebo ne?
na mě motor mluví až moc :D , mám deravou trubku :cry:


Jasně, že můžeš, to je jen a jen na tobě, jak to dořešíš v konečné fázi...ale laďák na konci to jen podpoří ;)

Fiat Tipo 2.0 8V Turbo r.v. 1991, motor 2012 - :) Killer on The Road ;-) Performance & tuning
ex Tipo 1.9TDs, 1.6DOHC a 2.0 8V, Alfa Romeo 145, ex Fiat Bravo 1.9 TD100s a 1.6 16V
Lancia Delta II 1.8 16V GT 100kW by Zender - žluťásek :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
15 roků 1 měsíc zpět #45 od michalkulistak
Odpověděl michalkulistak pro téma výfuk
ok dík hned jak bude sucho a seženu trubku tak se do toho zkusím pustit. dokonce jsem po dlouhé době našel koncovku(myslím zn. SOIETA) co mi kdysi někdo daroval, tak ji tam mrsknu taky.
ono to HGT má pěkný zvuk samo o sobě a ta díra ho kazí :?

fiat tipo 1,7DGT 1989, už jen ve vzpomínkách
FIAT PUNTO II 1.8 16V HGT 96kW, 3 dveř,klima a plno dalších vymožeností. azurový démon 8-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.499 sekund
Powered by Kunena fórum